Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Trądzik odwrócony

Polecane posty

Gość gość
proszę piszcie tutaj jesli chcecie, ignorujcie ludzi reklamujacych facebooka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czego się boisz dziewczyno? Lepiej na fb mieć kontakt bo duzo osob tam zaglada, załóż sobie fikcyjne konto i pisz tam, na grupie mozna wymienić sie doświdczeniem, nawet zobaczyc zdjecia po zabiegu czy laserach jakto wygląda. ja np moge swoje pokazać. Podaj link do tej grupy bo nie moge znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam pisałam kiedyś na forum.jestem obecnie po zabiegu wycięcia obydwu pach minęło pół roku nie wykonywał go dr Bieniek a bardzo miła pani doktor w klinice we Wrocławiu na NFZ. Zabieg z przeszczep em skóry własnej. Kochani! Jeżeli ma ktoś problemy i zmaga się z sącz cym przetokami i ogromnymi bólami nie zwlekaj cie we Wrocławiu w klinice dr bienka nie ma ale są inni doskonali fachowcy. Nie warto się męczyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich. Jeśli ktokolwiek z Państwa przeszedł operacje we Wrocławiu wycięcia dwóch płatów pach, proszę o kontakt na mój adres e-mail : ggunska@gmail.com Jestem przed taką operacją, został mi tydzien. Chciałabym się dowiedzieć jak Państwo to przeżyli i zadać kilka ważnych pytań. Z góry dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie. Troche mnie tu nie bylo.. Przepraszam..mialam sporo problemow ( nie zwiazanych z tradzikiem odwroconym ). Obiecalam , ze dam znac jak po zabiegach laserem we Wroclawiu.. Rewelacyjnie- po leczeniu przez dr Matusiaka ( na Chalubinskiego we Wroclawiu) i poki co 3 zabiegach laserem nic nie wraca :) od kilku miesiecy ,, czuje ze zyje"... Warto sprobowac wlasnie we Wroclawiu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich.Niecałe pięć lat temu znalazłam się we Wrocławiu w szpitalu na Chałubińskiego.Operację obu pach przeprowadzał genialny dr Bieniek.Niestety czasem choroba nawraca i tak też się stało ze mną.Lewy dół pachowy jest zajęty przetoką ropną.Znów nadaję się do cięcia.Szkoda że dr.Bieniek już nie pracuje.Nie wiem jak to wszystko ogarnąć.Najpewniej czeka mnie Wrocław,bo w Katowicach przeszłam dwuletnią drogę krzyżową zanim zajęto się mną we Wrocławiu.Zastanawiam się na czym polega i jak wygląda zabieg laserem.Może mnie też się uda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wi tam raz jeszcze.Napiszcie proszę jak wygląda zabieg laserowy i czy jest bolesny.Czy jest całkowicie refundowany przez NFZ?Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AngelikaJanowska
Ja od jakiegoś czasu mam takie problemy skórne, że szok. Wydaje mi się, że to trądzik, ale jeszcze nei wiem. Jestem zapisana do Art Clinic w Poznaniu na wizyte, moja kolezanka u nich była i mówila, że naprawde profesjonalnie i w pelni tak solidnie podchodza do pacjenta wiec mzoe i mnie wylecza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, mam 19 lat i niestety dotknął mnie problem trądziku odwróconego. Jestem po rocznej antybiotykoterapii wieloma lekami, ostatni był Izotek. Niestety żadne z leków nie miało pozytywnych skutków, przeciwnie były same skutki uboczne. Byłam we Wrocławiu na zabiegu laserowym w Niepublicznym szpitalu klinicznym przy ul.Chałubińskiego robił to DR. Matusiak. Jednakże rany się nie zagoiły do końca. Zabieg był pod znieczuleniem miejscowym i byłam bardzo zadowolona. Kilka dni temu z odnowioną chorobą byłam na wizycie u dr.Bieńka również we Wroclawiu, aczkolwiek doktor juz przyjmuje prywatnie. Nie ukrywam, ze jestem przerażona operacją. Będe pod narkoza a koszt to 4 tysiące. Chciałabym wiedzieć, czy może są jakieś inne sposoby, czy lekarze do których moglabym się udać. Czy może kolejny zabieg laserowy pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam serdecznie :) Ja również mam problemy z chorobą Verneuila. Od 2 lat co jakiś czas pojawiają sie zmiany skórne w okolicach ud i pośladków..wielkie bolesne gule z ropą, które utrzymują się nawet do kilku miesięcy i pozostawiają okropne blizny :( Mieszkam na stałe we Francji i tutaj też ta choroba jest praktycznie kompletnie nie zbadana bo dowiedziałam się o niej dopiero miesiąc temu i sam lekarz przyznał, że to zagadkowe zjawisko ale coraz częściej spotykane. Miałam łzy w oczach