Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Alutka2017

Sierpniowki 2017

Polecane posty

Gość gośćaga83
A ja mam nadziej ze u nas to zeby i ze w koncu wyjda bo inaczej padne. W srode chlopaki na mecz jada siatkowki i caly dxien z ta maruda sama bede. Az sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Sierpniowa mama- ojej dobrze ze w miarę szybko Was wypuscili. Ja też dziś córce mocz badalam. Mam nadzieję ze wyjdzie jej ok. Aga-wiem co to znaczy bo ja codziennie z moją maruda sama do 19 jestem. Moja tak marudzi już dwa miesiące i ciągle mam nadzieję ze wyjdzie ząbek i się uspokoi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna 33
Sierpniowa mama wielki szacun że tak szybko się starasz. Ja też juz wyparuje ząbka dłuższy czas wszystko na te zęby zwalam. Marudzenie czasem sięga zenitu. To męczy strasznie psychiczne jeżeli jest długotrwałe... mamy czasami tak, że nie chce się bawić, nie chce jeść, nie chce lulania, tulenia, no nic, tylko marudzi, buczy i wtedy ja czuję, że coś robię źle, że to moja wina. Dlatego tak podziwiam dziewczyny, które chcą mieć dzieci "rok po roku". Może nie wszystkie dzieci tak źle znoszą ząbkowanie a może każdy ma inny próg cierpliwości. Sama nie wiem jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora1987
hej dziewczyny! ;) wszystkie dzieciaczki lapia stopki? moja gabi w ogooe stopy nie interesuja :o starsza corka juz duzo wczesniej zjadala swoje stopy (rozkoszny widok!) co do przekretow to robi ( najczesciej ja chce do czegos siegnac) ale, ma problem z raczka jedna, jeszcze musi pocwiczyc ale jakos specjalnie sie nie pali... Justyna ja sie nie martwie, kazde dziecko inne, dajmy im jeszcze czas ;) a co do karmienia Fabiana, moze to takie chwilowe, sprobuj (wiem upierdliwe) podawac lyzeczka, zeby chociaz minimalna ilosc zjadl. Sa rozne dzieci, moze jest leniuszkiem i nie chce mu sie ssac po prostu a moze to chwilowa fanaberia. wspolczuje. Potwierdzam, ze jak jedno dziecko bylo absorbujace to drugie jest spokojniejsze. Sa rozne pod wieloma wzgledami. wyobrazcie sobie, ze czesto bywa tak, ze mlodsza cierpliwie czeka az skoncze zajmowac sie starsza... bo Starsza to odrazu krzyk :o ja musze powiedziec, ze juz jest mi duzo latwiej ;) jeszcze pol roku i w ogole z gorki. Juz czekam na wiosne, zeby przerzucic sie na spacerowke, bo Gabi niecierpi gondoli ( za malo widzi, szybko sie nudzi i krzyki, ze hej). gratuluje zabkow, u nas oprocz hektolitrow sliny... to ani widu ani slychu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sierpniowa mama-duzooo zdrowka dla Was ;) i trzymam kciuki za nastepnego Maluszka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna 33
No to mój łapie stopki w rączki ale co się przy tym namęczy... strasznie smiesznie to wygląda nawet nagralam kilka filmikow na pamiątkę. Zawsze ale to zawsze łapiąc stopy "pyrczy" ustami. Naturalnie najlepiej wychodzi mu to nago bo pieluszka krępuje ruchy. Teraz od miesiąca może dwóch kąpiel mamy w wannie, po prostu kładziemy z mężem synka w wannie na gąbce kapielowej i ten zadowolony chlapie i właśnie tak tez nauczyl się łapać stopy i teraz non stop to robi... Ahaaaaa zapomnialm poruszyć jeszcze temat zaginania uszu. Czy macie taki problem? Synek non stop zagina uszka jak leży główką na bok a zwlaszcza jedno i ja walczę z tym tak że co usnie to podnoszę główkę, protestuję i on oczywiście przebudza sie i od nowa to samo...mało tego, odkąd tak mu odginam to uszko,on zwrócił uwagę, ze w ogóle uszy ma i łapie się za nie np gdy je albo gdy się nudzi... ehh . Jeżeli ktoś tak ma lub miał prosze napiszcie co robic, czy w ogóle walczyć z tym? Nie chcę żeby synek miał odstajace uszy przez to albo co gorsza jedno bardziej odstajace od drugiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Moja córka już od dawna bawi się swoimi stopami. Zdarza się że wkłada jej bardzo dużo do buzi, bo kiedyś brala tylko jeden paluszek :-) co do uszu to jakoś nie zwracam na to uwagi. Wcześniej tak go córce często się podwijaly Ale teraz już jest ok. Czytałam że odstawanie uszu to kwestia genów, ale nie wiem czy to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sowa25
