Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama zatroskana

Jedzenie w żłobku

Polecane posty

Gość Mama zatroskana

Prawdopodobnie od czerwca mój 16-miesięczny obecnie synek pójdzie do żłobka. Czytałam przykładowe menu i jestem przerażona, bo mój synek nie je jeszcze w ten sposób. Jest alergikiem i ma AZS, np. gluten mu dopiero teraz wprowadzam, więc jeszcze nie je kanapek. Trzy razy dziennie dostaje Bebilon Pepti (rano pije samo mleko, jako drugie śniadanie z kaszką i na noc pije zagęszczone kaszką). Poza tym je owoce (głównie jabłka i gruszki), chrupki kukurydziane, wafle ryżowe, czasami parówkę Piratkę z ogórkiem świeżym, bułkę pszenną (na razie w małych ilościach) i jednodaniowe obiadki typu ziemniaki/ryż z mięsem i warzywami. Za zupami nie przepada. Z jajek może tylko żółtko, na białko ma alergię. Póki co nie wyobrażam sobie, że będzie jadł 'żłobkowe' jedzenie, nie wiem, jak to będzie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież w przypadku tak małego dziecka pół roku to ogrom czasu i wiele sie przez te miesiace zapewne zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest przedszkole publiczne czy prywatne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama zatroskana
Żłobek prywatny, o państwowym możemy zapomnieć z 81 pkt. A to ma jakieś znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dajesz zaswiadczenie od lekarza i jedzenie jest dawane dziecku pod kątem alergii, moja chodziła do publicznego przedszkola i nie było z tym problemu, jeżeli było cos co nie mogła zjesć to dostawała zamiennik np zamiast kakao to herbatę itd. Natomiast moja młodsza córka zaczęła chodzić we wrzesniu i na nic nie jest uczulona, ale nie chce jesć w przedszkolu bo nic jej nie smakuje, rano pije mleko i je o 15 w domu obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja posłałam dziecko do przedszkola www.familia.edu.pl. Przed zapisem dziecka wypełniałam dużo ankiet odnośnie jedzenia, alergii i ogólne informację co dziecko lubi najbardziej. Jestem bardzo zadowolona z opieki jaka jest w przedszkolu - dziecko jest zadowolone i przychodzi z przedszkola "wybawione".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandi

W Fair Play w Tarnowie gdzie ostatnio się zapisaliśmy dieta dopasowywana jest do potrzeb dziecka, stąd też wszelkie alergie, choroby, nietolerancje itp. sprawy brane są pod uwagę. Menu układane jest tak aby smakowało, było zbilansowane i kolorowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A nie możesz po prostu tam zadzwonić i zapytać zamiast stwarzać sobie problemy? Przecież każda placówka może podejść do tego inaczej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×