Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Alutka2017

Sierpniowki 2017

Polecane posty

Gość kredka 41
Witam dziewczyny podpowiedzcie jakich używacie matracy do łóżeczek chciałam kupić gryczano kokosowy ale poczytałam że pleśnieją i komuś pojawiły się robaki to mnie przeraziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Rozumiem, ze chodzi o materac dla dorosłych. To ja niedawno zmieniałam i mogę szczerze polecić materac lateksowy. Nie ma sobie równych, nie na negatywnych opinii. My z mężem mamy ogromną różnice wagowa a jest o dla mnie i dla niego wygodny. I najważniejsze gwarancja na odkształcenia 15 lat. Podobno po 15 latach użytkowania może odkształcić się w 1%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka 41
Nie chodzi o materac do łóżeczka dla noworodka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmarta
Imie dla synka Bolesław ( bolek, boluś) co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malgosia2626
Hej dziewczyny czy Wy też po tej krzywej cukrowej się słabo czulyscie? Wróciłam do domu bez życia nie wiem czy to przez to ze długo nic nie jadłam czy jak.. ale mdlilo mnie i ogólnie nie miałam na nic siły.. do tego 2 pobranie krwi robił mi jakiś studenciak i tak mi zmasakrowal żyły ze szkoda gadać.. 5 wkluc.. 6 się udalo. .a ja myślałam że tam zejde pierwszy raz się tak kiepsko czułam przy pobieraniu.. teraz całe rece bolą i za pewne wszystko w siniakach będzie..a w pn lecimy na tydzień do Polski i będę wyglądać jakby mnie ktoś wytlukl po rękach :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Małgosia ja tez po tym badaniu tak się czułam, ze przespałam resztę dnia z braku sił i potem jeszcze całą noc. Na drugi dzień jyz było wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reox
Małgosia, ja po krzywej cukrowej byłam strasznie zmulona tj. mdliło mnie, słabo się czułam, musiałam się popołudniu położyć... Udanego pobytu w PL życzę. Kredka41 - ja dla dziewczyn miałam materac pianka-kokos, jak wtedy wybierałam to miał super opinię. Teraz muszę poczytać zanim się zdecyduje. Jeśli chodzi o ruchy dziecka, to mam nawet przerwy około 3 godzin. Najwięcej rusza się rano, wieczorem i jak siądę odpocząć. Justyna, ja raczej nie mam żadnych bóli. Warto zapytać lekarza o nie. Na pewno macica się ciągle rozciąga, więc może od tego...Też staram się spać na lewym boku, ale zdecydowanie wole prawy... gośćMarta, Bolek nawet mi się podoba. Ważne, aby Wam się to imię podobało, bo wiadomo każdy ma swoją opinię. Nie ma takiego imienia, które by się wszystkim podobało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora1987
hej, bylam u lekarza, corcia wazy juz 1350 g 30 tydz :) jeszcze 10 tyg i bedzie z nami, niesamowite, jak ten czas szybko plynie. Ja po krzywej tez bylam zmulona :/ najbardziej mnie wkurza waga, bo juz 12 do przodu, jakas masakra :/ chyba woda mi sie zbiera :/ ja hemoglobine mialam 10,3 :/ jak mam 11 to sie ciesze, ale pewnie lepiej zapobiegac! zamowilam sobie dzis polozna do porodu. Corcie mam chora, na zeby ma goraczke i marudzi bidulka moja. Serce mi peka, jak patrze jaka zmarnowana jest. Reox super, ze naladowalas baterie- przydadza sie ;) Boleslaw mi osobiscie sie podoba ale chyba nie az tak, zebym swojemu synowi dawala. To rodzicom ma sie podobac, ile ludzi tyle gustow ;) Malgosia sukienka kupiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Kora, gratulacje :) Justyna, ja brałam Tardyferon + Floradix i wyniki ani drgnęły. Lekarz zapisał mi w końcu Sorbifer 100mg i coś się ruszyło, ale minimalnie... Mam gorsze wyniki od Ciebie... Kredka, co do ruchów, ja przez całą ciążę słabo je odczuwam, ale z małym wszystko w porządku. Łożysko na przedniej ścianie mi je amortyzuje. Dziecko na tym etapie ciąży rusza się mniej niż wcześniej, bo ma mniej miejsca na wygibasy, więc nie ma się czym martwić :) No i ma już własny rytm snu i czuwania, więc przez wiele godzin najzwyczajniej w świecie śpi :D Glukoza je rozbudza, więc lekarze dla sprawdzenia ruchów zalecają zjedzenie czegoś słodkiego. Materac kupuję lateksowy z