Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wisienka_

Ząbki u 2.5miesięcznego niemowlaka?

Polecane posty

Hej, proszę o radę. Moja córcia ma 2 miesiące i 2 tygodnie. Od dwóch tygodni strasznie się ślini, od tygodnia wkłada rączki do buzi i je gryzie, gryzie też pieluszkę jak ma przy twarzy lub jak ją odbijam to moją rękę lub ramię... Od 2-3 dni w dzień ma napady płaczu 10-15 minutowe, co nie zdarzało się wcześniej. Zwalałam to na kolkę, ale teraz na pewno wiem, że to nie ona. Noce przesypia, ale śpi mniej spokojnie niż zawsze... Czy możliwe, że idą ząbki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czemu za kazdym razem musicie dorabiac jakas teorie? A to kolka a to zeby a to skok rozwojowy? Dzieci tak maja marudza bez powodu wyrosna z tego. Nie mozna wszystkuego podciagac pod cos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że możliwe co nie zobaczy, że ząb pojawi się niedługo. Możecie na niego czekać nawet kilka miesięcy. Co do ślinienia się to każde niemowlę w wieku 2-3miesiące zaczyna się tak mocno ślinić bo wtedy zaczynają pracować ślinianki a dziecko nie nadąża z połykaniem tej śliny. Moja szwagierka tez spodziewała się, że jej córa szybko będzie miała zęby a ma 9miesięcy i ani jednego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Malo prawdopodobne zeby. Moze ma z acieplo za zimno moze mleko nie pasuje a ajka karmisz to cos zjadlas? Milion przyczyn ale zeby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko wszystko gryzie bo tak poznaje świat. Niemowlaki tak mają, że marudza, jęczą itp ciężko tak za każdym razem doszukiwać się jakiś konkretnych powodów takiego zachowania (owe kolki czy właśnie zęby). Takie są dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój chrześniak miał 3,5 miesiąca i pierwszy ząbek się pojawił. Śmieszne to wyglądało :) Niemowle z ząbkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedzi. Jem wciąż to samo, więc nie ma co zaszkodzić jesli chodzi o mleko, a kolki miała już wcześniej ale przeszły więc dlatego myslałam, że skoro znów marudzi i płacze (aż się zanosi) to wina brzuszka... Ogólnie jest bardzo pogodbym dzieckiem i nie płacze bez powodu, zawsze a to pieluszka, a to jedzenie, wczesniej kolka. Po prostu się zmartwiłam, że nagle zaczyna mi płakać bez powodu i nie wiem dlaczego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiście, że to mogą być zęby. Zobacz czy widać na dziąsłach białe kreseczki. Mój syn pierwsze zęby miał w wieku 3 mies, teraz ma 18 mies. i 18 zębów. Najgorsze czwórki- równo w roczek:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka miała 2 ząbki w wieku dwóch miesięcy. Kolejne po 11miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
malo prawdopodobne, dzieci tak czesto robia i wcale przyczyna nie sa zabki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×