Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak dokładnie wyglądają pierwsze ząbki ?

Polecane posty

Gość gość

Mój syn od ponad miesiąca ząbkuje. Za kilka dni skonczy 7 miesięcy. Czytałam wiele opini i słyszałam dwa razy tyle. Teraz pytanie : jak dokładnie wyglądają pierwsze ząbki? Czy one mają dużo wystawać poza dziąsło? Dziś rozmawiałam z koleżanką. Mówiła że pierwsze ząbki są białe,twarde(wiadomo) i nie wystają dużo tylko są tak leciutko przebite przez dziąsło. Z jej opini wnioskuje że moj syn ma juz 5 ząbków. Leciutko przebite przez dziąsło. Jak to na prawde ma wyglądać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi... pierwsze ząbki to po prostu zęby mleczne. Popatrz na jakiekolwiek małe dziecko, tak do 4-5 r.ż. i zobaczysz jak wyglądają jego zęby. Oczywiście że na początku przebijają się i wystają tak minimalnie, ale później rosną jak wszystko inne. Zanim urosną zupełnie to zdaje się,jakieś kilka tygodni- nie jestem w stanie teraz powiedzieć ile trwało to u synka. Każde dziecko ma ciut inne uzębienie, widać że niektóre mają maleńkie i drobniutkie zęby, inne szerokie, inne szparę między jedynkami czy wady zgryzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No u mojego małego wygląda to tak jakby ząbek był tylko przebity przez dziąsło(nie rósł dalej) taka jakby biała,twarda plamka na dziąśle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spokojnie, jak się już przebił- tzn. wystaje faktycznie ostra krawędź ząbka- to już sobie będzie rósł. Przecież nie zostanie taki :P Ale przy ząbkowaniu nieraz dłuższy czas widać te zęby tak tuż-tuż pod skórą, czuć już że są twarde, widać jak prześwitują i to zwykle ten najgorszy okres jak muszą się przebić przez dziąsło. Jak wyjdzie, to już z górki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej postukać łyżeczką jak sie przebił to ładnie zadzwoni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×