Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Alutka2017

Sierpniowki 2017

Polecane posty

Gość Mama32
Dziewczyny od dziś przestaje narzekać muszę zacząć normalnie żyć.Przed ta laparaskopia miałam wyniki rakowe nie rozmawiam z moja mam od mojej pazdziernikowej operacji bo dla niej było ważniejsze coś innego niż moje zdrowie życie mi się skaplikowalo gdy doszła jeszcze ciąża a potem rozczarowanie.Przez to wszystko zaczęłam wpadać w depresję ale od dziś koniec muszę żyć mimo wszystko dla swoich dzieci bo one są najlepsze i zmienić nastawienie do wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
a nie było sytuacji tego typu, że np kazał Ci zmieniać pozycje, bokiem lub coś zjeść aby dziecko zmieniło również położenie? Byłam świadkiem na poczekalni jak dziewczyna wyszła z gabinetu i miała zjeść coś słodkiego i popić i wrócić z pół godziny, właśnie po to, by dzidziuś się odwrócił. Nie wiem akurat jakie tam badania miała ale tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senia83, nastka212 zrobiła tabelkę, gdzie są zebrane informacje ile mamy lat, terminy porodu i ile dzieci tak by można było się połapać co i jak, bo jak sama widzisz sporo nas tu pisze. http://www.fotosik.pl/zdjecie/9b3256f84a132c1d To jednak zdecydowaliście się wracać na stałe do PL? Jeśli tak, to staraj się nie myśleć co by było i jak w NL tylko układajcie sobie na nowo życie w Polsce. Powodzenia! A podróż rzeczywiście długa, ale może dasz radę trochę pospać, na pewno tez będą przystanki. Mama32, ja nie płaciłam nic za usg połówkowe, bo miałam je za darmo z racji wieku. Wg mnie było takie jak powinno być, wszystko dokładnie było widać, jestem zadowolona. Przesyłam Ci pozytywne fluidy, masz rację że myślenie pozytywne to podstawa, tego się trzymaj. U nas leniwa niedziela, niedługo obiad, później spacer, pogoda tak sobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Odwracalam się ale co z tego jak lepiej być przytulonym do mamy i mieć wszystkich w nosie.Tak zapłaciłam 220zl za 15minut to mój musi zapierdzielac 12 h i z dobrym dniem by tyle miał dniowka ehhhh Tak jak pisałam dale na luz bo wszystko się skumulowalo i mnie wykańcza a maluch szaleje tak jak by miał zaraz z tego brzucha wyskoczyć ;-) Czas i los pokaże co ma być to będzie i oby cały czas zdrowe i bez niespodzianek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Senia83
++Dziekuje za tabelke :D ++Fakt faktem ...nie wiem co by mnie czekalo w NL jak bym zostala i na odwrot z PL.......co ma byc to bedzie i koniec kropka :D ++Wooow 220 zl.za filmik z USG to faktycznie rozbój w bialy dzien ! Ja zalacilam 6 euro ....masakrycznie drogo w PL! Nie wierze... !! Oczywiscie badanie polowkowe bylo za darmo..... ++Jak Wam mija niedziela ? U mnie jest przepieknie :D W koncu zrobilo sie cieplo i w parku tyle jest "ciapatych" robiacych BBQ ,ze glowa mala hehehe ale poza tym jest b.przyjemnie :D Zaraz poloze sie bo zmeczona jestem i jutro ,kolejny tydzien pracy....zycze Wam milego popoludnia oraz nadchodzacego tygodnia :D ++PS.Palemki poswiecone ??? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny, powstała nowa grupa na fb, rodzę w wakacje 2017 śląsk, serdecznie zapraszmy do dołączenia!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PG
