Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Co mi jest? Co to za choroba? Pomocy!

Polecane posty

Gość gość

Ostatnio ciągle mi słabo, jestem zmęczona cały czas, mam nudności, mroczki przed oczami, zaczerwienienie na twarzy, suchą skórę, zawroty głowy, czasami mnie boli brzuch, dużo schudłam, szybko bije mi serce i przy tym kłuje, ponoć mam zapach z ust jak słodkie jabłko prażone (tak mój chłopak to opisuje) Co mi może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest hipochondria. Jesteś hipochondryczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spierdal*j dobrze wiem jak się czuje i jestem cały czas osłabiona i blada na twarzy iy kurwa nie da się schudnąć ponad 20 kilo w kilka miesięcy bez żadnej diety ćwiczen ani nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrob morfologie i idz do lekarza. To moze byc wszystko niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cukier zbadaj i będzie wszystko jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kodawo
Zapach jabłka z ust plus ponad 3l na dobę to cukrzyca (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Cukrzyca), bez nadmiaru moczu to PZT lub podobne kończące się cukrzycą. Nie słuchj nikogo kto komukolwiek wmawia nerwicę,bo zapalenie trzustki jest DZIWNIE mylone z hipochondrią (http://www.psychiatria.pl/artykul/zaburzenia-psychiatryczne-w-praktyce-internistycznej/663.html). Powinnaś być 2tyg. na kroplówce (wolno podawanej). Tak kiedyś to leczono w PRL. Dziś podają hydroksyzynę,mimo że alkoholu nie wolno przy zapaleniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kodawo
Mimo że nawet OZT trzustki bywa wykrywane nierzadko dopiero pośmiertnie (gugle: mp.pl 16722) tak więc badanie CRP może nie wykryć zapalenia. Istotne jest cukier (acz nie musi być podniesiony), ciśnienie (podwyższone od odwodnienia i/lub od ketozy - to jest najważniejsze badanie). Ketonuria to ostatni moment na podjęcie właściwego leczenia (http://ciala-ketonowe.redmed.pl/). Ostatni link to artykuł połączony z reklamą. Sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kodawo
Może też powstać tzw. kwasica utajona (mimo braku substytucji insulinowej) gdy organy są silne i kompensują nieprawidłowości (ale jest osłabienie ogólne i mięśni, nudności połączone lub osobno z bólem brzucha, suchość w ustach, skóry, bujanie jak przy zawrotach). Żądaj badań ilościowych, nie tylko jakościowych (gugle: poradnikzdrowie.pl to tzw. kwasica utajona). A OGTT też nic nie musi wykryć a pogorszyć sprawę. Miewasz duszności? Albo problem W PEŁNI zaczerpnąć powietrza lu ziewnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kodawo
Jeśli tak, lub jeśli będziesz mieć, to jest to oddech Kussmaula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kodawo
Jeśli mocz pachnie jak oddech lub podobnie. Jabłkowo, jak aceton, to masz ketonurię (ciała ketonowe w moczu), ale wystarczy sama ketoza by uznać że masz zapalenie trzustki. Zresztą samo to co wskazujesz pozwala uznać że to zapalenie trzustki dowolnego stopnia. Obserwuj stolec. Jasny i/lub pływający to niestrawione tłuszcze. Taki kolor można teź taki mieć od pomarańczy, ale nie przy Twoich objawach. Jak zobaczysz fusy, to weź to do badania, bo krwotoczne też można mieć zapalenie. Zapach stęchły to PZT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a nie wystarczy zbadac poziom amylazy i lipazy we krwi? jesli sa w normie to moze to wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kodawo
Kłócia w sercu pasują do ketozy, czyli ciał ketonowych we krwi. Do lekarza się tylko nie rzucaj (co jest zrozumiałe, bo ciała ketonowe działają toksycznie na mózg) bo może dostać coś na uspokojenie pod pretekstem. A to Ci pogorszy sprawę, jeśli nie zabije. Niech Cię rodzina pilnuje i nagrywaj dyktafonem i smartfonem, bo lekarze nie takich rzeczy się wypierali. Ale może trafisz na kumatych i starannych lekarzy. Ale lepiej być przezornym niż uczyć się na własnej skórze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kodawo
