Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jamila

Po czym poznać, że...

Polecane posty

Gość jamila

Z ogólnego mnie wygnali, wiec przyszłam tutaj :D Po czym mozna poznać, czy urodzę dziewczynkę czy chłopca, jeśli jeszcze jest za wcześnie na usg? Wiem, że takie oznaki, to w większości zabobony, ale może coś w tym jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stenak
jak masz dziewczynke to ci sie pogorszy cera wlosy, zęby ogólnie wygląd, mówi się że ci urode odbiera a jak nie to chlopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polie
Spiczasty brzuch - chłopiec, okrągły - dziewczynka. Wygląd brzucha kobiety w ciąży nie ma żadnego związku z płcią maluszka znajdującego się w środku. O kształcie brzucha decyduje między innymi fakt, czy przyszłej mamie bardzo dopisuje apetyt - czytaj: ile przytyła, czy też fakt czy jest wysportowana - czytaj: jak silne ma mięśnie brzucha. Mamę "bierze" na kwaśno - urodzi się chłopiec, na słodko - dziewczynka. To na co przyszła mama ma apetyt świadczy o tym, czego brakuje w jej organizmie. Często takie "ochoty" mijają po pierwszym trymestrze ciąży, kiedy organizm już się przyzwyczaił do nowej roli. Przypadłość ta z reguły mija, gdy mama zaczyna zażywać preparaty witaminowe, które uzupełniają dietę i dostarczają wszystkich potrzebnych składników. Duży brzuch - duże dziecko, mały brzuch - małe dziecko. O wielkości dziecka często decydują cechy dziedziczne oraz dobre odżywianie i higieniczny tryb życia. Często mamy, które przytyły bardzo dużo rodzą maleńkie dzieci i odwrotnie. Nie patrz na brzydkie rzeczy, bo dzidziuś urodzi się brzydki. To, jakie twój dzidziuś będzie miał oczy, nosek, usteczka, jakie cechy charakteru, jest dziedzictwem po rodzicach, dziadkach, pradziadkach. Na pewno nie będzie wyglądał jak Frankenstein, mimo, że jest to ulubiony bohater mamy. To czym mama zajmuje się w ciąży wpływa na zainteresowania dziecka. Czy mamy sławnych chemików, pisarzy, sportowców całą ciążę zajmowały się tablicą Mendelejewa, ręce miały ubabrane w atramencie, czy trenowały od rana do nocy ? Nie ma na to żadnych naukowych dowodów. Tryb życia rodziców na pewno wpływa na rozwój maluszka, ale nie przesądza o wyborze jego drogi życiowej. Nie noś łańcuszka na szyi, bo dziecko urodzi się owinięte pępowiną. Porody eleganckich mam, które nie rozstawały się w ciąży z biżuterią, nie zawsze były połączone z komplikacjami wywołanymi owinięciem się dziecka w pępowinę. Dziecko może się okręcić pępowiną, gdy jest ona zbyt długa, na co na pewno nie wpływa ulubiony łańcuszek mamy. Nie przekraczaj łańcuchów przyulicznych, bo dziecko owinie się pępowiną. Nie mierz obwodu pasa centymetrem, bo dzidziuś się opęta pępowiną. Podobne bzdury jak powyższe, chociaż chodzenia na skróty przez ulicę oczywiście nie polecamy ze względów bezpieczeństwa! Kiedy się przestraszysz i dotkniesz się w jakieś miejsce swojego ciała - w tym samym miejscu ciałka twoje dziecko będzie miało "myszkę". Nieprawda. Mamy musiałyby nosić ręce wysoko w górze, aby czasem nie nabawić dzidziusia jakiegoś znaku, gdy np. nagle zobaczą mysz, lub ktoś nieoczekiwanie kichnie w autobusie. Gdy się przestraszysz - staraj się zrelaksować, a maluszka uspokój i pogłaskaj przez brzuch. Bez obaw, że wpłynie to na jego wygląd. Nie patrz na ogień, bo gdy w tym momencie się dotkniesz, dziecko będzie miało "plamkę ognistą" na ciałku. Nie patrz przez dziurkę od klucza, bo dziecko będzie miało zeza. Przyszłe mamy