Witajcie!u mnie niedziela pełna wrażeń.wczoraj byliśmy na wycieczce w zoo w ostawie chodziliśmy z 4h a po powrocie myślałam że nogi wejdą mi do d...poszlam odrazu spać byłam wykończona.jeszcze tydzień zostaje w pl a później wracam do szarej rzeczywistości. Ja na razie nie wyobrażam sobie powrotu do PL ale myślimy o powrocie. Mama32 Ja nie mam ciśnienia na usg 4d w pierwszej ciąży był wielki szał bo to nowość więc poszłam ale syn był już za duży i obraz był rozmazany więc lekarz nie skasował mnie za nic ale przy drugim synku i teraz nie zamierzam pieniędzy wyrzucać w błoto.ty się nie nakręcaj płcią bo to już nic nie zmieni.kolejne usg być może potwierdzi.pamietaj że twoje samopoczucie odbija się na dziecku.chyba nie chcesz urodzić smutnego wiecznie placzacego maleństwa?pamietaj każdy nosi krzyż jaki jest w stanie udźwignąć a ja czuję że ty jestes twarda babka.czasami mamy chwilę załamki i zwątpienia ale zrób coś dla siebie aby rozwiać czarne chmury.wybierz się na lody lub na długi spacer do parku to pomaga! Reox może do tabelki dołączysz miasto z jakiego pochodzimy?jestem ciekawa skąd jesteście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
PG wziąłam wszystko na luz najważniejsze że jest zdrowa i wszystko ok Co do USG 3 i 4D już nie jedna osoba była zawiedziona chcielibyśmy mieć pamiątkę choć po jednym dziecku.Tak jak pisałam przez te pół roku za dużo rzeczy się na raz skumulowalo i przytloczylo mnie ale dziś jest już ok powiedziałam sobie że już nie takie rzeczy przeżyłam i dałam radę to teraz tym bardziej ;-) Co do córki która ma być to widoczne Bóg tak chciał i trzeba się cieszyć tym darem :-) Miłego dnia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abisiowa
Cześć Mama 32 ja byłam na polowkowym i trwało tez z 15 min potem dr coś w aparacie poprzestawial i wyszła fota 3d a ze mały był główka w dół wiec Buzki nie widziałam. To było na fnz.dziś byłam u swojego dr i mu mówiłam ze mały die zakryl wiec tez przełączyć swój sprzęt i wyszła mi świetna góra 3d Buzki fakt nie całej bo zasłonić się rączkami. Place za wizytę 100 zł .Nie wiem czy o takie 3d Ci chodzi .Gdybym chciała iść prywatnie na polowkowe to u niego 150 zł i tez jest 3d .znaczy najpierw normalnie robi pomiary a potem przełącza na 3d i wtedy robi foty. No więc z małym wszystko ok przytyłam 1.5 kg.odswiezylam troszkę swoją garderobę bo już w nic się nie mieszczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Abisiowa to bardzo mało przytyłaś jak do tej pory bo ja z 5 razy więcej. Dziś taka brzydka i smutna pogoda a wieczorem mam wizytę u lekarza i jak zwykle się boję czy wszystko będzie dobrze. Pozdrawiam i napiszę wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna, powodzenia na wizycie, daj koniecznie znać po. Abisiowa, też uważam, że bardzo mało przytyłaś, ja już mam +5 kg. PG miłego pobytu w PL. Wczoraj było tak pięknie na dworze, a dziś pogorszenie pogody, aż się nie chce z domu nosa wychylać... Dziewczyny, czy czujecie ruchy dziecka o stałych porach? Jak często czujecie ruchy? Ja zazwyczaj rano po przebudzeniu, wieczorem przed położeniem się spać i czasami w środku dnia jak usiądę, przestanę chodzić. Jakoś mi się wydaje, że ich mało czuję. Z dziewczynami w ciąży czułam na okrągło, fakt, że to była ciąża bliźniacza, wiec jak nie jedna kopała to druga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola1994
Witajcie mamusie :) u mnie tez dzisiaj brzydko, jeszcze się przeziębiłam i prawie całą noc nie spałam bo tak mnie męczył kaszel, aż mnie brzuch zaczął boleć :( najgorsze ze teraz nie można brać wszystkich lekarstw, macie jakies domowe sposoby na przeziębienie? Justyna koniecznie daj znać po wizycie, który to juz tydzień u ciebie? Abisiowa, bardzo malo przytyłaś a ja znowu boje sie że za dużo, juz 6,5 kg... Reox, u mnie wierci sie najczęściej rano i wieczorem czasem w ciagu dnia ale jak dłużej posiedzę i odpocznę ale są też takie dni kiedy poczuje tylko raz lub dwa przez cały dzień, nie wiem czy to normalne przy pierwszym dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja z waga bije rekordy, juz 7 I szczerze powiedziawszy nie wiem sad, zaczela take szalec. Moze man duzo wod hahah trudno, przy dwojce zaraz spadna. PO