Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszła mamusia

Wrześniówki 2017

Polecane posty

Gość gość
Co sądzicie o czapeczkach dla noworodka w pepco, są za 1,99 takie wiązane, i za 4,99zl takie do szpica. One są dobre? Te szwy nie będą się odbijać na główce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Maurycego
No ja to uwielbiam jeździć, więc mnie ciężko zza kółka wyciągnąć ... trochę mąż stara się mnie wozić:D ale wolę sama, przynajmniej nie marudzi jak chcę pojechać w miejsce, do którego on nie lubi jeździć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
Cześć dziewczyny, my też dziś byłyśmy na kontroli u ginekologa i wszystko dobrze, mała wazy już 800g i na szczęście nie będzie miała refluksu. Jutro idziemy na glukoze i na sama myśl już mi nie dobrze. Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A to juz wiadomo czy bedzie miala refluks ? Jakie na to badanie ?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paelka
Dziewczyny byłam wtedy na izbie przyjęć sprawdzić to plamienie, na szczęście okazało się, że to tylko polip, ale bardzo mnie to uspokoiło. Ale samo badanie było koszmarne, jeszcze nigdy mnie tak nie bolało, miałam wręcz ochotę podczas badania przykleić się do ściany z bólu jak mi wkładał ten wziernik :( Lekarz mówił, że byłam tam strasznie podrażniona i to dlatego, poza tym ten wziernik był cały we krwi po wyjęciu... No ale najważniejsze, że wszystko dobrze :) Co do ruchów dzidziusia to ja najczęściej czuję w dolnej części brzucha, dużo poniżej pępka. A że mam tyłozgięcie to się dowiedziałam na usg połówkowym dopiero, żaden ginekolog mi wcześniej o tym nawet nie wspominał. Ale czy to ma w ogóle jakieś znaczenie gdzie dziecko kopie? Chyba najważniejsze, że się rusza i daje znać, że wszystko jest ok :) I pytanie, czy jak wychodzicie do wc to faktycznie dużo sikacie? Bo ja mam wrażenie, że sikam niewiele, a chce mi się co chwilę... Gościu pomyśl o zmianie lekarza, ja na Twoim miejscu bym zmieniła. Jeżeli jest coś nie tak, np. białko w moczu, czy masz anemię, to na pewno się odbije na dzieciątku, nie może być tak, że nie będziesz miała zlecanych żadnych badań...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Betka ja tez nie ma prawka,to jedzie a ja nie wiem czemu jakis gaz jakies sprzegło w czortu mater ztym zyje tak i juz Dziewczyny przespalam cale wczoraj i dzisiaj jakas oslabiona jestem po tym warzywniaku:( Spotkalam dzis kolezanke ma niunie co ma roczek i prywatnie miala prowadzona ciaze u lekarza ktory pracuje w szpitalu gdzie rodzila i wyobrazcie sobie ze ani razu lekarka do niej nie zajrzala gdzie moja kolezanka rzekomo uzgodnila znia ze wykupi sobie na legalu szpitalna opieke u niej takze widze ze nie ma reguly czy prywata czy nfz wszystko zalezy od czlowieka Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znajoma mi też opowiadała ze jej kuzynka chodziła prywatnie i dodatkowo oplacila lekarza by był w szpitalu podczas porodu, i lekarz ten nie pojawił się, a potem unikał ja i udawał ze nie zna. Dlatego ja nie będę płacić bo to nie ma znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam badania na toksoplazmoze teraz robic po raz drugi, ale tylko dlatego, ze mąż z synem sprowadzili sobie do domu małego kota. Lekarz powiedział, że jakby był ten kot szybciej to bym nie musiała powtarzać tych badań, chociaż też czytałam, że w ciąży robi się je 2 razy. Za to na różyczkę nie miałam wcale, aż się sama dziwiłam, skoro jest w karcie ciąży... Jak robię morfologię, to od razu mocz i tsh. Nie miałam też osobno na żelazo ani magnez, tak jak dziewczyny tu pisały. A i tak mi wychodzi kupę kasy za te badania w laboratorium. Mama Maurycego - a dlaczego krzywą cukrową miałaś 2 razy? Źle Ci wyszło za