Bo wiesz, w szpitalu mogą nie chcieć zostawić, bo służba zdrowia biedna. @gość01:02 Może wystarczy, może nie. Jak wskazałem nawet ostre zapalenie (OZT) bywa wykryte dopiero pośmiertnie. Amylaza, etc może nie przekraczać normy gdy enzymy nie działają w trzustce. A przy przewlekłym zapaleniu (PZT) raczej nie spotyka się odchyłów w amylazie, etc. A i przy OZT jak medycynie wiadomo WSZYSTKIE wyniki mogą być prawidłowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kodawo
Śpiesz się z badaniami, ale nie licz na nie. Możesz (lepiej) wprowadzić dietę antyzapalną, acz wtfy lekarze mogą niczego nie wykryć, dlatego istotne są badania dobowo. Pamiętaj, nie daj sobie wmówić anoreksji, bo anoreksja jest gdy ktoś jest chudy a twierdzi że gruby i odmawia jedzenia lub mało je twierdząc że jest gruby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kodawo
*wtedy, a nie wtfy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nic nie rozumiem z tego co piszesz. jak nie przekroczy amylaza lipaza poziomu we krwi/ w moczu rowniez bo chyba tez sie ****ada/ to nic to nie powie, jak trzustka dobrze wyglada na usg i nie ma we krwi 4 przeciwcial odpowiedzialnych za cukrzyce autoimmunologiczna to co tu leczyc. x jest ponoc glukometr z pomiarem cial ketonowych jesli mi sie dobrze obilo o uszy. ale ketoza wyszlaby tez z moczu, nie tak? no i o cukrzycy swiadczy zapach acetonu a nie slodkich jablek? x a co powiesz o posiadaniu niskiego c-peptydu przy prawidlowych wyrzutach insuliny poposilkowej (zbadane OGTT) i jej dobrym poziomie na czczo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kodawo
@gość10:11 Słuchaj. Jesteś schudnięta. Masz zapach jabłek z ust. Więc oczywiste że to aceton we krwi. W moczu też jeśli mocz pachnie podobnie. Więc co innego jak nie trzustka? Ile razy i kiedy badano Ci c-peptyd? Tylko rano. I TO JESZCZE NA CZCZO (gdy trzustka nie musi mocno pracować i wydzielać insuliny,stąd badania dobowe są istotne,tak badano w PRL). Wydzielanie insuliny jest zmienne w ciągu doby. A kiedy miewasz jabłkowy oddech? Poza tym jak masz zapalenie to nie znaczy że wyspy trzusukowe są zniszczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kodawo
10:11 A gdy nie masz zniszczonych wszystkich wysp to badanie OGTT jest okej. Zwłaszcza że robione na czczo, więc jak dostajesz glukowę to większość wchłania wątroba i powoli wypuszcza. A badanie robią dopiero po 2h. I nawet przy częściowej utracie wysp reszta tych sprawnych po prostu zwiększy produkcję. Ale to je może nadwyrężyć stąd cukrzyca potrafi zacząć się z prawie z dnia na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Było by szybciej gdybyś opisała co ci nie jest. Ale poważnie iść chodźmy prywatnie zrobić wyniki rozszerzone krwi i moczu ( przy zleceniu powiedz objawy to oni więcej wiedzą niż lekarz ). Potem poszukasz w internecie jaki masz niedobór witamin. Tylko nie pchaj się do ginekologa bo tam cię mogą zarazić podczas badań krocza nawet zgwałcił. .Badanie u ginekologa: Lekarz rozpiął rozporek - poranny.pl. Dlatego jak już to masz prawo do badania cipki przy chłopaku bo ty decydujesz o obecności chłopaka nie zboczy lekarz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kodawo
@gość10:11 Jak ktoś może mieć kwasicę utajoną (zapach jabłek to nic utajonego) to może tak być nawet przy braku dostatecznej ilości insuliny, więc co dopiero gdy insuliny jest jeszcze dość. Zauważ że krzywa OGTT nie jest rnbiona co 1h i rzadko robią ją z większej ilości pomiarów niż w dwóch momentach (na czczo i 2h później). Co do amylazy i lipazy (to nie jedyne co można zbadać) to nie ja wymyśliłem że przy PZT mogą być w normie. USG nic nie znaczy. Są różne częstotliwości.Jest bez i ze środkiem cieniującym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kodawo