IKEA. Wszystkie moje znajome, które kupiły lateksowe materace były bardzo zadowolone. Ostatnio spędziłam 2,5 tygodnia u rodziców mojego męża - mieszkają pod Beskidem Śląskim, więc pochodziliśmy trochę po górach, dotleniliśmy się :) Jestem na plusie niby tylko 6kg, ale mocno się zaokrągliłam, zwłaszcza nogi i ręce mi się otłuściły i zrobiły się z nich takie serdelki. Bóle brzucha mi się zdarzają - i w dole (na ogół to macica, rosnąc, "ciągnie"), i w górze brzucha (kiedy mój układ trawienny wymięka, co zdarza mi się coraz częściej, więc ratuję się herbatą z kopru włoskiego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola1994
Hej wszystkim :) dzisiaj byłam u lekarza, synek waży juz 1200 gram w 27/28 tygodniu :) wyniki mi sie poprawiły po tym jak zmieniłam tardyferon na sorbifer, krzywa tez w normie nawet dobrze sie po mniej czułam wzięłam glukozę o smaku cytrynowym wiec smakowała jak ciepła lemoniada najgorsze to długie nudne siedzenie... Okazało sie jeszcze że przyplątała sie do mnie infekcja :( to juz drugi raz a ja tak nienawidzę globulek... Tez zdarzają mi sie bóle brzucha i takie dziwne kłucie w okolicach szyjki macicy ale wszystko jest w normie szyjka 3.9 cm, synek wysoko ale ułożony główka w dół. Jaka u was pogoda i jak się czujecie? U mnie w końcu ciepło ponad 20 stopni ale przez to moje nogi juz cierpią, strasznie puchną mi kostki... Co polecacie na zgagę? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja piję po każdym posiłku herbatę z kopru włoskiego albo rumianek i zgagi odeszły w niepamięć :) Pogoda jest super - uwielbiam taką, mam wtedy zawsze dużo energii do wszystkiego, nawet pomimo ciąży. Najbliższe badania mam pod koniec miesiąca (29-go usg i 30-go wizytę u gina), z tym że lekarz nigdy ne podaje mi długości szyjki - mówi tylko, czy jest OK, czy nie :| Na ostatniej morfologii wyszły mi wysoko leukocyty i lekarz podejrzewa infekcję, ale ja żadnej infekcji nie zaobserwowałam. Przerażają mnie koszty wyprawki - czasu coraz mniej, a pieniędzy wcale nie robi się więcej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
To wyżej to ja - Obłoki Magellana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reox
karola1994, spory już Twój maluch jest. Ciekawe ile mój waży, ostatnio podaną wagę miałam na usg połówkowym, a tu już 28 tc zaczęłam. Wizytę mam w poniedziałek. W końcu piękna pogoda, można się cieszyć i spędzać dużo czasu na powietrzu. zasadziłam sobie przed domem bratki i aksamitki i zrobiło się tak kolorowo. Mąż ma mi rozłożyć hamak, będę sobie w nim czytać książki. Ogłoki Magellana, fakt koszty wyprawki są wysokie, szczególnie jeśli od nikogo nic nie dostaniesz. Ja właściwie odziedziczę większość rzeczy po szwagierki córce i brata synu. Kupiłam jedynie kołyskę, czeka mnie też zakup wózka (ale chce kupić używany). Czy macie już upatrzone wózki? Podzielcie się swoimi typami....Ja szukam wózka na wieś, na kiepskie drogi, lasy, więc musi być solidny i mieć porządne koła....Miłego dnia wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola1994
Reox, ja nie do konca wierze w te wagi z usg ale czuje ze jest duży bo przez ostatni miesiąc sporo przytyłam. Jeśli chodzi o wyprawkę to właśnie w niedziele zamówiliśmy wózek Adamex Aspena, zestaw fotelików beSafe i łóżeczko. Wózek z dużą gondola i dużymi kolami na amortyzatorach dość ciężki ale mieszkamy na parterze więc nie bedzie problemu z wnoszeniem. Obłoki Magellana, ja od poczatku ciąży mam podwyższone leukocyty, ile ty masz teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola - nawet fajny ten Wasz wózek...Jaki kolor wybrałaś? Łóżeczko zamówiłaś standardowe drewniane? Ja szukam wózka na wieś, gdzie drogi są nie najlepsze, będziemy jeździć po różnych terenach: lasy, pagórki, musi być masywny, może być ciężki, mam gdzie go trzymać, nie będę go nigdzie wnosić...Na razie przeglądam, oglądam, czytam, na żaden się nie zdecydowałam jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola1994