pierwszym razem czy miałaś najpierw 50g, a potem 75? Ja miałam od razu 75g i mimo obaw wyszła mi dobrze. Ela poczekaj na spokojnie do poniedziałku i wtedy zobaczysz, co Ci powie doktorka po dokładnym badaniu. Nie nakręcaj się niepotrzebnie, to niczemu nie służy (wiem, że łatwo mówić). Ja pierwszą ciążę przeleżałam od połowy praktycznie i uwierz mi, że się da to przeżyć, wszystko dla dobra dzieka. Oczywiście laptop i książki bardzo mi w tym czasie pomogły ;) I jakbyś miała już teraz w 6 miesiącu rodzić to na pewno dostałabyś najpierw zastrzyk na rozwój płuc u dziecka, ja taki dostałam w poprzedniej ciąży w 5 miesiącu (a w końcu wytrzymałam do początku 37 tyg., oczywiście byłam pod pompami z magnezem, ale dałam radę). Więc naprawdę się nie martw na zapas, będzie dobrze :) I nie przepraszaj, po to tu jesteśmy, żeby się wygadać i nawzajem wspierać :) Jak urodziłam syna to nawet pieluszki nie potrafiłam zmienić ;) wszystkiego się nauczyłam z czasem, przy pomocy rodziny i męża (miał 18 lat młodszą siostrę). Tak że dziewczyny bez obaw, ogarniecie wszystko :) Redsky w którym tygodniu jesteś, że maluszek już taki duży? :) to super, niech rośnie zdrowo. Ja u lekarza to mam zawsze strasznie wysokie ciśnienie, chyba z emocji, zaczęłam mierzyć przed wyjściem z domu i mam np. u mnie 116/70, a u lekarza 164/90 :P goscEwa fajnie, że wszystko w porządku. Weź sobie pół cytryny, niech Ci wcisną do glukozy w laboratorium, dużo łatwiej wypić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paelka ja mam mega parcie na pecherz, a ide do toalety i sie dziwie ze tylko tyle mi sie chcialo ;) chodze wiec czesto ale moczu jest raczej malo. Dobrze zr skontrolowalas plamienie i mozesz teraz spac spokojnie. Betty, ja tez nie mialam wielkiej potrzeby robienia prawka, ale zrobilam z rozsadku bo stwierdzilam zr kiedys sie przyda. Od razu po zdaniu kupilam sobie male autko i jezdzilam, ale jak zaczelam prace w Warszawie to bardziej oplacalo mi sie dojezdzac pociagiem z mojego miasta i auto po ok roku sprzedalam. Potem juz tylko maz mnie wozil wiec calkowicie sie odzwyczailam, glownie ze jezdzimy jego autem sluzbowym i ja nie moglam go prowadzic. Ale od niedawna mamy automat, wiec teraz chociaz nie musze sie stresowac ze mi auto zgasnie :D jakims swietnym kierowca pewnie nie bede, ale na moje potrzrby i poruszanie sie po moim miescie takie umiejetnosci wystarcza ;) Wrocilismy wlasnir z drugich zajec ze szkoly rodzenia- omawialismy pierwsza faze porodu i torbe do szpitala- i powiem Wam, ze w sumie to niczego nowego sie nie dowiedzialam. Dzis prowadzila inna polozna niz tydzien temu i byla bardzo malo konkretna niestety. Na takich zajeciach wszystko jednak zalezy od prowadzacego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Maurycego
Paelka... na początku wyszedł mi cukier 99 czyli górna granica normy i lekarka do której chodziłam zaleciła mi mierzenie glukometrem... byłam tak pokuta i wymęczona, że poszłam do innego lekarza... ten mi powiedział, że robimy krzywą i odstawiamy glukometr:)) wynik wyszedł dobry, ale, że była wcześniej obawa to powtórzyłam badanie po 21 tygodniu ... on też wyszedł dobrze :))... dziś byłam pierwszy raz na wizycie w ramach NFZ :) i jestem zadowolona :) pani doktor była bardzo komunikatywna i pozytywnie nastawiona, wiem że ona też odbiera porody w tym szpitalu :)) więc chyba zostanę przy niej :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w aptece można kupić glukoze o smaku cytryny. Ja przed ciążą zawsze miałam parcie na mocz a tak naprawde pare kropelek poleciało, a w ciąży sikam jak opętana ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paelka prawda jest taka że toksoplazmozom zarazić się można prędzej od nieswiezego mięsa brudnych warxye