@gość10:11 Poza tym jest MRI. Aktorka Anna Przybylska chciała mieć dzieci więc MRI nie zrobiła. Rak trzustki okazał się złośliwy. A wielkość trzustki przy PZT jest w normie. Nawet przy OZT. Wyguglaj to co Ci wcześniej podałem (linki też poczytaj). Nie bez powodu nawet ostre zapalecznie trzustki w co drugim/trzecim przypadku jest diagnozowane dopiero po śmierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idioto chodze do kobiet ginekologow x c peptyd oczywiscie ze na czczo- rano i w poludnie. jak mozesz sprawdzic dobowy profil jej wydzielania? c peptydu sie nie mierzy z tego co wiem po jedzeniu. nie chudne, kiedys schudlam teraz przytylam, czeste niedocukrzenia ponoc mialam bo za niska hemoglobina glikowana mi wychodzi - moze od leku na tarczyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za mało lodów cągniesz za wcześnie spać chodzisz i za mało przed komputerem a teraz bez jaj nie mam dla ciebie dobrych wieści bo jeśli nawet coś jakimś cudem poprawisz to do końca swojego świata zdrowia szukać będziesz sory ale za dobrze znam te tematy pokochaj swoją wątrobę ale ty pewnie wiesz lepi a tu zara zresztą będziesz mieć wiele wpisów bo tu so same doktory zatem dobrze trafiłaś jak to mówio kulom w płot sosiada tera będzie cię podglądał,,WETERAN,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kodawo
@gość10:11 Nie masz bukrzycy autoimmunologicznej. Ale cukrzyca typu1 nie tylko wtedy powstaje, ale i od zapalenia trzustki, które jeśli nie zlikwidowane w końcu niszcz większość lub wszystkie wyspy. Ale to może trwać wiele m-cy. Ludzie dostają cukrzycę typu1 nawet od alkoholu. Leczyć stany zapalne,nawet jak wyniki są okej. Badano Ci ketozę (we krwi) i ketonurię (w moczu) dobowo??? Zapach jabłej,to zapach acetonu. Rzucę jeszcze okiem na peptyd. Masz niski. Ale czy w normie? Acz jak pisałem, wyniki bywają ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kodawo
@gość19:08 W pierwszym poście napisałaś że dużo schudłaś, a teraz że przytyłaś. To jak to jest w końcu? Problemy z tarczycą mogą powodować różne rzeczy. M.in. spadki/skoki glukozy. Peptyd dobowo??? Taaa, lekarze obowo tylko w szpitalu mogą zbadać. Generalnie unikają dobowych i ilościowych badań. Co nie jest medycznym podejściem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kodawo
@gość19:13 Zjeżdżaj. Ale wpierw powiedz o co Ci chodzi z tą wątrobą. I nie zaczynaj z hipochondrią, bo to jest tylko wymysł na potrzeby oszczędzania na badaniach pacjentów. I zysku na sprzedaży psychotropów, które tak się składa że niszczą wątrobę, i trzustkę, bo i prowadzą do cukrzycy o innych rzeczach nie wspominając. I żadnych tematów nie znasz. Chyba że tylko te na kafeterii gdzie żeś się wulgarnego stylu widać uczył. Poczytaj medyczne opracowania a nie że sugerujesz nerwicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cukrzyca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kodawo
@gość10:11 Ketoza niewychodzi w moczu,tylko we krwi. Chodzi o ciałaKetonowe oczywiście. Które do moczu nie muszą się przedostać,a we krwi może ich byćDużo. Wtedy łatwo nawet o duszności i/lub skoki ciśnienia i/lub tachykardię. A gdy masz dość insuliny to insulina pozbywa się ciałKetonowych. A gdy organizm wydzieli jej przy tym za dużo to jej nadmiar powoduje hipoglikemię,gdy nie ma dość glukozy we krwi. O co łatwo przy zapaleniu trzustki bo wtedy jeść się nie chce,więc organizm sięga po tłuszcze.Stąd ketony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kodawo
@gość19:41 Też tak myślę. A Ty czemu tak myślisz. Ten zapach z ust? Acz pasuje tu zapalenie trzustki na skraju cukrzycy, bo zapalenie trzustki jest niecharakterystycznym stanem w co drugim/trzecim przypadku. Gdyby to wyleczyć to zdezaktywowane (przez obciążenie) wyspy trzustkowe mogą jeszcze podjąć pracę, jeśli nie zostaną uprzednio zniszczone. A o hipoglikemię łatwo w takim stanie też dlatego że organizm przymusza pozostałe wyspy do nadmiernej i wytężonej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli powiedzmy norma dla c-peptydy wynosila w moim lab gdzies 0,8-5,0 to ja mialam cos ok. 1,2/1,7 wiem ze malo ale w normie. moze czeste niedocukrzenia to wina zbyt dlugich przerw w jedzeniu - np. miedzy godz 20 a 10 rano. bo tak jadalam. staram sie nie jesc smieciowo ale jest jeszcze pociag do slodkosci i chleba kasz makaronow. to co, kupic glukometr z pomiarem cial ketonowych, obilo mi sie o uszy. x schudlam kiedys bo mialam zapalenie osierdzia, potem mnie przybylo troszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×