porodzie jakis tydz mialam juz 11 mniej,wiec postanowilam sie nie przejmowac, chociaz nie objadam sie. W temacie ruchow, ja nie man stalych por, chociaz najczesciej wieczorami. U mine nie ma jakis spektakularnych ciaglyvh kopow :) z dwojka to NA pewno jest hard core ;) mi lekarz zawsze mowil two, ze ttxeba sie polozyc, zjewc cost slodkiego I zaraz kopnie- jak sie martwilam, take robilam I dzialalo :) u mine tez brzydko, jeszcze bylwm dzis NA krzywej... wiec same przyjemnosci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NA przeziebienie ja uzywalam NA gardlo tantum Verde, prenalan czy jakos take sie nazywalo kupilam ale guzik pomoglo. Duzo herbaty z cytryna, kanapa I wygrzewaj sie jak najwiecej. Jak bedzie sie przedluzac to uciekaj do lekarza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abisiowa
Dziewczyny fakt mało ale ja wysoko startowała przy każdej ciąży miałam 60 kg a teraz zaczęłam od 80 myślę że dlatego tak mało. Odnośnie ruchów ja też czuje wieczorami i czasami w dzień wiec tak pewnie ma być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka 41
Witajcie dziewczyny ja miałam w poniedziałek połówkowe na ten czas ciąży w budowie dziecka wszystko jest dobrze serduszko też bije prawidłowo. Ruchy czuję tak jak wy wieczorem rano i jak się położę lub usiądę w ciągu dnia to też czuję jak się rusza. Ja przytyłam chyba najwięcej bo 10 kg. Jutro mam wizytę u swojego lekarza ale jak widzę tę pogodę za oknem to aż mi się nie chce wychodzić z domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola1994
Abisiowa, ja na pierwszej wizycie ważyłam 78 więc też dużo, teraz juz 84,5 kg a w dodatku jestem niska i wszystko mi poszło w brzuch i biodra Brałam te tabletki prenalen ale też nic nie dają, narazie jest lepiej zobaczę co będzie w nocy. W dodatku moja alergia mi nie pomaga i odzywa sie u mnie astma z którą miałam spokój tyle lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Jestem po wizycie już i zbadał mi tylko szyjkę a to dlatego, że jeszcze w tym miesiącu mam badanie połówkowe na które mnie skierował do swojego kolegi. Hmmm kazał mi iść po świętach no to nie kwestionowałam ale to juz wtedy będzie 23 tydzień. Miała któraś z Was tak późno połówkowe? Ufam, że on wie co robi. Chociaż czasem sprawia wrażenie zakręconego. Mam tez do wykonania kilka badan w tym test z tym piciem glukozy, chyba to niezbyt przyjemne. Mam tez na rękach wysypkę która wprawdzie utrzymuje się od stycznia ale teraz jest wyjątkowo widoczna. Mam nie jeść za dużo słodyczy a w szczególności czekolady i pikantnych potraw. Bardzo żałuję ale nadal nie wiem czy to chłopak czy dziewczynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abisiowa
Tak Was poczytałam i się prxestraszylam z ta moją wagą dzwoniłam do położnej i mówi że mam się cieszyć z tak małego przyrostu wagi.Mówiła ze są kobiety które wręcz chudnąć w ciąży z powodu dolegliwości a rodzą zdrowe i duże dzieci.Wiec odetchnelam z ulgą. Ja polowkowe miałam w 20 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola1994, ja Ci polecam na przeziębienie zalać plasterki imbiru gorącą wodą, po przestygnięciu dodać cytrynę i miód. Można tez łykać witaminę C, dużo trzeba pić, jak najwięcej czosnku i cebuli dodawać do potraw. Dużo zdrówka dla Ciebie! kora1987 - mnie krzywa cukrowa czeka w przyszłym tygodniu. Samego roztworu raczej nie dam rady wypić, można sobie wkropić cytrynę. Justyna, ja miałam połówkowe w 22 tc. Na badaniu połówkowym powinnaś poznać płeć. Jeszcze trochę musisz cierpliwie poczekać:-) Abisiowa, ja bym się nie przejmowała małym przyrostem wagi, a wręcz cieszyła się..Najwięcej przyrasta się w III trymestrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastka 212