lub sadzac coś w ogródku lub bawiąc się z dzieckiem w piaskownicy.ja mam kota domowego i u mamy mam cztery podworkowe.kazdego gladzcze wskakuja mi ns kolana choc z tymi podeorkowymi wolę nie przesadzać.domowemy sprzątam kuwete też nieraz.po prostu myje dokładnie ręce po takich rzeczach.robiłam tokso na początku i wynik.był ok nie wiem czy jeszcze będę robić ale pewnie tak bo dwa razy się powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to.niedzielny kierowca jezdze w miejsca mi znane nikt nie wyciagnie mnie gdzies gdzie jeszcze nie bylam bo stresuje sie droga :-) Paelka dobrze zeb bylas i sprawdzilas bo jestes spokojniejsza... wierze ze badanie bolalo ja to.sie boj***adania.poczas porodu raczej jak czeka sie na bole bo pamietam.ze tak to dla.mnie nie przyjemne bylo moze ro zalezy od poloznej nie wiem ale wklada palce gdzies gdzie ktos chce wyjsc mialam.wrazenie ze wpycha mi dziecko spowrotem. Ewa twoja mala tez duza 800 g :-) Redsky tez duze malenstwo. Ja jakos nie wiem.czemu ale nie ciagnie mnie do szkoly rodzenia moze ze wielorodka jestem choc wiem.ze teraz jest tyle nowosci nowych metod pielegnacji itd. Jedynie co to.powiem.ze zamowilam.krople na.kolke z Niemiec dlatego ze robia one tu furorę mala od kolezanki.ma 5 miesiecy i nic jej mie pomagalo tylko te krople ppdobmie inna znajoma i siostra mojego ktora ma miesiecznego brzdaca i.nasze krople nie pomagaly maly plakal i tez zamowila i jak.reka.odjal wiec maja mozliwosc zamowienia przez ciocie od razu to zrobilam . Wiem ze to nie regula i moze moje dziecko.bedzie bez kolek.albo ze pomogłyby krople nasze ale dmucham.na zime :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sab simplex te krople sie nazywaja jakby ktoras chciala o nich poczytac dodam ze siostra mojego.zamowila je od kogos z Gdańska ktory sprowadza z Niemiec na necie jej znalezlismy tego sprzedawcę i porównała z org niemieckim opakowaniem ktore miala i wszystko jest to.samo bo bala sie trochę ze to oszustwo zaplavila 40 zl i 20 przesylka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankass u nas niestety te kropelki się nie sprawdziły na kolkę, akurat mój tata pracował wtedy w Niemczech i mi je kupił, ale się zawiodłam, bo po tak dobrych opiniach naprawdę miałam spore oczekiwania. Pomagała najbardziej ciepła pieluszka przyłożona do brzuszka. Ale wiadomo, że każde dziecko jest inne. Mam nadzieję, że teraz malutka nie będzie miała kolek, bo z synkiem to naprawdę sporo przeszliśmy, praktycznie dzień i noc płakał :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pealka no.widzis jak pisalam nie ma reguł :-) ja tez mysle ze mala bedzie spokojna bez kolek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankass, nie dziwie sie ze nie ciagnie Cie do szkoly rodzenia skoro to nie Twoja pierwsza ciaza - ogarniasz pewnie wszystko tak dobrze jak te polozne ktore prowadza ;) ale przy pierwszym dziecku to fajna opcja, mozna oswoic sie z tematem porodu i nauczyc podstawowej "obslugi" niemowlaka ;) Jutro na 14 ide na usg i wieczorem na kolejne zajecia w szkole rodzenia- niestety i tu i tu sama, bo maz do pozna jutro bedzie poza domem... szkoda, jakos wole chodzic wszedzie we dwoje ;) a usg juz sie oczywiscie denerwuje, niby na kazde wyczekuje ale jednak stres tez mam czy wszystko bedzie w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pazdziernik ja uwazam.ze szkola.rodzenia to dobra rzecz dla.kazdej nawet dla ktorych to nie pierwsza ciaza ja poprostu nie mam parcia raz mowie ze.pojde potem mam lenia. Jest tyle nowych rzeczy kosmetykow do.pielegnacji i powiem wam ze ja to zielona kestem.kiedys to.oliwka.sie smarowalo.dzievi i główke zeby wyszczoykowac ta ciemieniuche teraz jest specjalny.prepalarat na to czy herbatka dla dzieci w aptece babaka payrzyla na moja sis jak na nienormalna i powiedziala ze wode daje sie dzieciom i to tylko garstka z tego.co bylo.kiedys wiec jak najbardziej szkola rodzenia zeby nie bylo ze ja tego nie popieram :-) ja.mam13 lat przerwy w dzieciach wiec zaczynam wszystko od nowa. A co do.wizyt u gin to ja zawsze wystraszona tym co powie jakiś wew niepokoj czy aby cos sie nie stalo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