ale dodał też, że mam się nie zamartwiać na zapas bo weszły na rynek jakieś nowe leki, ewentualnie operacja ale nie uśmiecha mi się dać się kroić:( czekam w tej chwili na termin w specjalistycznej klinice, która zajmuję się tylko tym, jak mi powiedzą coś sensownego to wam napisze. Trzymajcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam sama choruje na trądzik odwrocony od 12 lat leczenia maściami antybiotykami o najwyższym stężeniu nic nie dają jedyne co zaleczają chorobę i bolące i ropiejące miejsca na ciele bo wielu próbach wizytach u miliona lekarzy tak czy inaczej jestem skazana na operację plastyczna laserowe usuwanie tej choroby nie wchodzi w grę przy zaawansowanym stadium choroby ponieważ skóra jest zaczerwieniona na ciele pojawiają się starsznie bolące i ropiejące rany otwarte . Choroba powstaje z mieszka wlosowego jedyna opcja na pozbycie się zchorzenia jest usunięcie chirurgiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry, szukam danych kontaktowych do deramatologa Łukasza Matusiaka. W klinice na Chałubińskiego we Wrocławiu już podobno nie przyjmuje. Dane na Zanaym lekarzu są nieaktualne. Chciałabym się umówić do tego lekarza na wizytę. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od 30 lat zmagam się z trądzikiem odwróconym. Leczyły mnie kliniki dermatologiczne i eksperymentalne wKatowicach i w Wrocławiu.Żadnych efektów.2czerwca 2017 pierwsza opetscja w klinice dr.Bieńka w Wrocławiu oklice o***tu.Druga opetacja 2 śierpnia 2017 okolice pachwin i moszny akurat teraz się goje.Trzecia oklice pach z przeszczepem skóry plamowana na pażdzirrnik.Koszt jednego zabiegu 10000 zl.Efekty pókico obiecujące.Drogo ale co po kasie jak zdrowia niema?! Napisze za jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie lekarka zdiagnozowano tradzik odwrocony. Siedzące Krystyna pojawiły się w pachwinach i okolicach intymnych, przepisałem mi antybiotyk i masc również z antybiotykiem- póki co nie mam zmian różnych, tylko małe krostki lub czerwone niewielkie grudki więc czy jest to tradzik odwrocony? Zmiany nie bolą ale niesamowicie siedzą, zwłaszcza pod wpływem ciepłej wody lub przegrzania. Czy ktoś z Was miał na początku podobne objawy? Dodam, że krostek jest bardzo dużo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj mam nadzieję że zrozumiecie mój post - chodziło mi oczywiście o swedzace krosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszam wszystkich do grupy na fb acne inversa polska. Tam dowiecie się więcej i możecie pytać o co chcecie :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syska68
To bardzo ciężki “przeciwnik”. Moja znajoma cierpi na trądzik odwrócony. Był taki moment, że załagodziła objawy niemal całkowicie ale po paru miesiącach problem wrócił ze zdwojoną siła. Słyszałam, że dobre efekty daje naświetlanie lampą led triwings. W Krakowie taki sprzęt jest tylko w spa na lwowskiej 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W walce z takim schorzeniem podstawą jest dobry lekarz. Ja mogę polecić ze swojego doświadczenia wspaniałą panią dr dermatolog - pani dr Bacz-Malinowska, przyjmuje w klinice Dermedicus, http://www.dermedicus.eu/. Gdyby nie ona, pewnie nadal borykałabym się z trądzikiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam jedną radę - zwracajcie uwage na to żeby używać bardzo delikatnego proszku do prania waszej bielizny i musi być antyalergiczny, może jakiś dla dzieci. I nie używajcie żadnych detergentów do płukania dodatkowo. A jak wyjmiecie bielizne z prania to dodatkowo jeszcze trzeba ją dokładnie przepłukać pare razy w wodzie zeby usunąć pozostałości proszku. I to wszystko dlatego bo proszek szkodzi na trądzik odwrócony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co to jest trądzik odwrócony - czy on rośnie od środka skóry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trądzik odwrócony nie występuje wcale tak rzadko.. około 1% populacji to aż 1 osoba na 100. Rzadko się o nim mówi bo każdy to ukrywa a lekarze zazwyczaj nie znają tej choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem po rocznym leczeniu i w koncowym etapie chirurgicznym zabiegu usunięcia trądziku odwróconego. pytania proszę kierować na maila monika2649@wp.pl. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kayla

