Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Asjer

Bardzo duży wzrost beta hcg w 48h

Polecane posty

Gość Asjer

Dzień dobry, Ostatni okres miałam 7 listopada. Cykle są średnio długości ok. 28/29dni. W 28 dniu cyklu (04.12) testy paskowe potwierdziły ciążę. Kolejne wykonywane do 8.12 również. Wynik beta HCG wykonany w 15 dniu po owulacji wykazał wynik 303,8. (wskazuje na 4 tydzień). Według obliczeń to faktycznie 4t0d. Kolejne badanie, wykonane 7.12, w 4t2d po 50 godzinach dało wynik 1104. (Normy mojego laboratorium to dla 4 tygodnia: 9,5-750; dla 5 tygodnia 217-7138). Badanie wykonałam w 4t2d więc nie mieszczę się w normie. Czytałam też, że przyrost hcg w ciągu 48h powinien wynosić ok. 66%, mój natomiast jest o 250%. Czy mam powody do niepokoju??? Czy tak spory przyrost może świadczyć o czymś niewłaściwym? Wizytę u ginekologa mam umówioną dopiero za 2 tygodnie. Nie mam tez możliwości telefonicznego kontaktu z lekarzem. Dodam, że nie mam plamień, bóli brzucha itp., ale od kilku dni jestem przeziębiona. Uprzejmie proszę o odpowiedź. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Duży przyrost bety może zwiastować ciążę mnogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaamam3latka
Spokojnie. Po pierwsze ma być "conajmniej", może być więcej, ponadto beta rośnie skokowo. Po drugie laboratorium nie jest nieomylne. Ja dostałam błędny wynik bety: ponad 2000, a nie byłam w ciąży. W ciąży w 48h miałam niby ponad 20 krotny przyrost! 790 na ponad 20000... Pewnie to znów był błąd, bo nigdy słyszałam o takim skoku. Dosłownie wpadłam w histerię, naczytałam się głupot. Twoj nie jest za duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyrost jest jak najbardziej prawidłowy. :-)Jeśli masz wątpliwości, na internecie dostępne są kalkulatory przyrostu bety. wystarczy wpisać w google. Ja sprawdzalam na bella best friend czy jakoś tak :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asjer
Sprawdzałam w 2 kalkulatorach i jeden podaje, że wynik jest w normie, a drugi, że ponad normę. Według mojego laboratorium tez ponad normę. Nie wiem jednak czy trzeba się aż tak sztywno trzymać tych widełek. Czytając fora raczej są informacje negatywne, aż strach wspominać o ty, co niby zwiastuje wysoki przyrost... Być może któraś z forumowiczek mnie uspokoi :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej nie czytać i nie wkrecac sobie nie wiadomo czego. Moja beta i inne przygody tez wg forum wskazywały cuda na kiju i co ? Za tydzień poród :-) ja myślę, że nie masz sie czym martwić na zapas, sprawdzają sobie bete co 48h, zapisz sie do lekarza albo jeśli juz masz jakiegoś zaufanego, to zadzwoń i spytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A, jeszcze jedno. 4 tydz i 2 dni liczy sie juz jako 5 tydzień, więc wg swojego labolatorium miescisz sie w normie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asjer
Dziękuję za odpowiedzi. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko jest ok Przeciez 4tydz 2 dzien to juz leci faktyczny 5 tydzien. 4 pelne się skonczyly w 4t0d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asjer
Czyli np. 4t3d to już 5 tydzień? Tak dziwnie się to liczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie liczy się dziwnie, trzeba zrozumieć. W 4t2d jesteś "W" 5 tc; 5t0d "kończysz" tydzień. Tak samo jak w swoje urodziny kończysz np.30 lat i mówisz mama "30", ale jesteś w 31 rż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie tak, jak piszą dziewczyny wyżej. Tak to się liczy :-) zauważ, że te normy bety HCG też maja dużą rozpiętosc. Jeden wynik moze pasować zarówno do 4 jak i 5 tygodnia. W moim laboratorium podawane byly normy, np. 4-5 tydzień, 6-7 tydzień. A bete 4 dni po spodziewanej dacie okresu miałam ledwo ponad 100. Ale mieściła die w normach, więc ciąża rozwijała sie prawidłowo. Powinnas jeszcze zrobić bete i sprawdzić przyrost. Ale wg mnie nie masz sie co martwić :-) i umów sie na wizytę, myślę ze za około 2 tyg powinno byc wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie martw sie będzie ok ja to przechodziłam miesiąc temu. Pierwsza beta 50 druga po 48h 213 a trzecia po 5dniach Prawie 3000 . Naczytałam się przeróżnych głupot a jestem juz po 2usg ciąża pojedyncza serce bije. Dziewczyny mają rację jesteś w 5tc ja np wczoraj miałam pelny 8t0d dziś mam 8t1d wiec zaczęłam 9tc. Nie martw sie nic będzie wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asjer