Reox, tak standardowe drewniane białe, zależało mi na tym żeby nie mieć zabudowanych boków. Ja też szukałam wózka który sprawdzi sie wszędzie bo rodzice mieszkają na wsi a u mnie drogi i chodniki tez nie są w najlepszym stanie, wózek mamy granatowy, najwięcej teraz jest szarych ale mi się nie podobają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oo właśnie się rozglądałam za opiniami o adamexie generalnie więc dobrze, że tu trafiłam, bo widzę, że wózek od nich kupiony, ja co prawda zerkam w stronę tego vicco, ale muszę się wybrać na jeszcze ostateczne rozglądanie się po sklepach i porównać parę modeli ale myślę, że faktycznie na adamexie zostanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Hej Karola super że dzidziuś juz tyle wazy. Dobrze, że wyniki Ci się poprawiły. Ja póki co jestem na etapie tadryferonu i pije codziennie dwa duże shoty z koncentratem buraczanym. Może coś to da. Jeśli chodzi o samopoczucie to ja czuję się tak bardzo dobrze, że jeszcze w życiu się tak nie czułam, brzuch czasami zakuje albo cos tam ciągnie ale ogólnie to czuję się i sprawnie i mam mnóstwo energii, której kiedyś nawet nie miałam przed ciąża. Czuję się tez wypoczęta. Większość znajomych twierdzi że po mnie nic nie widać żebym była w ciąży. Trochę tak jest, jak mam luźną bluzę to faktycznie nie widać. Lekarz nie mowil żeby było coś źle wiec może to tak przy pierwszej ciąży nie widać za bardzo. Niby tez tyję regularnie od poczatku ciąży ale po mnie tego nie widać. Później dam link jaki wózek ja mam upatrzony bo teraz piszę z telefonu. Dziewczyny, a te gondole to się dużo potrafią różnic wymiarami? Bo ja tylko oglądam na necie. Myślałam że gondole są wszystkie mniej więcej takiej samej długości i szerokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka 41
Witam dziewczyny co do wózka to zamówiliśmy z firmy bebetto luka 3w1 a łóżeczko zwykłe tradycyjne ze szczebelkami w kolorze sosny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
o a mnie się ten bardzo podoba ale z zamówieniem jeszcze poczekam http://www.riko.pl/brano-luxe/ Ja jeszcze niczego nie skompletowałam. Jedyne co to mam listę i upatrzone rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam bebetto holland po corce, dal rade na kazdym terenie. Kupilam teraz dla starszej greeentoma ale ona nie za bardzo chce w wozku juz jezdzic. Woli na nozkach i jestem w szoku ile 15 miesieczne dziecko potrafi przejsc. U mnie tez piekna pogoda, ogarniam co musze w domu i wiekszosc czasu jestesmy na zewnatrz. Calkiem inne zycie! Ja mam wiekszosc rzeczy po corce, wiec dokupie, co musze ale jest tego duzo mniej wiec sie nie przerazam. Lozeczko biale drewniane zostawie dla mniejszej a starszej chce dokupic juz zwykle ale z zabezpieczeniami. torby do szpitala musze skompletowac tak zeby juz na 35 tydz miec got owe bo roznie jest. co do brzucha to faktycznie tak jest, ze przy 1 ciazy nie widac, mocne miesnie brzucha trzymaja..Niestety teraz to mam brzuch wiekszy niz, jak do porodu szlam, heh :/ a tak mi sie w nim wierci mala gwiazda, ze glowa mala!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
reox, ja zrobiłam wstępny research właśnie pod wózki w teren, bo też będę potrzebować. Mieszkamy na osiedlu, na którym dużo się buduje, więc drogi są rozbabrane. Do tego chodzę na spacery z psami do lasu i chciałabym móc targać wózek po leśnych ścieżkach. Stanęło wstępnie na Anex Sport, ale zastanawiam się też nad takimi z dużymi pompowanymi kołami. karola1994, te wagi z USG są jedynie szacowane. Specjalny algorytm wylicza je na podstawie pomiarów obwodów i długości różnych części ciała, stąd wagę otrzymuje się w przedziałach (np. 1025g, +/-187g), które mówią o tym, że z jakimś tam prawdopodobieństwem waga znajdzie się w danym przedziale. Leukocyty mam na poziomie 25. Nie bardzo wiem, dlaczego. Robiłam badania i żadna infekcja nie wyszła. Może to zapalenie tarczycy, bo mam Hashimoto. Kupiłam w tym tygodniu fotelik Maxi Cosi Cabriofix, więc pierwszy większy zakup za mną :) Używany, ale w doskonałym stanie. Z mniejszych rzeczy: torbę do porodu i trochę wyprawki ciuszkowej. Mam już ciuszki do rozmiaru 68. Wszystko kupuję sama - niczego niestety nie dostałam :( Łóżeczko kupuję zwykłe, białe, drewniane z IKEA, a do niego materacyk lateksowy. 3Justyna33, już któryś z kolei raz zauważam, że przechodzimy ciążę podobnie :) Z podobnej wagi startowałyśmy, również pierwsze dziecko, też nie za wiele widać, chociaż waga idzie niby w górę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka 41
