Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mam pytanie odnośnie ślubu cywilnego :)

Polecane posty

Gość gość

Witam wszystkich. Chciałabym zapytać o ślub cywilny. Mianowicie, planujemy ślub cywilny. Chcemy wziąć go w sierpniu, planujemy w marcu załatwić wszystkie formalności, ponieważ chcemy zdążyć porozwozic zaproszenia a mamy bardzo porozrzucana po Polsce rodzinę, chcemy znaleźć lokal na obiad, i po prostu ogarnąć wszystkie najpotrzebniejsze sprawy. Moje pytanie jest następujące: jeśli w marcu pójdę do USC, ślub będzie w sierpniu a w lipcu traci ważność mój dowód to co w takiej sytuacji ? A co w sytuacji jesli mój narzeczony nie ma adresu zameldowania z pewnych powodów a na nowych dowodach nie ma adresu zameldowania ? Czy musi mieć jakieś zaświadczenia z urzędu miasta ? Liczę na pomoc :) Z góry serdecznie dziękuję za wszystkie informacje :) Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie musi miec adresu zameldowania. Nie jest on konieczny. Wystarczy podanie miejsca zamieszkania lub adresu do korespondencji. Jeśli chodzi o dowód teraz zamawiacie termin, dzień przed ślubem czy jak się umowicie z pracownikiem Usc przychodzisz z Nowym dokumentem i zmieniacie dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za informację. Ale czy opłaca mi się wyrobić dowód jeśli i tak po ślubie będę go zmieniać żeby mieć nazwisko męża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak 5 lat temu organizowaliśmy swój ślub cywilny, to formalności w urzędzie załatwiało się maź 3 miesiące, min 1 miesiąc przed ślubem. Więc lepiej zadzwoń do USC i się dowiedzx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
D.o. na dzien slubu i tak musi byc wazny, wiec skoro w lipcu konczy sie jego termin to i tak musi byc wymieniony. Mowi sie trudno, ja w swoim zyciu, juz dwa ksiazeczkowe dowody mialam, i bodajze z szesc plastikow, ten ostatni juz mam w tej nowej wersji. Meldunek nie jest potrzebny. Podajedz adres faktycznego zamieszkania. Termin mozesz zaklepac max na pol roku do przodu. W USC jak bedziesz w marcu dajesz tylko d.o., oni sami juz sprawdzaja sobie wasze akty urodzen, wplacasz 84 zl, no chyba, ze w tym roku podniesli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy do ślubu cywilnego trzeba mieć obrączki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No jasne, że trzeba jak inaczej. A jak by któraś z Pan szukała ładnych bucików do ślubu cywilnego to bardzo ładne i wygodne buty ma firma www.gamis.com.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Własnie patrzyłam na buty z tej firmy Gamis i widzę jedne buciki do mojej kiecki do ślubu cywilnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×