Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Trądzik odwrócony

Polecane posty

Gość gość

Witam, Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z trądzikiem odwróconym? Jest to choroba o której istnieniu wie bardzo mało osób a nawet lekarzy, więc przydałby się na kafeterii wątek o niej. Czy jest tu ktoś kto mógłby doradzić jakieś sposoby leczenia objawów? Jeśli ktoś miał zabieg laserowy to czy możecie podać dokłądną nazwę lasera, bo jest ich bardzo dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja napisze co powinna zrobić każda osoba mająca taki problem: - koniecznie rzucić palenie gdyż może zaostrzać - osoby ze znaczną nadwagą schudnąć - nie wiem jak jest z alkoholem, ale pewnie spożywanie alkoholu, zwłaszcza w nadmiarze też może szkodzić - zrobić testy na alergie pokarmowe (zwłaszcza gluten i mleko) - utrzymywać dobrą higiene, używać dobrych środków myjących - nosić przewiewne ubrania w okolicach w których jest trądzik, z bawełny, nieuciskające, unikać przegrzania i przepocenia miejsc - stosować maści ( jest dużo do wyboru)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedyną opcją jest chirurgiczne wycięcie zmian. Żadna inna opcja typu antybiotyki, hormony nie pomaga. A osoba powyżej... Nie zgadzam się kompletnie. Przestrzegam wszystkiego, a mimo to trądzik jest. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To co napisałam to tylko porady które mogą u niektórych załagodzić problem, chociaż trochę. Piszesz że ich przestrzegasz, ale może gdybyś nie przestrzegała to miałabyś dużo większy problem? Ja tych porad sobie nie wymyśliłam. Wiem o paru osobach którym pomogło np wyeliminowanie produktów na które mieli alergię, między innymi glutenu, jaj, mleka, soi, niektórych orzechów itp. Mam nadzieję że więcej osób się odezwie i napisze jakieś porady. A możesz napisać jakie maści stosowałaś? Wybierasz się na operację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do osoby która wkleiła linka - ja tam nie widzę informacji o trądziku odwróconym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kolejna rzecz - dobry peeling, używany regularnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k6
Ja miałam straszny problem z trądzikiem, plamy zostawały mi na całej twarzy nawet tona fluidu nie mogła tego zamaskować;/ pomogło mi dopiero regularne przyjmowanie Nonacne http://natradzik.milejdi.pl po 2 tygodniach krosty, plamy zaczęły znikać a i nowe nie wychodziły!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy wy umiecie czytać, temat nie jest o trądziku zwykłym, tylko o trądziku odwróconym, to nie jest to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też się nie zgadzam jesli chodzi o post w którym któs napisał ze higiena papierosy i otyłość bla bla lekarze sami nie wiedzą jak do tego dochodzi, mogą sie tylko domyślać. Znam pare osób gdzie nigy nie palili i nie mieli problemów w niżej napisanym linku. Jak ktoś rozpracuje chorobe tradzik odwrócony niech dadzą mu nobla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz właśnie jestem bardziej świadoma co dzieje się ze mną, więc może kogoś moja historia zainteresuje. Pierwsza styczność z problemem zaczęła się 2012 r. gdy zrobiła mi się tak boląca krosta na pośladku że chodziłam gorzej jak stara babcia i trafiłam na ostry dyżur na rozcięcie. Byłam przerażona co to jest i tak dalej, ale nic z tym nie robiłam bo na kontroli lekarz powiedział, że jak zrobi się jeszcze raz to dopiero do wycięcia, a już w tedy przy odbycie miałam zawsze od kąt pamiętam rankę nie wielką. I co się teraz okazuję ból powrócił i to w najmniej oczekiwanym momencie w lipcu tego roku w dniu mojego ślubu gdzie dwa dni później wylądowałam znowu na ostrym dyżurze na rozcięciu. I już wtedy wiedziałam że trzeba coś z tym zrobić. Udałam się do proktologa i mnie nie pocieszyła syf do wycięcia, choroba która nawraca działa jak "kret" penetruje sobie i wyłazi gdzie chce. Na USG wyszło że te dwie rany są ze sobą połączone i są o dł. 7 cm. Podejrzenie właśnie HS lub torbiel włosowata. Jestem po zabiegu i obecnie leżę na łóżku na na d***e mam 9 szwów. Jeśli ktoś się zastanawia nad zabiegiem nie było strasznie. Znieczulenie od pasa w dół, tylko w szpitalu źle się czułam w domu ani razu nie brałam Ketonalu więc uważam, że nie jest to aż taki straszny zabieg. Do tego zwolnienie na miesiąc mnóstwo czasu żeby właśnie szperać po necie bo właśnie dla tego trafiłam tu przez przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też zaczęłam się nad tym zastanawiać czy stres ma wpływ, bo za pierwszym razem było to przed sesją, a drugi właśnie ślub. A co do lekarzy to chyba żeby wyciąć torbiel musi być to lekarz chirurg o specjalizacji proktolog. U mnie podczas zabiegu było dwóch lekarzy, a kobieta która leżała na sali operował jeszcze inny lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dr.Bieniek nie jest jedynym specjalista w tym zakresie poza tym nie leczy tylko wycina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trądzik i trądzik odwrócony to zupełnie dwie inne schorzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam,czy ktos z was ma namiary na jakiegoś dobrego dermatologa który zajmuje sie leczeniem trądziku odwróconego w Krakowie,Katowicach,Lublinie?Podaje swój mail:magda66@onet.pl Proszę o jakas informacje jesli ktos cos wie,ma jakies doświadczenie w leczeniu tego paskudztwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
coś nikt sie nie odzywa. naprawdę na kafeterii nie ma nikogo kto może doradzić jak wyleczyć trądzik odwrócony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy jest ktoś kto wyleczył to nieoperacyjnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich. Ja z tradzikiem odwroconym walcze od blisko 15 lat. Lekarze dermatolodzy nie mieli pojecia co mi jest a mi przez kilka lat procz pewnej sterydowej masci i zabiegow nacinania nic nie pomagalo. Z czasem guzy robilyi sie coraz czesciej a skora swedziala juz bez przerwy, doszedl gronlowiec zlocisty. Dopiero w tym roku przypadkowo trafilam do pewnej pani doktor, ktora tylko na mbie spojrzala i od razu zdiagnozowala - tradzik odwrocony. Powiedziala mi ,ze tylko Wroclaw moze mi pomoc ( klinika na chalubinskiego). W ten sposob trafilam do dr Matusiaka Mlody lekarz ,ktory okazalo sie specjalizuje sie w leczeniu tego tradziku (dr Bienka juz tam nie ma). Efekty sa znalomite- przeszlam kilkumiesieczna terapie antybiotykami, teraz mam masci a 29 grudnia jade na pierwszy zabieg laserowy. Znowu czuje,ze zyje...nic mnie nie swedzi,nie boli...i co najwazniejsze jest bardzo duze prawdopodobienstwo ,ze po laserach i leczeniu juz nie bede miala potrzeby tam wracac i obejdzie sie bez pojscia ,,pod noz" . probujcie tam, warto- mi choroba zabrala wiele lacznie z zyciem osobistym... Zycze Wam wszystkim wesolych swiat i wiele wytrwalosci, bo z ,,nasza przypadloscia " jest ona niezbedna...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jest jakiś żart że tylko we wrocławiu leczą to laserem. nie mam pieniędzy żeby tam jeździć, czy ktoś leczył sie laserami w warszawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, a nie wiesz ile tych zabiegów laserowych musisz mieć? Ile kosztuje jeden?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem ze slaska i u nas niestety najlepszy jest Wroclaw ( w moim wypadku ponad 200 km)Na wizytach spotykam nawet osoby z Gdanska... Nie wiem jak wyglada to w Warszawie... Mam miec od 4-6 zabiegow w odstepach co mniej wiecej 8tyg. Koszt- dokladnie nie wiem i nie chce Was wprowadzac w blad. Dam znac po 29 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok, dziękuję za odpowiedź! Powodzenia na zabiegach! Daj znać za jakiś czas jak idzie leczenie. Szkoda że nie pisze tu więcej osób, powinna być jakaś grupa wsparcia, bo to schorzenie potrafi załamywać. Wcześniej pisała tu osoba która była tuż po operacji, ale już się więcej nie odezwała. Ciekawe jak sie u niej wszystko goi. Ja byłam w Warszawie u lekarzy i też chcą wycinać, bo to przecież najprościej pociąć kogoś, a nikt sie nie chce bawić laserem, nie ma od tego specjalistów znających się na tym jak takie zabiegi przeprowadzać przy trądziku odwróconym :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli ktos zalozy grupe na fb pod nazwa trodzik odwrocny chetnie bede tam uczestniczyl i opowiadal o swoich przypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pisz tutaj, nie wszyscy mają facebooka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Juz jest,trądzik odwrócony na fb,zachęcamy do dyskusji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziwni jesteście że zakładacie grupę na fb, ja tam pisac nie bede, wole anonimowo tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anonimowo pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba sobie powiedziec ze to jest poważna choroba a nie powód do wstydu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×