Dziewczyny a co myślicie o materacach kokosowych lub kokosowo gryczany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Hej dziewczyny dawno mnie tu nie było od początku maja mamy dużo rzeczy do załatwiania zaczynając od 5 maja i stawanie na komisję orzecznictwa o niepełnosprawności i się udało nasza Lenke dostała na 8 lat i nie muszę się martwić ;-) musimy zmienić mieszanke i samochód ehhhh Wizytę u ginekologa miałam 12 maja wyniki mam super aż lekarz mi powiedział że bardzo rzadko się takie zdarzają i medal dla mnie ;-) następna wizyta 2 czerwca i później co dwa tygodnie a USG 5 czerwca a 6 czerwca lecimy do Gdańska bo moje dziewczyny chciały zobaczyć jak to jest lecieć samolotem a mój już latał.Co do wyprawki to trochę rzeczy mam chrzestna najstarszej już mi na zbierała po swoim synku i od koleżanki dla dziewczynki więc będę miała trochę tego gdyby jednak dziecko zrobiło nam psikusa i z dziewczynki wyszedł chłopiec.Co do imienia to będzie Ada,Jagna :-) może nic się nie zmieni.Co do wózka to patrzyłam x-lander,Maxi cosi i babycar bo super na wertepy i na prawdę bardzo przyjemnie się prowadzi,co do łóżeczka to my chcemy turystyczne mieliśmy przy średniej i było najlepsze bo mała nie wsadzala nogi i nie obijała się o te szczebelki.Jeszcze dużo rzeczy przed nami do kupienia i załatwiania ehhh U nas pogoda super aż chce się żyć,brzuch mam duży ale plus że przez 3 tyg. nic nie przytyłam a bałam się tego bardzo bo z małą wagę nie zaczęłam,co dziennie o okolo 15 łapie mnie śpiączka,coś czuję że wcześniej urodzę bo już po woli odczuwam spojenie łonowe a dziecko jest duże mam nadzieję że 5 dowiem się ile już mierzy i waży i czy płeć dziecka jest ta sama bo ponoć dziewczynki lubią robić psikusy i jak się urodzi wychodzi że coś między nogami jest.Aaaa moja znajoma miała mieć do końca Wojtusia a zdziwienie jakie było gdy wyszło że z Wojtusia wyszła Amelka ha ha ha ha ha ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Uwielbiam imię Jagna <3 Obok Róży, to moje ulubione imię żeńskie :) W materacach kokosowo-gryczanych potrafią zalęgnąć się robaki. Myślałam, że to mit internetowy, dopóki nie przytrafiło się to mojej koleżance :O :O :O Naprawdę, obrzydlistwo. Sugerowałabym jednak lateksowe albo piankowe. Zastanawiam się, czy to kwestia zawilgocenia tych materiałów (gryki, kokosa) i czy dobry ochraniacz na materac mógłby przed tym ochronić, ale wtedy z kolei skóa dziecka nie oddycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Nie płakałabym, gdyby mi z Tadzia wyszła Różyczka, ale tak, jak jest, też jest OK :D Gorzej, że wszystkie ciuszki mam kupione pod chłopaka + parę neutralnych, które kupiłam na początku :D Zimno mi strasznie. Za oknem słońce i piękna pogoda, a mnie ciągle trzęsie z zimna, a przeziębiona nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Obłoki Magellana ja tez zauważyłam, ze mamy podobnie. Nawet chłopców będziemy mieć obydwie. Ja bardzo bardzo marzyłam żeby to był chłopiec. U mnie w rodzinie sami mali chłopcy i może dlatego tak sobie jakoś nie wyobrażałam jak by to było miec dziewczynkę. Ja też siedzę w domu w swetrze a na zewnątrz tak słonecznie. Co do materacy to ja tez polecam lateksowe, sama mam taki i do łóżeczka pewnie wybiorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Dziewczyny witajcie w klubie mnie też jest zimno a na dworze prawie 30C, wczoraj to mnie dreszcze przechodziły a dziś to zimne stopy mam ;-) a mówią że kobiece w ciąży to zawsze ciepło jest to raczej nie w moim przypadku ;-) Aaaaaa Dziś mi się śniło że byłam w szpitalu i jakaś babka rodziła i się darla i tak do siebie powiedziałam że tak samo było z ostatnim porodem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×