A moj synek w ogole nie wie, ze ma stopy. Siega sobie jedynie do kolan. I w ogole jest leniwy, obrotow tez nie trzaska. Tylko na boki i to w dodatku rzadko. A juz jak sie obroci na bok to tez odgina uszy... mam te same obawy co do ich odstawania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora 1987
U mnie nie ma problemow z zawijaniem uszkow ale skoro Was to denerwuje to moze pomyslcie o cienkiej opasce? z czasem malzowina robi sie grubsza ( brakuje mi innego slowa) i czlowiek noe przejmuje sie. Moja cora chyba tez z tych leniwych ;) ja sie smieje, ze brzuch jej przeszkadza dostrzec stopy, pyza z niej niezla!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Wieczorem podalam camilie, wysmarowalam dziasla zelem, podalam pedicetamol i calkiem niezle nam sie spalo. A no i zauwazylam ze gdy wezme go na karmienie do mojego lozka to przytula sie do poduszki i bez karmienia zasypia. Wiec wpakowalam mu moja poduszke do lozeczke. wiem, poduszka jest be, zla matka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Aga - ja jakiś miesiąc temu też zauważyłam, że moja córka śpi lepiej, kiedy śpi na poduszce. W nocy śpi bez, bo trochę się obawiam, ale w dzień śpi na płaskim jasku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Kiedy bedziecie podawaly swoim dzieciom mleko krowie? Tzn mam na mysli czy np po roku konczycie mm a zaczynacie krowie? Ponoc tylko w polsce jest dziwny trend zeby dawac mm do 3 roku zycia. Znajoma na wyspach mowi ze u nich kazdy po roku daje krowie i nawet nie ma mlek modyf po roku. Jaki macie plan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora1987
Ja po roku podalamkrowie, najpoerw rozrzadzalam z woda zeby sprawdzic, jak zareaguje. W ogole mm nie pila. Tak samo planuje z Gabi. Aga, ja pod tyloma wzgledami jestem zla matka, ze huhu. przed pierwszym dzieckiem zakladalam sobie wiele... a zycie weryfikuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa i zapomnialam, zalila. sie co do stopek.. a wieczorem Gabrysia skapowala, ze he ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Moje starsze tez po roku dostawaly krowie, w sumie syn jak mial poltora roku dopiero, ale nigdy nie byly na mm. Teraz tez po piersi bedzie krowie no chyba ze nie bedzie go tolerowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Obudzilo mnie dzis slonce. Az dziwny widok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna 33
Pięknie jest dziś na dworze. U nas tez słońce. Jeden spacer już zaliczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
My dziś po szczepieniu. Narazie wszystko ok, mam nadzieję, że tak zostanie :-). Wychodzicie na spacery po szczepieniu ? Czy któraś mama używa jakiegoś spreyu do czyszczenia uszu dla niemowlaka ? Jeśli tak to poleccie mi coś dla córki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Polecam fonix zielony. Wszystko pieknie wyplywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia
Dobry wieczor 🌼 Nie bylo mnie przez pare dni ,a nawet parenascie, bo mialam mnooooostwo roboty ....zaraz przeczytam co slychac u Was i Waszych maluszkow , mam nadzieje,ze wszystko jest ok :D :D :D Pozdrawiam :*:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia
Wiecie,ze moja Wikunia tez ma rumience ! Myslalam,ze jest jej za goraco ale chyba to nie to....piszecie,ze to przez wychodzace zeby? Jak ja bym chciala zeby juz jej wyszedl zabek :D Moja niunia nie bierze stopek do buzi a wszystkie dzieci tak robia ? Predzej czy pozniej ? Za to pieknie siedzi, jeszce z moja pomoca ale chciala by tylko siedziec hehehe...ale nie obraca sie z brzuszka na plecy ....czesto do tylu pelza i lezac na brzuszku nie podpiera sie raczkami tylko nimi macha hehehe Leci drugi tydzien jak zaczelam rozszerzac diete.Sama otwiera buzie jak widzi lyzeczke i poznaje nowe smaki :D siepniowa mama - ooo powodzenia :D chodzi o nowego czlonka rodziny :D :D Z corka juz jest dobrze ? Reszte przeczytam jutro bo oczy mi sie same zamykaja ;/ Dobrej nocy 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia
gośćmalgo - ja nie wychodze z dzieckiem po szczepieniu.Akurat wczoraj byla szczepiona ...za to dzis wyszlysmy na godzinny spacer :) Jeszcze chciala bym sie o cos zapytac...otoz Wikunia od malego upodobala sobie spanie na lewym boku .Przez to ma splaszczona glowke :/ Bylismy z nia prywatnie u neurologa ale nie wypisal Nam skierowania na rehabilitacje i powiedzial,ze pediatra wypisze.Pediatra powiedzial,ze mamy isc po skierowanie na rehabilitacje do neurologa! I idziemy na NFZ do neurologa ale innego bo ten u ktorego bylismy jest z innego miasta i idziemy do tego z Naszego miasta...a tak nie chcialam isc do tego neurologa bo ma bardzo zla opinie..... Jak myslicie, mogla bym sama kupic jakas specjalna poduszke czy tylko lekarz moze zalecic kupno odpowiedniej poduszki ??? Wiem,wiem...moze Wam sie wydac,ze pytanie jest bardzoooo glupie ale....sama nie wiem co robic. Tak czy siak umowilam Nas na wizyte u neurologa i idzemy za 2 tyg.....zobaczymy jak bedzie :/ Moja niunia wazy 7 kilo w ubraniu (tak byla wazona) i ma 5 mcy + 3 dni noooo teraz zycze Dobrej Nocy 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poleca m poduszke head care-kilka tygodni i po klopocie-glowka zrobila sie okraglutka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Cecysssia- poczytaj o tej poduszce która poleca gość. Podobno faktycznie jest dobra :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna 33
W sumie oprócz tej poduszki head care to jeszcze tylko słyszałam i specjalnych kaskach które noszone w dzień przywracają naturalny kształt ale nasze dzieci są jeszcze małe i chyba taka poduszka by zdała egzamin. Ja tez miałam problem lewej strony i do dzisiaj przy zasypianiu wybiera lewy bok główki ale we śnie rzuca główką co chwila na boki więc jakos sama się główka zaokrąglila a tez myślałam że będzie niewesolo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Cecyssia, ale ona sama juz usiadla czy ty ją sadzasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sowa25
Dziewczyny, ile jedza wasze dzieci na obiad? Mojemu sloiczek warzyw to malo. Daje mu ok 180 g a on domaga sie wiecej... dzisiaj zjadl z 250. I wcale nie mial dosc. Nie moge mu tak duzo chyba dawac bo rozepcham mu zoladek? Nie chce zrobic z niego pulpeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia
Dzien dobry 🌼 Mam krotka chwilke bo Wiki zasnela.Moze uda mi sie wieczorem wiecej napisac :P Tą poduszke - head care - moge sama kupic ?Tzn.bez konsultacji z lekarzem? ...bo neurolog u ktorej bylismy prywatnie ,mowil,ze nie trzeba zadnej poduszki tylko klasc dziecko do spania na prawy bok ale ona tak nie chce spac a zadne wałki nie sprawdzaja sie bo zaraz ma glowke na lewym boku :/ 3Justyna 33 - tez slyszalam o kaskach i na sama mysl wlos mi sie jezy na...rece ! :/ gośćaga83 - Wiki skonczyla 3 mce i zaczela sama pchac sie do siadania. tzn.jak ja nosilam w becie to glowke podnosila.Jak skonczyla 4 mce to z moja pomoca ( do dzis) siedzi u mnie na kolanach.Trzymam ja za raczki. Na podlodze jej nie sadzam.Wg.mnie jest za wczesnie bo chwieje sie a zadnych specjalnych kol,siedzisk do nauki siadania nie bede kupowac bo wg.mnie jest to zbedne. Teraz to tylko chce byc noszona obrocona do swiata .Jak lezy na mnie to zaraz pcha sie do siadania. Dzis 1wszy raz zjadla kaszke mleczno-ryzowa i tak jej posmakowalo,ze hohooo :D Milego popoludnia :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×