Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mój 15 msc syn nic nie mówi

Polecane posty

Gość gość

Mój 15 msc syn nic nie mówi. No po prostu nic. Czasem tylko jak mąż wraca z pracy to woła tata i biegnie się przytulić. Wszystko rozumie, wszystko potrafi pokazać, słucha złożonych poleceń np żeby włożył autko do pudełka i położył na półce. Jak coś chce pokazuje na to palcem i krzyczy lub tupie nogami. Jak nie chce czegoś zrobić kręci głową na nie. Mam dwie starsze córki i one od roku mówiły mama tata baba, naśladowały odgłosy zwierząt, mówiły papa czy nie. Co myślicie? Może ma ktoś 15 msc i może coś napisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam bratanka 17 msc i on już bardzo dużo mówi. Mama, tata, baba, ciocia, hau hau, si, ba itd itd to mówił już w wakacje. Teraz (od jakiegoś miesiąca) wymyślił swój język i co nie potrafi powiedzieć po naszemu to mówi po swojemu. Praktycznie buzia się mu nie zamyka. Ale w Twoim przypadku to nic nie znaczy. Daj Małemu czas, skoro inne rzeczy potrafi zakomunikować i wyrazić prawidłowo to może po prostu potrzebuje więcej czasu. Każde dziecko ma inną osobowość. Mów do niego, pytaj i opowiadaj. Na pewno będzie ok :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może jeszcze ktoś się wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każde dziecko jest inne jezeli rozumie komunikaty to bym się nie stresowala. Moja ma 19m i mowi taTa mama baba nie jest mnie mniam miau wau wau ichAcha kuku umie udawać oprócz tego sowe malpke mowi bobo naśladuje królika zolwia. Gada po swojemu. Mowi bulka bulka a jak nie umie powiedzieć to pokazuje cialkiem :) nie martwię się. Jest calkiem kumata i pewnie jak juz się rozgada to będę tęsknić to tego jak nic nie mowila :) znam 2 letnie dzieci które nie gadają dużo więcej niż moja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj syn ma 15msc i nie mowi ani nawet nie chce wykonywać poleceń typu przynieś piłkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 15 miesięczna córkę. Mówi mama, baba, tata, na jedzenie am, mówi tam tam jak chce cis pokazać. W sumie dopiero od niedawna. Wykonuje też polecenia daj, połóż zanies, ale to też od niedawna dopiero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja nie mówiłam do dwóch lat :) (mniej więcej), więc spokojnie :) Każde dziecko ma swoje tempo. Aha, nie jestem opóźniona w rozwoju, mogę nawet powiedzieć, że jestem powyżej przeciętnej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co ma robić w tym wieku? Zdawać relację sportową jak Szaranowicz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×