Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dieta 7 miesięcznego niemowlaka

Polecane posty

Gość gość

Witajcie! Jestem mamą 7-miesięcznej córeczki. Mała jest karmiona piersią, a od 5 miesiąca podawałam jej różnego rodzaju słoiczki. Teraz karmię małą piersią na żądanie i dodatkowo o godz. 14.00 podaje jej 1 obiadek 125 gramów i o 19.00 pół słoiczka marchewki albo moreli ( mała nie chce jeść nic co ma jabłko w sobie). Po 19.00 do 9.00 rano karmię ją jeszcze z 4 razy piersią. O 11.00 znowu karmię ją piersią. Co i ile podajecie swoim pociechą w tym wieku, co dajecie do picia i ile. Nadmienię, że moje dzieci nie chce pić z butelki i nie daje jej kaszek mlecznych, bo jak zaczęłam je wprowadzać to dostała uczulenia i do chwili obecnej walcze jeszcze z zaparciami u niej. Za porady z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja jest na piersi plus ok. 16 je obiad - sama jej gotuje. Czasami dostaje na noc kaszę holle na mm. W nocy je 2 razy. O 23 i 4. Później ok. 9, 13, 16, 19. Jak wychodzę z domu to dostaje mm. Czasami dostaj*****ana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każde dziecko jest inne, jedno zje więcej drugie mniej, tym się nie przejmuj jeśli prawidłowo przybiera na wadze i ma apetyt. Mój syn też nie przepadał za jabłkiem, zawsze się krzywił i teściowa kazała mi dosładzać ale tego nie robiłam, nie chciał to nie podawałam. Karmiłam piersią rok, też nigdy nie dawałam butelki i od początku nawet picie (woda, koperek) podawałam łyżeczką. Nie piszesz co może być przyczyną zaparć, co na to lekarz? Jak ma zaparcia nie podawaj kleików i kaszek ryżowych tylko kukurydziane, możesz też podać dicopeg junior i jeśli dajesz słoiczki to śliweczki jej daj, też są dobre na zaparcia. Spróbuj też sama jej coś ugotować, ja gotowałam sama ale podawałam też słoiczki, wszystko mu smakowało. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za odpowiedzi. Oczywiście byłam u pediatry z tymi zaparciami i kazał mi podawać wodę przed karmieniem. Podaję, ale dopiero jak zastosowałam dicopeg to po 5 dniach coś ruszyło i teraz mała robi kupki 1-2 razy dziennie. Lek ten zamierzam stosować przez 3 tygodnie, bo nie można przerywać jego stosowania po zadziałaniu, potem będą probiotyki. Nie wiem może to ja jem coś co przekazuję małej w mleku. Moja znajoma mówi, że powinnam iść z małą do gastrologa, który da skierowanie na rtg, ale ja nie chce robić tak małemu dziecka prześwietlenia. Mi moja mama też każe dosładzać dziecku jabłka, ale ja nie mam zamiaru dodawać do czegokolwiek cukru. Oczywiście moja mama tego nie rozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój skończy 6mcy za tydzień. Jest na piersi. Pije mleko o 8.00, 15.00 i 19.30. W nocy czasami raz, czasami dwa razy. Oprócz tego o 11.30 je kleik ryżowy z jabłkiem lub kasze kukurydziana na wodzie z jabłkiem, a o 17.00 ziemniaka z marchwią i masłem. Kupy różnie, od codziennych do 5-dniowych. Wode pije z kubka niekapka. Są takie kubki od 4 m-ca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×