Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

20 tydz i brak ruchow :(

Polecane posty

Gość gość

Ja biewiem czy cos ze mna nie tak czy powinnam sie martwic. Dzisiaj zaczynam 20 tydzien i ruchow dziecka nie odczuwam w ogole.... Zaczynam sie schizowac. Jak czytam to wszedzie ze ruchy jiz sa bardzo latwo wyczowalne i ze nawet przyszle mamy maja problem ze snem prze to. A ja nic a nic. Zero odczuc. Dodam ze to moja pierwsza ciaza i przybylo mi troche na wadze juz. Ma to jakis zwiazek? Napiszcie cos bo sie martwie a wizyta dopiero bedzie w 24 tyg :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy pierwszej ciąży ruchy mogą być wyczuwalne później. Poza tym pierwsze ruchy są dość delikatne i szybciej wyczuwaja je szczupłe osoby. Jak masz obawy idź do lekarza. Poza tym skoro wizyta w 24 tc to powinnaś mieć w zeszłym tygodniu wizytę u lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mialam wizyte jakos ok 20 listopada. Wszystko bylo ok i lekarka powiedziala ze na nastepny raz juz po swietach i dali mi dopiero na 10 stycznka wiec caly miesiac czekania. Czyli ze to normalne ze nic nie czuje jeszcze? Szczupla to ja bylam przed ciaza, przytylam ostatnio dosyc sporo, otyla nie jestem ale obroslam w tluszczyk troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zainwestuj w detektor tętna płodu, to takie urzadzenie, ktore pozwala podsluchac bicie serduszka dziecka. Ja kupilam i nie zaluje wydanej kasy, bo dziecko ma czasem gorszy dzien, mniej sie rusza i gdybym nie miala tego detektora to chyba co drugi dzien bym jezdzila do szpitala albo bym ześwirowała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W pierwszej ciąży to normalne. Ja w pierwszej poczułam własnie w 20 tygodniu,ale były tak bardzo delikatne jak muśnięcie motylka,trzeba było się skupić,żeby wiedzieć,że to ruchy na pewno. i w ogóle mała mało sie ruszała. teraz jestem w drugiej ciąży,ruchy poczułam w 16 tygodniu,ale w drugiej ciąży to zazwyczaj czuje się szybciej. Jak będziesz miała 22-23 tydzień i ruchów brak,wtedy bym zaczeła się martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy na pewno masz łożysko na tylnej ścianie macicy? Bo jak jest na przedniej, to potrafi mocno blokować ruchy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mam pojecia o polozeniu lozyska, nic mi lekarka.nie wspomniala na ten temat. Pocieszam sie tym wlasnie ze moze jest wczesnie jak na pierwsza ciaze i dlatefo noe jestrm w stanie tego poczuc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co mi wiadomo, to szczególnie w pierwszej ciąży może tak być jeszcze w 20 tc, aczkolwiek raczej już kobiety jakieś ruchy czują. Poszukaj sobie dokładnie w necie, do którego tygodnia te ruchy się powinny pojawić. Długie masz te przerwy między wizytami nawet jak na ciążę fizjologiczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno wcześnie nawet jak na ruchy w pierwszej ciąży nie jest. Ale chyba też nie ma co panikować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W pierwszej ciazy to nawet uwagi nie zwracalam i zaczelam odczuwac pozniej juz takie konkretniejsze ruchy. Karte ruchow plodu zaczelam wypelniac w 28 tc. Zreszta nie czytalam neta, do ciazy podchodzilam racjonalni i nie panikowalam. Teraz jestem znowu w ciazy i ruchy zaczelam czuc w 16t c, ale przyznam, ze skrupulatnie obserwowalam swoje cialo wlasnie pod tym katem. Zaraz zaczne 24tc i ruchy czuje nawet na stojaco, z reguly uderzenia w pecherz moczowy. Najczesciej jednak na siedzaco, po posilku lub w nocy... i ta bezsennosc chyba przez to fikanie po nocach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20 tydz to jeszcze wczesnie, ja poczułam ruchy w 22 tc, a koleżanka w 23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka89
Pierwsze delikatne ruchy poczulam w 17 tygodniu takie musniecia,nie bylam pewna czy to dzidzia czy moj brzuch :-) w 20 tygodniu to juz zaczęły sie wyrazne kopniecia :-) w związku z tym ze pierwsza ciaze stracilam chodzilam na wizyte co 2 tygodnie ale to tylko po to zebym byla pewna ze serduszko bije takze nie dziwie sie ze mssz obawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli któraś jeszcze kiedyś będzie miała taki problem, to polecam zainwestować w detektor tętna płodu. Jest duży wybór na rynku, ale jeśli nie chcecie wydawać sporej kwoty od razu, to proponuję wypożyczenie detektora tylko na jakiś czas na https://www.rentmama.pl/ tak, żeby się uspokoić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×