Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy to nie oszustwo? 500 plus

Polecane posty

Gość gość

W sierpniu zaczęłam starać się o 500+ na jedynaka. Kazali mi przynieść dochód za sierpień. Było to 1601 zł, więc przekroczyło o 50 groszy na osobę, dostalam odmowną decyzje. Za wrzesień dostałam juz tylko 1550 zł, teraz za pazdziernik to samo ale i tak nie udało mi się nic wskórać, bo powiedzieli, ze ich obchodzi tylko dochód za sierpień. Czyli wychodzi, ze nie przekraczam progu a i tak nie dostaje 500+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę o pomoc, chce wiedzieć czy urzędnicy postąpili słusznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podaj kwotę przychodu i dochodu z Pit37 za 2014 i 2015rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Albo zloz.jeszcze jeden wniosek. Tylko znow bedzie sie liczyl dochod za kolejny miesiac, a jak akurat jakas premie dostaniesz to znow lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie miałam żadnych dochodów za 2014 ani 2015, bo się uczyłam ale z tego co widzę, to nie brali pod uwagę tych dochodów, jedynie ten sierpień, gdzie akurat miałam większy dochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obchodzi ich mies w który podjelas prace. Potrzebują Twoje oświadczenie. Wpisz w nim ze miałaś dochód wtedy 1550 zl. Nie sprawdzają tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A alimenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko.jaka masz umowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13.58 Nie pisze sie, żadnego oswiadczenia tylko oddaje się zaświadczenie od pracodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam to samo. podjęłam prace i kazali mi przynieść zaświadczenie za 1 pelny przepracowany miesiąc. Moje wynagrodzenie jest rozne w każdym miesiącu. Czyli jak podjelam prace w lipcu liczy się zaświadczenie za sierpień.A jak w sierpniu to za wrzesień. tak ze 1 miesiąca zarabiam 1300zł a drugiego zaledwie 700zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wykazalam dochod. i przekroczyłaś/Natomiast za caly pelny przepracowany rok w wykazie z pita dochodu nie przekroczysz i będzie ci się nalezalo.Czy to nie chore?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jest.Jesli umowa jest na min 3 mowsiace to biora dochod z 2 miesiaca. Ja mam.umowe zlecenie którą podpisuje co miesiąc i nie biora go wcale pod uwage. Dzieki temu zalapalm.sie na 500 zl dla jedynaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam umowę o pracę tymczasową, podpisywaną co 2 tygodnie. Pracuje od września 2015 ale w lipcu tego roku nastąpiła utrata dochodu (zmiana pracy), więc kazali za sierpień przyniesc dochód. To jest chore, że tylko 1 miesiąc biorą pod uwagę a co jak w którymś miesiącu, będzie mało pracy w firmie (zdarzają się takie miesiące) i dostanę tylko 1 tys zł wypłaty? To ich nie obchodzi? Moim zdaniem powinni średnią liczyć a nie tylko jeden miesiąc i koniec. Autorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko jesli podpisujesz umowe co 2 tygodnie to nie biorą tego pod uwagę . To jest dochód nabyty i za chwile utracony .,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale właśnie wzieli i dostałam odmowną decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dla mnie to oni cie oszukali . JA w 2014 roku miałam zasiłek dla bezrobotnych i to policzyli jako ugracony . Od kwietnia 2015 pracuje w markecie na umowę zlecenie . Umowę podpisuje co miesiac . Nie wzięli tego pod uwage . Kazali tylko przynieść 3 ost umowy (zeby było widać ze sa podpisywane co miesiąc )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakie to żenujące
Moim zdaniem to 500+ jest wielkim oszustwem! Zamiast tej kasy przedszkola powinny być za darmo! Podręczniki dla uczniów też powinny być bezpłatne.Mnóstwo osób otrzymuje kasę którym się zupełnie nie należy! Niektóre rodziny są świetnie sytuowane i tez dostają 500+.A miało być na każde dziecko! Co z tego że otrzymuje 500+ skoro widzę że wszystko STRASZNIE ZDROŻAŁO! Dawniej wydawaliśmy z mężem 250 zł. na zakupy tygodniowo, a teraz wydaliśmy ponad 500zł. na tydzień.Nie kupiliśmy nic specjalnego, z wyjątkiem tabletek do zmywarki za 40 zł. Osobiście w d***e mam ich 500zł. i niech wrócą ceny które były wcześniej.Trzeba być oszołomem żeby wierzyć obecnym rządzącym w ich obiecanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18.28 Jak nie ma przerwy w umowie to nie ma utraty dochodu. Ja sie staralam juz wczesniej o 500+, w styczniu miałam 2 dni przerwy w umowie, więc nastąpiła utrata dochodu i kazali przynieść dochód za luty i przekroczyłam 8 zł, więc dostałam odmowną, potem w lipcu zmieniłam pracę i zadzwonili do mnie, że nastąpiła utrata dochodu i żebym przyniosła dochód za sierpień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poprzednia wypowiedź była do 18.23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli umowa podpisywana jest co miesiąc to jest dochód nabyty i zaraz utracony. W tym przypadku MOPS musiałaby co miesiąc robić korektę . Dlatego nie licza tego jako dochód .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie musiałam miec zadwiadczenia od pracodawcy. Wystaczylo moje oświadczenie o dochodzie jaki osiagnelam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18:29 w mojej miejscowości przedszkole jest za darmo.Dlaczego?Bo rodzice nie wyrazili zgody na posiłki. Dzieci przynoszą ze sobą kanapki tak jak w szkołach.Na początku roku szkolnego przynoszą herbatę ,cukier i są trzy przerwy na jedzenie o 9:00 12:00 15:00 ja odbieram córkę o 13:00 ,tak jak większość rodziców.Później już godzina przedszkola kosztuje 1 zl. Przedszkole jest czynne do 16:00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18.44 U nas w urzędzie normalnie liczą. Autorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez mam 500 plus i alimenty oraz rodzinne na corke. za 2015 ROK dochod mam utracony ponieważ w czerwcu odeszłam z pracy. Od lipca mam zlecenie- wynagrodzenie waha się od 420 do 550zł miesięcznie.2 zlecenie tez roznie od 200-800zł. Przekroczyłam dochod do rodzinnego o 12 zł wiec mi pomniejszyli. ale gdynym caly rok przepracowala to nie ma szans aby mój dochd został przekroczony nawet do rodzinnego. w grudniu ze wszystkim 2 zlecenia oraz z mopsu dostane ok 2300zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko proponuję zapytać kogoś zaznajomionego z tym tematem, może darmowy radca prawny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×