nie powinny podawać do chrztu innych dzieci. Grozi to podobno dzieciom, które są jeszcze w brzuszku u mamusi, zresztą dzieciom podawanym do chrztu również. Nie patrz na księżyc bo dziecko będzie łyse. Nie przechodź pod sznurem do bielizny bo dziecko owinie się pępowiną. Nie płacz w ciąży bo dziecko będzie płaczliwe. Jeśli masz w ciąży zgagę dziecko będzie miało długie włosy. Nie chodź na długie spacery bo będziesz miała żylaki. Nie patrz na rudych bo dziecko będzie rude. Nie kochaj się z mężem pod koniec ciąży bo urodzisz za wcześnie. Nie kołysz pustego wózka, bo dziecko będzie płaczliwe. Nie kupuj wózka przed porodem, bo zapowiada to kłopoty ze zdrowiem dziecka. Nie spoglądaj przez dziurkę od klucza ani inne małe otwory, bo dziecko urodzi się przedwcześnie. Przed porodem nie powinno kupować się żadnych rzeczy dla Maluszka, bo to wróży zły finał ciązy i porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamila
:D dzięki ;) na razie wszystko wskazuje na to, że bedzie kolejny facet na tej ziemi!!!!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polie - świetne , ale się uśmiałam :D w ogóle najlepiej , żeby kobieta w ciąży nigdzie nie wychodziła , ani się nie dotykała :) chociaż nie wiadomo , może wtedy dziecko byc leniwe :) :) :) jamila - mam 3 dzieci - 2 córeczki i synka , zawsze było u mnie odwrotnie niż w tych wszystkich przesądach z dziewczynkami w brzuchu zajadałam się kwaśnymi rzeczami i wyglądałam o niebo lepiej niż jak w brzuszku był synio - a wtedy mnie brało na słodkie , a gęba mi napuchła i wyglądałam niezbyt ... :) a - i wielkośc brzucha ,hihihi.... najmiejszy brzuch miałam z największym dzieckiem - córcia ważyła 3,750 kg , a ja przytyłam 10 kg, i brzuszek był malutki ale tak szczerze mówiąc to nie wiem skąd , ale w każdej kolejnej ciąży miałam jekieś takie mocne przeczucie co to będzie i za każdym razem się sprawdzało :) nawet jak synio na pierwszym USG ( pierwszym pod względem możliwości określenia płci ) okazał się dziewczynką , ja w to nie uwierzyłam , na następnym badaniu za ok. 2 m-ce okazało się , że miałam rację :) a w którym miesiącu ciąży jesteś ? pozdrawiam trzymaj się cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie bierz tych wszystkich rzeczy dosłownie , bo np. ja nie miałam zadnych kłopotów z włosami lub cera - a mam dziewczynke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odświeżacz powietrza
tego nie wie nikt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ma się mieć chłopca to mdłości są częsciej wieczorne, a dziewczynkę poranne. U mnie sie sprawdziło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to wszystko to mozna sobie
wsadzic gleboko bo to tylko zabobony. nic u mnie sie nie sprawdzilo. mam dziewczynke - nudnosci mialam wieczorne, brzuszek mam malutki, wlosy, cera i paznokcie nabraly pieknego wygladu i w ogole cala promienieje wiec nie ma mowy ze corcia zabrala mi urode. cala ciaze mam ochote na kwasne - ogorki, kapusta, rolmopsy wiec i to sie nie sprawdzilo. nie mo co sluchac takich bzdur a najlepsze ze nawet u tej samej kobiety dwie ciaze moga byc zupelnie inne - moje kolezanka ma 2 dziewczynki a przy jednej miala ochote na slodkie a przy drugiej na kwasne i jak to wytlumaczycie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfsfdsff
pierdzielenie o szopenie :-/ wierzyć w takie głupoty :D a po czym poznać, że będą to bliźniaki albo siedmioraczki? :D debilizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×