Gość lekarz na badaniu polowkowym twierdził że może mieć mała refluks żołądka z tego względu ze kawałek żołądka nachodzil na przepone jednak po wczorajszym usg wyszło ze wszystkie narządy są na swoim miejscu całe szczęście. Paelka współczuj***adania ale chociaż sprawdzilas i jest wszystko dobrze. Co do badań to lekarz każe mi robić wszystko co możliwe, teraz mam powtórzyć toxo mimo tego że pierwszy wynik był dobry. Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
A mała bardzo podrosla przez ostatni miesiąc , sama byłam w szoku ze już tyle waży. Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie...ja aż tyle tych badań nie mam szczerze mówiąc zlecanych.Ale może jeszcze wszystko przede mna.pewnie jeszcze jakieś oprócz krzywej będę musiała porobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuleczkaaaaaaa
Siemka Siemka:)))) Ja już po pierwszych wakacjach. W Chorwacji było super, piękne widoki, super jedzenie, baseny, zwiedzanie i opalanie:))) jeśli opalenizna zostanie, na porodowke pojadę jak czekolada. :)))) kocham wygrzywać się na słońcu:))) jeszcze Mazury- Gołębiewski , ale to pod koniec lipca:(( i czas ciszy i oczekiwania:))) wyprawke będę robić w sierpniu :)) jutro do lekarza:)) zobaczę moje maleństwo. Już się z tesknilam za nia:))) widzę u Eli tylko problem ale już nie doczytalam czy nie musisz leżeć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Maurycego
Byłam na tych warsztatach :)) mimo, że to nie pierwsze moje dziecko dowiedziałam się wiele nowych rzeczy:) 28 września też się wybiorę :) mam nadzieję , że już z synkiem :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solange81
A ja dzisiaj byłam oglądać wózki no i chyba jestem już ostatecznie zdecydowana na Mutsy iGO. Jest taki fajny - lekki i zgrabny, no i stosunkowo wysoko zawieszony - a ja sama jestem wysoka i to dość istotna rzecz dla mnie. No i odkąd wpadł mi w oko właśnie ten, to już żaden inny mi się nie podoba - a wybór w sklepie był ogrooooomnyyy! Moja mama to w szoku była, bo mówi, że kiedy ja się rodziłam (ekhm...ekhm...35 lat temu :p ) to były dwa wózki na krzyż i brało się to, co było. A teraz istne szaleństwo. Ale czeka nas jeszcze remont, więc póki co nie kupuję, bo nie mam gdzie go trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
Kuleczka super że wakacje się udały. Ja pytałam się wczoraj na wizycie u lekarza czy nie ma przeciwwskazań żebyśmy pojechali nad morze to powiedział żebym lepiej odpuscila A jak koniecznie chce to na własną odpowiedzialność. My już wózek kupiliśmy, wybraliśmy zupełnie inny model Concord Neo. Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
GoscEwa Acha dzieki za odp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No u nas ten Sab tez sie niestety nie sprawdzil :( delikol + bobotic i naprawde bylo lepiej ale problem jednak nie zniknal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
Hej Paelka no to dobrze ze wszytsko sie wyjasniło :) ja jestem 26 tydzien no kilogram prawie to juz kawał baby :) u mnie glukoza była cytrynowa nie kupowałam tylko w diagnostyce taka mi dali, powiem wam ze na nie to picie bylo najgorsze dla mnie tylko kłucie 3 razy... kuleczkaa to super ze wakacje sie udały my w poniedzialek sie na Węgry wybieramy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×