Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Autyzm?

Polecane posty

Gość gość

Moje dziecko bardzo mało umie jak na swój wiek, 16 miesiecy. Robi brawo, papa, jakieś tam pokazuje kwa kwa. Mówi mama tata ale bez zrozumienia raczej. Ale nie pokazuje palcem ani nie wskazuje części ciała Reaguje na imię i w ogóle ale generalnie jest jakiś opóźniony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest bardziej opóźniony niż PKP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Weź rozpęd i walnij się o ścianę. :( Autorko, psychiczna jesteś???? Mój ma 18 miesięcy i robi to co twój,może czasem pokaże palcem. I nawet mi do głowy nie przyszły kretynizmy z autyzmem.. Córka zaczęła nawet później,jest absolutnie zdrowa,mądra,chodzi do szkoły i dobrze się uczy. W ogóle zacznijcie diagnozować autyzm już w ciąży,bo dziecko kopnęło 7 razy,a nie 10 jak zazwyczaj,więc na pewno będzie chore...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No skąd, jaki autyzm??? Mœj syn dopiero w wieku 20-22 miesięcy zaczæł pokazywać palcem, wymawiać pierwsze słowa... Zabawkami bawił się schematycznie, uwielbiał pralkę, piski, wirujące kolorowe obrazy. Chodzi do dzisiaj na paluszkach (ma 3 lata). Jest normalnym, zdrowym chłopcem, a też już go zdiagnozowano pod kątem zaburzeń rozwoju, bo nie pasował do tabelek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak tylko ze syn nie rozumie jak mu mowie eby coś podał albo przyniósł, nie nasladuje zwierzątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie warto aż tak się przejmować, ale też nie warto bagatelizować ważnych objawów, bo w przypadku autyzmu wczesna terapia może być zbawienna dla dziecka. Jeśli masz wątplowości poświęć czas i idź na badania do poradni psychologiczno-pedagogicznej. To o czym piszesz raczej mało wskazuje na autyzm: jak u niego z kontaktem wzrokowym? Rozpoznaje Was? Reaguje kiedy wracasz np. po paru godzinach? Nie gada, nie wskazuje palcem, ale czy próbuje się jakoś komunikować, np. zwraca na coś Waszą uwagę okrzykiem, przynosi coś co znalazł itp? Interesuje się innymi dziećmi, nowymi osobami czy bardziej przedmiotami? Jest wybredny jeśli chodzi o pokarm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kontakt wzrokowy jest ok, patrzy i uśmiecha się na nasz widok i odwzajemnia uśmiech. Cieszy się gdy mąż wraca z pracy. Nie przynosi zabawek i to mnie martei. Je wszystko i ładnie sam. Jak czegoś chce to sięga ręką i patrzy na nas i marudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i dobrze że ktoś diagnizowal dziecko, jeszcze nikomu to nie zaszkodziło a może bardzo pomóc. Owszem, często matki panikuj trochę na wyrost, tak samo jak psychologowie, ale kryteria są wyraźne, i to ze dziecko ma jakieś zachowania artystyczne (większość ma) nie znaczy ze dostanie diagnozę. Potwierdzić autyzm albo ZA wcale nie jest łatwo, to poważne zaburzenia będące podstawą do orzeczenia o niepełnosprawności. A przy okazji badania można wykryć inne nieprawidłowości nad którymi da się pracować. Ale co do dziecka autorki, nic takiego strasznego się nie dzieje. Skoro synek naśladuje proste zabawy, to znaczy ze się komunikuje i rozumie, mówi odpowiednio jak na swój wiek, tzn to dalej jest w normie. Zwłaszcza jeśli synek reaguje na komunikaty, nawiązuje kontakt wzrokowy. Nie zaszkodzi pogadać z psychologiem bo czasem warto słuchać intuicji, ale w tym przypadku to będzie dużo na wyrost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój też nie naśladuje zwierzątek....od kiedy to jakieś kryterium jest???? Córka też nigdy nie naśladowała.. Czemu szukacie problemów tam,gdzie ich nie ma? Właśnie przez takie podejście,że "na wszelki wypadek zbadać dziecko" rodzą się schizy,bieganie po terapeutach,neurologach i co tam jeszcze, bo prawda jest taka,że WSZYSTKO można podciągnąć pod jakieś zaburzenie... Sami lekarze są często niekompetentni, mamuśki histeryzują i wychodzi,że co trzecie dziecko ma autyzm....Jak żyję,nie widziałam ani nie znam dziecka z autyzmem,a mam 30 lat...a tu na forum widzę,że zdrowe dziecko bez żadnych zaburzeń to jak yeti - wszyscy słyszeli,ale nikt nie widział. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Raczej na autyzm to nie wygląda, ale jeśli chcesz mieć pewność idź i przebadaj - zajmie to czas, ale nie zaszkodzi, przy okazji może się dowiesz czegoś ciekawego o charakterku dziecka. Autyzm ma różne oblicza (istnieją np. autyści którzy uwielbiają przytulanie) a i oprócz autyzmu jest szereg zaburzeń, które potencjalnie można mieć (ale można mieć po prostu taką osobowość). Naśladowanie zwierzątek nie jest wyznacznikiem, ale naśladownictwo w ogóle - jednym z głównych wyznaczników autyzmu (autyści często nie naśladują dorosłych, nie małpują ich ruchów, nie bawią się zabawkami zgodnie z przeznaczeniem np. autkiem nie jeżdżą tylko wkładają do łóżeczka - pluszowa kaczuszka w oczach zdrowego dziecka wyobraża żywą kaczkę, w oczach autysty jest fascynująca jako przedmiot).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka była podobna w tym wieku, dziś ma 3lata, nie mowi, nie pokazuje palcem, wolno się rozwija, mamy wwr, sugerują aspergera lub spektrum autyzmu. Ale może Twoje dziecko się rozkreci. Ja też na to czekałam i nadal czekam, ale już działam od pół roku, żałuję że rok wcześniej swoje obawy zamiotlam pod dywan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kolejna mądra inaczej... Autyzm sobie ktoś wymyśla, przecież kiedyś nie było, raka tez kiedyś nie było, a dawniej to nawet bakterii "nie bylo", wiesz? Istna epidemia, ale żadnego dziecka z autyzmem jednak nie znasz? To że ktoś widzi niepokojące cechy- to dobrze, to znaczy ze jest uważnym, troskliwy rodzicem i chce żeby dziecko się prawidłowo rozwijało. Po to są specjaliści - nie od razu sztab psychologów, psychiatrów i neurologii ale na początek jeden psycholog z ppp, żeby te wątpliwości rozwiać. Ale co do dziecka autorki- ja również nie widzę absolutnie nic co by mogło poważnie niepokoić, ot, dziecko jak inne w jego wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety cześć z tych nawiedzonych matek jednak dostaje diagnozę. A w internecie mona się tylko dowiedzieć ze inne dzieci w tym wieku już recytuja wiersze i rozmawiają zdaniami. Czasem matka chce zapytać po ludzku druga matkę o rozwój swojego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wasze dzieci też nie pokazywały palcem gdy je coś interesowało? Mnie to martwi bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt z nudów nie będzie "załatwiał" dziecku diagnozy autyzmu. Jest to droga i bardzo czasochłonna zabawa. Piszecie o tym nie mając zielonego pojęcia. Autorka raczej nie ma się czym martwić, jeśli jednak zasiało się w niej ziarnko niepewności to radziłabym się skonsultować. Mój obecnie siedmioletni syn jest w terapii od 18 mc życia, diagnoza autyzm dziecięcy od 2 roku życia. Obecnie uczeń 1 klasy szkoły masowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Raczej sceptycznie podchodziłabym do psychologów z ppp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaamam3latka
Autorko, jeżeli coś Cię niepokoi w kwestii rozwoju dziecka, to na prawdę nie szukaj porad na takim forum, zwłaszcza w tak szerokim i dodatkowo "kontrowersyjnym" temacie, teraz każdy mam Internet i większość ludzi jest bezkrytyczna wobec swojej wiedzy i np.nie wiedzieć czemu za wzór jak gość z godz.z wczoraj z godz. 22:17 podaje za wzór swoje dziecko, którego rozwój jak widać daleko odbiega od szerokich norm. WĄTPLIWOŚCI ROZWIEJ U DOBREGO (!) NEUROLOGA DZIECIĘCEGO. On kompleksowo oceni rozwoj dziecka Ale i do jego diagnozy podchodź z rezerwą i w razie czego się nie załamuj i skonsultuj z innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaamam3latka
