Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jestem w 3 miesiacu ciąży i mam zgorzel w zebie. Mozna leczyć kanałowo zeba?

Polecane posty

Gość gość
skontaktuj się z dentystą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, w ciąży można leczyć kanałowo, nawet na NFZ masz refundowany szerszy zakres takiego leczenia dla ciężarnych i warto skorzystać. Należy nawet. Ale skąd wiesz że zgorzel? Sama postawiłaś diagnozę? Czasami za późno na kanałowe jeżeli masz zepsute korzenie i ropa zebrała się pod zębem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można. Nawet zalecane jest by poleczyć wszystkie do max6 miesiąca. Choć ja miałam kanałówkę w 8 miesiącu. Są teraz bezpieczne znieczulenia. Zamiast trutego miałam wynerwiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam juz kiedyś zgorzel w zębie i mam podobne objawy. Jutro idę do dentysty. Tylko nie można zrobić w ciąży przeciez prześwietlenia, to jak wypelni dentysta kanaly dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
musisz to wyleczyc ale przygotuj sie na to,ze dentysta bedzie musial zrobic zdjecie rtg...przy leczeniu kanałowym to koniecznośc,inaczej nie wypełni prawidłowo kanałów i ząb zacznie w późniejszym terminie boleć a przez nagromadzone bakterie może nadawać się tylko do wyrwania. Z uwagi na ciąże zapewne postara się działać szybko i zakryje ci brzuch,co zminimalizuje ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oby. Boje sie prześwietlenia w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie można, ale trzeba. Zgorzel to bakterie, syf i możliwa przyczyna ogólnej infekcji. Może doprowadzić do poronienia. Z tym nie ma żartów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13:55 osoba z 13:55 ma rację...wybierając leczenie wybierasz mniejsze zło bo prześwietlenie nie jest dobre ale ta zgorzel(jestes pewna,ze to na pewno to?) jest jeszcze bardziej groźna dla dzidzi. W którym tygodniu dokładnie jesteś? dentyści unikają robienia takich rzeczy w pierwszym trymestrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w 11 tygodniu ciąży. Zawsze miałam slabe zeby ale starałam sie o nie dbać. Wiem, że trzeba to wyleczyć i tak zrobię. Slyszalam, że znieczulenie tez można brać w ciąży. Boje sie, że w ciąży poleca mi wszystkie zeby które i tak mam słabe i ciągle lecze od dzieciństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgorzel to Ci się nie zrobił w tydzień czy miesiąc. Tak więc jak z tym zębem sobie poradzisz to masz spokój z poważnymi zębowymi problemami. Oczywiście mogą się porobić jakieś mniejsze dziurki - wiadomo. Ale nimi nie ma się co bardzo martwić, za to zgorzel trzeba koniecznie wyleczyć, bo to jest poważna infekcja. Idź do lekarza, poddaj się leczeniu i nie martw na zapas. Lepiej wyleczyć tego zęba, nawet jeśli trzeba będzie dać leki czy użyć rtg, niż go nie leczyć. Poza tym znieczulenie może wcale nie być potrzebne. Ja sama miałam leczonego zęba kanałowo po raz drugi (bo właśnie miałam zgorzel) i nie bolało mnie NIC. Po prostu ząb był całkowicie martwy, nie było tam żadnych nerwów i nic nie czułam. Nawet nie było to specjalnie nieprzyjemne. Głowa do góry i w te pędy do dentysty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem aktualnie w 7miesiącu ciąży i w trakcie leczenia kanałowego teraz man mieć leczenie pod mikriskopem rtg po rozwiązaniu i korona też dopiero po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieje, że będzie wszystko dobrze. Jestem u dentysty co pól roku i zawsze mam jakies ubytki do zrobienia. Teraz zeby calkiem sie pewnie posypią. Moja mama po ciąży ze mną straciła prawie połowę zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo o ząbki trzeba zadbać ,poleczyć najlepiej już na etapie starań...to cięzki okres dla zębów bo są wymioty,które osłabiają szkliwo,druga sprawa,że dzidziuś ciągnie od nas wapń...a dziąsła tak jak całe ciało stają się rozpulchnione,moga krwawić i byc bolesne przy myciu. Odstaw na czas ciąży pastę z fluorem, a najlepiej nie tylko na czas ciąży,płukaj np. szałwią i uzywaj miękkiej szczoteczki. Leczenie kanałowe nie powinno tak naprawdę boleć a dostępne w ciąży znieczulenie nie dociera do płodu i działa na poziomie jamy ustnej. Stomatolog na pewno wyjaśni ci to lepiej ode mnie ;-) nie bój się i poddaj leczeniu,im dłużej zwlekasz tym bardziej to zgorzelisko się rozwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InTheEnd