Dziękuję za podpowiedzi. Dla mnie to wszystko to nowość i dopóki nie trafię do lekarza chciałam poszukać podpowiedzi u Pań, które były w podobnej sytuacji i już wiedzą co i jak z tym przyrostem beta hcg i liczeniem tygodni. W poniedziałek będę w 5t0d, czyli rozpocznę 6 tydzień? ;) W poniedziałek odbiorę także kolejną betę. Mam nadzieję, że będzie ładny wzrost i że wszystko jest dobrze, a dzidzia prawidłowo się rozwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5w0d to juz poczatek 6 tygodnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokladnie jak piszesz, zaczniesz 6 tyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Albo mnoga albo to zaśniad. Co za różnica, który tydzień w tabeli jak wzrost jest tak duży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta beta 3 jest zupełnie bezcelowa. Teraz kolejny krok dla ciebie to uwidocznienie na usg zarodka z bijącym sercem. Beta nie aż taką wyrocznią. Prawidłowo rośnie nawet przy nieprawidłowej ciąży. Tylko niepotrzebnie fundujesz maleństwu stres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zobacz jak to się śmiesznie liczy :D Ledwo ok 2 tygodnie temu seks po którym zaszłaś a tu już 6 tydz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, wymyślajcie zasniady i guzy mózgu jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asjer
Akurat badanie bety nie denerwuje mnie. Raczej się cieszę, że jest przyrost. Mam pozytywne podejście. Na razie nie chcę się za bardzo cieszyć, ale też nie mam zamiaru mieć czarnych myśli. Staram się już jakiś czas z mężem o dzidzię i mam nadzieję, że się udało :) Jedna osoba napisała bardzo stanowczo: zaśniad lub ciąża mnoga. Trochę mnie przeraża ta stanowczość w interpretacji wyników pod kątem zaśniadu (że zdecydowanie za duży przyrost) ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pamiętaj, ze na forum każdy moze napisać co chce, nawet najwieksza bzdure. Twoja decyzja o ponownym badaniu bety (ja na Twoim miejscu bym zrobiła, z czystej ciekawości) i poczekala spokojnie na wizytę za dwa tygodnie :-) nie masz żadnych niepokojących dolegliwości, wszystko jest OK to po co sobie nabijac głowę. :-) nie słuchaj glupot i czarnowidztwa z forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak u mojego lekarza zaczęłam się wypytywac o takie glupie diagnozy z forum, to wiesz co usłyszałam? "Te, kafeterianka, niech ci ten internet odetna lepiej ":-D jedna osoba na 1000 ciaz bedzie miała głupi przypadek o którym napisze, a Ty nie posluchasz 999 osób, tylko zmarywisz sie tym 1 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asjer
Pozostaje mi więc poczekać 1,5 tygodnia na usg będąc dobrej myśli. Dziękuję za miłe pocieszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asjer
A czy sa na forum jakies Panie, u których mimo bardzo dużego przyrostu, okazało się, że z ciążą było/ jest wszystko dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, ja tak miałam? Zrobiłam bhcg w 6 tygodniu, bo nie dostałam miesiączki a tam wynik 6000. Szok, wynik taki wysoki, że myślałam że ciaza mnoga. Powtórzyła za 48 h i miałam 10000 , czyli za mało przyroslo. Stres i nic więcej. A jak się skończyło mam pięknego synka 7 msc. Ale jak sobie przypomnę ta bhcg 6000 to teraz śmiać mi się chce, dokładnie na nie pamiętam ale dokładnie to był 5 tydz i chyba 1 dzień. Nie muszę mówić jakich głupot na czytałam się w necie, że duża beta to dziecko z zespołem Downa. Zaznaczam że dziecko mam zdrowe.Pamuetam że 3 raz robiłam bhcg po tym wyniku 10000 też po 48 h i mi alam 30000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asjer
Odebrałam dzisiaj wynik z piątku, czyli (4t4d) i wyszedł 2655. Czyli następująco prezentują się przyrosty: 5.12 - 4t0d - 308,5 7.12 - 4t2d - 1104 9.12 - 4t4d - 2655. Czy drugi przyrost jest prawidłowy? Po pierwszych 48godz był ok 250%, a kolejny już ok. 140%. Czy to dobrze, że zwolnił przyrost? Czy któraś z dziewczyn miała podobną sytuację? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie patrz na stosunek tamtego przyrostu do tego ostatniego. Wszystko jest jak najbardziej OK :-) mam nadzieję ze wynik Cię uspokoił i teraz już tylko zostaje Ci czekać do wizyty na potwierdzenie ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×