Szczerze mówiąc to pierwszy raz wgl słyszę, o czymś taki jak trądzik odwrócony. Ja zmagam się z trądzikiem, tzn z zaskórnikami dokładniej oraz ŁZS od wielu lat. raz jest poprawa nie mam nic, a raz jest masakra. Kupiłam niedawno preparat Essenz- takie seerum do chorej skóry. I widze ,że chyba było warto bo fajnie zredukował mi podrażnienia oraz świąd. I widać, że działa przeciwzapalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonim

Witajcie. 2 lata temu pojawily sie u mnie bolesne cysty pod jedna pacha, ktore po przekluciu i wybraniu strzykawka ropy oraz po kuracji antybiotykiem zniknely. Mialem spokoj przez kilka miesiecy, po czym nastapil nawrot chorovy. Od tego czasu naprzemian puchlo, bolalo, znikalo, az w koncu ponad pol roku temy nastapil przerzut na druga pache oraz na wewnetrzna czesc uda. Moj lekarz pierwszego kontaktu nie rozpoznala ze to tradzik odwrocony, dopiero chirurg do ktorego dostalem skierowanie postawil diagnoze. Bardzo sie z tym meczylem, przekluwalem ropnie, wyciskalem tony ropy, bo nie moglem sobie poradzic z bolem. Do tego nieprzyjemny zapach i ogolna niechec do wychodzenia z domu. Do tego dolaczyla nadwaga- kazdy wysilek i spocenie pach powodowalo ze czyraki rosly w oczach, a bol przy tym niesamowity. Wpadlem w bledne kolo, bo nadwaga w tradziku odwroconym nie pomaga, a jakiekolwiek cwiczenia powodowaly niesamowity bol. W koncu w marcu tego roku po kilku nieudanych antybiotykoterapiach  mialem operacje pierwszej pachy. Chirurg usunal ognisko bakteryjne wraz zapasem zdrowej tkanki, mialem 17 szwow, wiec praktycznie cala pacha zostala rozcieta.  W ubieglym tygodniu mialem druga operacje na druga pache  - w tej chwili dochodze do siebie i czekam na usuniecie 11 szwow. W miedzyczasie pomiedzy operacjami dalem probke na posiew bakteryjny i dermatolog przepisala mi agumentin i klimadycyn, ktore teraz biore. Doslownie dzisiaj juz podczas antybiotyko terapii odezwal sie czyrak na udzie - wycisnalem rope. Nie wiem co myslec o tym wszystkim. Przez dlugi czas nie moglem byc aktyeny fizycznie, teraz po zagojeniu rany bede sie bal ze cwiczenia fizyczne i pot znowu spowoduja problemy :(. Jestem troche podlamany bo mam 36 lat i male dzieci z ktorymi nie moge pojsc na basen czy pograc w pilke. 

 

Polecam anglojezyczna literature na temat acne inversa oraz hidradenitis supporativa- sa opisane przyklady kliniczne, stosowane antybiotyko terapie oraz metody na zlagodzenie  stanu chorobowego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinga

Miałam probemy z trądzikiem różowatym i dzięki zabiegowi infuzji tlenowej się go pozbyłam. Zabieg daje bardzo dobre rezultaty więc polecam. Ja robiłam w klinice Lumiere w Kielcach  ul. Żeromskiego 15/2 https://gabinetlumiere.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mis

T:dzien temu mialam operacje ...jest ok ale ciagly strach bol troche jak przemywam rany ale to musi byc duzo skory nie mam .....Operacja byla w klinice dermatologi w niemczech nie polecam tej kliniki nie na taka operacje bo opatrunki robili raz na 24 godziny wiec musialam zrobic afere .....przed OP byly zastrzyki 47 szt raz w tygodniu Humira to pomoglo zmniejszylo sie ale to nie ze choroba ustapila .....tu zastrzyki sa refundowane 6 sztuk 5300 euro nie byloby mnie na nie stac .....biore je nadal ....zobaczymy co z tego bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie i panie tradzik odwrocony to choroba autoimunologiczna poczytajcie sobie o protokole autoimunologicznym dieta paleo zmodyfikowana i przestrzegajcie jej rygorystycznie bez lamiania diety a zobaczycie jak wprowadziliście organizm w stan remisji wszystkie stany zapalne sie cofaja od tego protokolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×