Zgorzel w zebie to jest tragedia ;/ to sa tak straszne bakterie , ze jak Cie zacznie ten ząb bolec to uwierz mi ,ze nic Ci ne pomoże . w dodatku moze dojśc do powikłan w innych zebach . Generalnie zawsze wybiera się mniejsze zło w tym przypadku wybiera się leczenie kanałowe , najpierw tylko trzeba wyleczyć ten zgorzel antybiotykiem ,w miare bezpieczny dla płodu . i dopiero w wtedy robić zabieg . Poza tym tutaj nikt Ci nie postawi diagnozy tylko doradzi , takze najlepiej udać sie do jakiegoś dobrego gabinetu stomatologicznego . Jak jesteś z krakowa to bardzo dobrym gabinetem jest stomatologia cichoń . Tutaj doradzą Ci i podejma właściwe leczenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ze zgorzelem w zębie nie ma co czekać. Nieleczony może prowadzić do poważnych konsekwencji tj. zapaleniem okostnej lub zakażeniem tkanek. Gorsze rzeczy się dzieją jak trafi do krwioobiegu. Koniecznie idź do stomatologa np z www.martomedica.pl , niech on obejrzy zęba i oceni co można zrobić w takiej sytuacji. Faktycznie znieczulenie i rentgen w ciąży definitywnie odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że koniecznie powinnaś to leczyć ale stomatologiem nie jestem więc powinnaś to z nim skonsultować ;p tu znajdziesz opinie za i przeciw ale tak naprawdę to lekarz powie Ci, czy można leczyć i jak. Mogę polecić mojego stomatologa dr Świątkowska https://stomatologiaswiatkowska.pl/ . Nie czeka się długo na wizytę a na pewno powie Ci co robić w takiej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chociałam w ciąży leczyć ząbki do tego gabinetu stomatologicznego www.mw-dent.pl. Nie było problemy z leczeniem musiałam tylko powiedzieć, że jestem w ciązy a lekarz już sam sobie dopierał dawki znieczulenia do mojego stanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny! Oczywiście, że trzeba szybko leczyć ząb. Zapraszam na mój profil na FB "dentystka nie sadystka", chętnie odpowiem na Wasze pytania. LEczenie w ciąży jest niezwykle istotne dla zdrowia dziecka. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiwaneska90
najlepiej idź do dobrego stomatologa i zapytaj się co i jak. Ja chodzę do stomatologa w perfekt med w warszawie i zawsze jestem zadowolona. Może popytaj, zadzwoń do nich, maja nowoczesne sprzęty to na pewno jakoś pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BraceleteLevel
Zgorzel w zębie jeszcze w dodatku w ciąży to jest tragedia . Syf , syf i jeszcze raz syf . siedlisko bakterii , które moze dodatkowo płód uszkodzić i reszte organizmu . Ja tez miałam problemy z zębami w ciąży . Nie wspomne o paskudnym bólu , którego niemogłam wyeliminowac tabletkami , jedynie co mi został to apap . Też będąc w ciąży chodziłam do stomatologii Cichoń w krakowie . Bardzo dogodna lokalizacja bo w centrum .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oillan
Ja na szczescie zgorzeli zeba nie miałam , tylko w moim przypadku to był po prostu zepsuty ząb , który jak to pan dr powiedział :" umarł " . natworzyły się bakterie i był okropny ból zeba przy nagryzaniu , leżeniu i wgl. Pamietam ,że święta Bożego Narodzenia 2013 to były najgorsze święta w moim życiu . Przez ból zęba. Zaraz nasonego dnia wybrałam się do dentysty , do pani dr Szantyr w Stomatologii Cichoń w Krk. Pani mi go najpierw mi go wyczyściła ( bolałooooo - nie mogłam mieć zniecuzlenia z noradrenaliną bo powoduje skurcze macicy a byłam w tedy w 4 mscu ciąży )... ehh no i potem przepisała antybiotyk duomox. Doraźnie - apap .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amistadt
W stomatologii cichoń jest jeszcze pan dr Tomasz Dohna , do ktorego też miałam okazję chodzić . Oraz pani dr Grabowska jędryczka. ogolnie jest tak ,ze zgorzel należy wyleczyć. Zazwyczaj najpierw się go leczy antybiotykami a potem przeprowadza się zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzeba odkopać temat,zeby posmamować !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Minka333
Dnia 31.05.2018 o 23:33, Gość Amistadt napisał:

W stomatologii cichoń jest jeszcze pan dr Tomasz Dohna , do ktorego też miałam okazję chodzić . Oraz pani dr Grabowska jędryczka. ogolnie jest tak ,ze zgorzel należy wyleczyć. Zazwyczaj najpierw się go leczy antybiotykami a potem przeprowadza się zabieg.

Zgorzel robi straszne spustoszenie w organizmie. Ja w ogóle nie rozumiem, jak można doprowadzić do zgorzeli jeszcze będąc w ciązy no chyba, ze po prostu psuje się coś ewidentnie od korzenia to wtedy okay. Takie coś trzeba leczyć, bo te bakterie które tam są są po prostu straszne, mogą zagrozić nawet płodowi. Co do lekarza z tego gabinetu to bardzo polecam też nowego lekarza pana dr Karola Ożóga 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta
Dnia 28.06.2019 o 12:05, Gość Minka333 napisał:

Ja w ogóle nie rozumiem, jak można doprowadzić do zgorzeli jeszcze będąc w ciązy no chyba, ze po prostu psuje się coś ewidentnie od korzenia to wtedy okay. Takie coś trzeba leczyć, bo te bakterie które tam są są po prostu straszne, mogą zagrozić nawet płodowi. Co do lekarza z tego gabinetu to bardzo polecam też nowego lekarza pana dr Karola Ożóga 🙂

Niektórzy (jak niestety ja) mają wybitnego pecha do zębowych niespodzianek zaczynających się od korzeni. Moja dentystka po 10 latach współpracy już nawet nie zaczyna wizyty od przeglądu jamy ustnej, tylko od zdjęcia rtg. Z zewnątrz wszystko w porządku, a tu nagle ból przez tydzień, dwa, i okazuje się że kolejny korzeń szwankuje. To jest masakra, bo już nie leczę zębów zwyczajnie, tylko każdy kanałowo. Aktualnie zaliczam połowę ciąży i odliczam tygodnie do końca, codziennie budząc się z nadzieją że nie poczuję żadnego zęba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lusi

Ja teraz miałam to samo. Ciąża i ból zęba najpierw jeden później następny. Okazało się, że trzeba leczyć kanałowo ale moja dentystka stwierdziła, ze trzeba to zrobić bo gorzej dla dzidzia będzie jak nic się z tym nie zrobi. Miałam specjalne znieczulenie i mi zrobiła. RTg dopiero po porodzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lil

Żeby mieć zgorzel w zębie trzeba mocno zaniedbać zęby....miesiącami, latami

fujka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosc

Mi gin aby zapobiec właśnie problemom z wapniem i zębami zleciła od 5 miesiąca brać dodatkowa witaminy z wapniem zapisała mi jakie muszę później sprawdzić bo jestem obecnie w 4 miesiącu. 

Zevy też teraz lecze, w 5 tyg miałam. Znieczulenie na szczęście nie muszę kanalowo, ale znam ten ból osłabiony zębów w ciąży... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×