U nas kiedy syn miał 14 mcy i nie pokazywał palcem, neurolog straszyła, że jak nie zacznie do 15 mż to będziemy mówić o zanurzeniach ze spektrum autuzmu...ale ja akurat czułam, że to nie to, miałam dobry kontakt z dzieckiem już od dawna i faktycznie zaczął pokazywać tuż przed uk.15 mca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja córka za to pokazuje palcem jakoś od 10miesiąca, nie pamiętam dobrze, ale a to zachowuje sie jak rozkapryszona ofochana dziewczynka , ma 13 miesiecy i to jej najlepiej wychodzi, walic nogami , rzucac sie, a palcem pieknie pokazuje. dzieci są rózne i tyle! ha musze napisac, ze corka od jakichs 2 tyg bierze do reki swoja butelkę, odwraca ją dziubkiem w dół i daje pić lalce albo misiowi, i robi przy tym buziom tak czle czle hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
On jak coś chce to sięga po to ręką i patrzy na to więc zazwyczaj wiem co akurat chce ale palcem nie pokaże. Z takich pozytywnych rzeczy to ładnie naśladuje. Jak śpiewam mu kaczuchy to czeka aż będzie koniec i wtedy ze mną klaszcze wiec rozumie co nieco ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wizyta u neurologa nie boli, to dla dziecka zwykła zabawa pod okiem lekarza, więc skoro dziecko nie mieści się w pewnych ramach z tak ważnym podobno wyznacznikiem jak pokazywanie palcem, to idzie się z dzieckiem na konsultację. Polazywanie palcem to wyznacznik prawidłowego rozwoju i dziecko ma wyraźnie pokazywać palcem wskazującym, nie liczy się nawet całą dłonią, nie ma co tłumaczyć "wiem co pokazuje"; może to nic, nie ma co się martwić, ale należy sprawdzić u specjalisty, nie na forum, nawet nie u zwykłego pediatry - najpierw NEUROLOG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgłoś się do Ośrodka Wczesnej Interwencji. Tam przepadają go specjaliści. Na pewno nie zaszkodzi a jak nie będzie potrzeby to poproszę zeby nie przychodzić juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamy wizytę u neorologa na 22.12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale martw się na zapas. Dzieci, także super zdrowe, różnie się rozwijają. Czytacie książeczi? Pokazujesz jej palcem różne rzeczy? Powodzenia. Wierzę, że jest ok Idź najpierw do nurologa, a nie żadne ośrodki wczesnego wspomagania, tam zawsze jakąś łatkę dziecku przypną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko- neurolog zbada dziecko ale pod kątem fizycznym i neurologicznym. Rozwój psychologiczny ocenić może głównie psycholog na podstawie godzinnej czy dłuższej obserwacji. Mój syn ma 14 m-cy ale też martwiłam i trochę nadal martwię się o jego rozwój bo wiele nie umie. Ale zauważam sporo pozytywnych rzeczy i to mnie cieszy. Powiem Ci co jest ważne. Czy dziecko zauważa nowe osoby? Czy jak coś zobaczy czy usłyszy to patrzy na Ciebie szukając potwierdzenia? Czy inicjuje zabawy? Czy jak znajdzie zabawkę czy cokolwiek innego podnosi ją albo w inny sposób Ci ją pokazuje? Jak reaguje na inne dzieci? Czy naśladuje jak coś mu pokazujesz? Na wskazywanie palcem ma jeszcze czas. Może wskazywać wzrokiem, ręką. Szukanie wzrokiem przedmiotu o który pytasz to też dobry znak. Albo jak zapytasz gdzie tata to in pokaże mamę - takie pomyłki też są normalne. Czy lubi zabawy w akuku, laskotki? Czy inicjuje zabawę? Ucz go dużo, mów do niego mnóstwo. Mój nic nie mówi ale pokazuje paluchem, uczyłam go tego do porzygania i wskazuje. Dużo się uczymy. Widzę, że rozwija się wolniej ale nie daję się zwariować. Ty też popracuj z synem ale w formie zabawy. Bądź z nim i on w końcu się rozkręci. Ale jednocześnie obserwuj i jakby nic nie szło naprzód - działaj. Aha- jeśli nie mówi albo malo mówi i ze słuchem jest wszystko ok to czekaj cierpliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej wszystkim. Potrzebuję dobrego ośrodka dla dziecka z autyzmem w Częstochowie. czy ktoś z was miał styczność z Czyż-em- http://www.czyz.edu.pl/?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karina - mama autysty

Dzień Świadomości autyzmu.

Jak było u nas?

Polecam link http://trzy-m.blogspot.com/2019/04/2-kwietnia-swiatowy-dzien-swiadomosci.html?m=1

 

Uświadamiajmy nieświadomych.

Świećmy na niebiesko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×