Ja wczoraj piłam glukozy. Nie wiem co w tym wszystkim jest gorsze wypicie glukozy, samopoczucie po wypiciu , trzykrotnie kłócić czy głód! MasakrA tak myślę i chyba w 2 poprzednich ciazach aż tak źle to nie przeszłam jak tym razem. Ale cieszę się ze już po wszystkim. W czwartek mam wizytę i mam nadzieję ze się dzidziuś pokaże. Dziewczyny jakie macie ph moczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam pH moczu 7,0. Nastka - fajnie, że masz już to badanie za sobą. Na myśl o nim robi mi się niedobrze. Niestety w przyszłym tygodniu muszę je zaliczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syska84
Witam mamusie.Ja juz po usg polowkowym.Na szczęście wszystko jest dobrze lekarz pogratulowal nam zdrowego chlopaczka :-) dzidzia w 20 t 6 d waży 453 g.i wydaje mi.sie że dużo.Wasze dzidzie ile ważą??Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastka 212
Syska84 u mnie w 20 wazylo 450g i też myślę ze to dużo ale może nasze dzieci będą po prostu duże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola1994
U mnie 20t4d ważył 348 g i według lekarza był za maly jak na ten tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka 41
U mnie w 21 tc dziecko waży 381g najmniejsze ze wszystkich ale ja rodziłam małe dzieci a teraz mają po 185 wzrostu . Ja zauważyłam że jak zjem snikersa to dziecko dostaje energii i bardzo kopie to jest mój sposób jak długo się nie rusza. W którym tygodniu pije się glukoze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sowa25
Witam Was w ten pochmurny dzień! Dawno mnie tu nie było, powoli nadrabiam zaległości i Was podczytuję :) U mnie już 6 kg na plusie, z czego dzieć w 20tc3d ważył 340g. Gin cały czas mi powtarza, że do tej pory nabrałam dużo wagi i że prawidłowy przyrost w ciąży to 12 kg... Trochę mnie to martwi, bo mam już połowę, a później tyje się więcej i szybciej. Z drugiej strony wiem, że mam tendencje do puchnięcia, kiedyś (daaaawno) na samych tabletkach anty przybrałam 10 kg z powietrza. Po odstawieniu spadło mi to momentalnie. Więc spodziewam się, że do sierpnia będę ważyć jakieś 68741475 kg. Dziewczyny, też tak macie, że jakikolwiek wysiłek zaraz kończy się zadyszką? U mnie chwila i już sapię! Nawet zwykłe sprzątanie mieszkania mnie męczy, muszę robić to z przerwami, bo zdarza się, że słabo mi się robi. I ból kręgosłupa! O, zgrozo... Chwilę postoję i już rwie mnie w krzyżu. A to dopiero połowa...! W związku z tymi dolegliwościami, dużo poleguję, a gdy tylko się położę, zaraz budzi się dzieć i wywija tam w tym brzuchu. Najlepsze uczucie na świecie :) Powoli zaczynam tracić głowę dla tych wszystkich malusieńkich śliczniuteńkich ubranek. Mam wrażenie, że wszystko jest mi potrzebne, więc zacznę zbierać już teraz, a wypłata jest śmiesznie niska, żeby starczyć na to wszystko! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Ja parę dni temu miałam +3kg, ale od 20 tygodnia szybko mi leci w górę, więc musiałabym się zważyć teraz. Patrzę sobie i duże macie dzieciaczki. Mój mały w 21 tc waży 397g... Pani ginekolog powiedziała mi, że waga książkowa dla tego etapu ciąży, ale widzę, że prawie wszystkie maluchy ważą więcej :) Piję, zgodnie z Waszymi zaleceniami, Floradix. Może hemoglobina wreszcie mi podskoczy. Farmaceutka w aptece powiedziała mi, że miała nawet 8,3 i pomógł jej jedynie sok z jabłka, marchwi i buraka przygotowywany wieczorem i pity rano na czczo. Może jest to jakiś pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Zadyszka jak najbardziej :) Poszłam sobie niedawno na salsę. Pomyślałam sobie, że to zawsze taki lekki był dla mnie wysiłeczek, po którym nie miałam nawet kropli potu czy śladu zmęczenia/zakwasów. A tu niespodzianka - już po rozgrzewce niedomagałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×