Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Polacy mieszkający w Niemczech pomocy

Polecane posty

Gość gość

Mój mąż stara się o awans w Niemczech. Proponują mu ok 2200 netto euro. On jest zachwycony, ja od wczoraj wyję na samą myśl. Nie wyobrażam sobie życia tam, nie znam niemieckiego, już w stolicy z dala od rodziny i przyjaciół czuję się samotna. W marcu synek przyjdzie na świat, nie wyobrażam sobie przebywania z maleństwem tam. Z dala od rodziny. Jak ja cokolwiek tam załatwię? kiedy mąż będzie w pracy cokolwiek z dzieckiem zacznie się dziać to nawet z lekarzem się nie dogadam. Ale...nie chce go ograniczać, bo wg niego to jest szansa dla nas. Wg mnie 2200 euro netto to nie jest dużo. Bardzo proszę o pomoc? Jak za te pieniądze będzie nam się żyło? Licząc ok 500euro za mieszkanie. Jak wyglądają pozostałe opłaty? Obecnie mieszkając w Wawie mamy 6 tys. Jak przejdę na macierzyński od marca będzie 5,5. W zasadzie na nic nam nie brakuję, ale też bez szaleństw np. mieszkania na kredyt nie jesteśmy w stanie wziąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w życiu, jak tak bardzo chce niech sam spyeehdala, NIE WARTO!!! Ja mieszkam w Anglii, po angielsku mówię bardzo dobrze i bardzo żałuję że wyjechałam, człowiek człowiekowi wilkiem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli jestes wilkiem wobec innych to sie nie spodziewaj niczego innego :O a ty autorko w Niemczech mozesz znalezc polskich lekarzy; po angielsku choc troche? tez sie dogadasz, tam nawet na stacjach benzynowych kazdy po angielsku mowi plynnie. 2200euro to wiecej niz 6tys w Polsce w Warszawie zdecydowanie, sporo odlozycie jesli przemeczysz sie pare lat, a zreszta uciekajcie z tego kraju jak najszybciej :O Polacy wybrali gleboka komune i czasy PRLu i na zywo masz teraz powrot 80tego, w jakim kraju chcesz dziecko na swiat przyjmowac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×