Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ZielonaSylwia

Idealny biust, to jaki biust?

Polecane posty

Gość gość
"60 pod biustem może mieć niska dziewczyna, a nie ktoś kto ma ponad 170 wzrostu. " Taaak? A popatrz tu: http://stanikomania.blox.pl/2007/08/Biust-osmy.html "Moja imienniczka Kasia jest bardzo wysoka i smukła. Przy 180 cm wzrostu mierzy 65 cm pod biustem, co od razu kwalifikuje ją do „frakcji sześćdziesiątek”."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W większości marek i modeli. Ja mam 70C i jest idealnie dopasowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 60 i lasek o nietypowej budowie ciała czyli do tzw. tyczek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ma 61 cm w talii, a jak wiadomo talia jest ciut węższa. Mając 178 wzrostu spokojnie pod biustem może mieć 68 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś o właśnie... ja mam 176 cm wzrostu, a pod biustem na ścisk 66 cm i staniki noszę o obwodach 60-65; a wcale jakimś specjalnym kościotrupem nie jestem (ta dziewczyna z notki wygląda szczuplej niż ja, bo ja mam dużo mniejszą różnicę między talią a biodrami, taka "cegłowata" figura); Za to moja siostra, prawie 10 cm niższa, ma zupełnie inną budowę i nosi staniki z obwodem większym (70 przeważnie). Więc wzrostem nie ma się absolutnie co sugerować, on o proporcjach sylwetki i budowie ciała nic nie mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
68 pod biustem to 65 albo (rzadko, ale możliwe) 60: http://www.noszebiustonosze.pl/docs/245 "Miarę krawiecką przeprowadź tuż pod biustem, w linii obwodu, POZIOMO i DOŚĆ ŚCIŚLE. Od otrzymanej wartości odejmij 5 a otrzymany wynik zaokrąglij w dół, do najbliższego standardowego z tabeli (np. pod biustem na wydechu, ciasno masz 76cm, odejmujesz 5, a otrzymaną wartość 71cm zaokrąglasz w dół do najbliższej produkowanej, czyli polskie 70/ brytyjskie 32). Zapisz wynik. Jest to Twój "tabelkowy" obwód pod biustem." http://www.dopasowana.pl/Jak-dobrac-rozmiar-biustonosza--clinks-pol-8.html "Jak dobrać właściwy rozmiar obwodu pod biustem? Fundamentem podtrzymania biustu jest obwód stanika – to na nim powinno opierać się 90% ciężaru piersi (nie na ramiączkach!). Jego odpowiedni dobór jest niezwykle ważny. Aby ustalić swój rozmiar pod biustem, zmierz się miarką krawiecką, układając ją poziomo w miejscu bezpośrednio pod piersiami. Wypuść powietrze z płuc i zaciśnij miarkę dość mocno, ale tak, by nie powodować bólu. Odczytaj wynik. Następnie zaokrąglij go w dół „do pełnej piątki” – np. jeśli zmierzyłaś 73 cm, załóż, że wyszło 70. Z reguły taki wynik wymaga dalszego zaniżenia – większość osób ze zmierzonym obwodem 70 powinno sięgać po biustonosze w rozmiarze 65! Zaskoczona? Zastanówmy się chwilę: przecież miarka, którą się mierzyłaś, jest nierozciągliwa, a biustonosze, nawet te najlepszej jakości – owszem (sztywne nie nadawałyby się do noszenia). "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Korzystałam z kalkulatora umieszczonego na stronce sklepu. Wyszło 70C ( pod biustem mierzone na ścisk ). Stanik nie jest za ciasny, ani zbyt luźny. Jest dobrze dopasowany i nie gniecie mi piersi jak Kasi z linku na górze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz, ja większość staników noszę w rozmiarze 70F. Ale mam jeden od Ewy Michalak w 80B, i też leży idealnie ;) Marka i model ma duże znaczenie. A wszystko przy 76 cm pod biustem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×