Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kiedy wasze dzieci przestaly korzystać z kilku rzeczy PISZCIE

Polecane posty

Gość gość
Oczywiście, że tak. Ja próbowałam żeby spał bez pieluchy, akurat urodziłam drugie dziecko, więc nastawiłam się na częste pobudki. Ale jego zdrowie było ważniejsze. Spał zimy i Mokry. Tak jak pisałam. Miał mokrą pieluchę każdej nocy i niespodziewanie jednej nocy zawołał mnie, że chce sikać. Myślałam nawet, że to przez przypadek, że akurat się przebudził. Kolejną noc też zawołał, później wytrzymał całą i koniec. Po 5 nocach przestałam zakładać mu Pampersa i nie było ani jednego incydentu. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Innego sposobu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piers- 13miesiecy, w nocy - 10 miesiecy Butla - nigdy Smok do teraz:/ glownie do spania ale czasem sobie bierze w ciagu dnia Pieluchy tez do teraz, na nocniku sie bawi jak na jezdziku a na kibelku i tej malej desce widze ze czuje sie niepewnie. Ma 18 miesiecy. Widze ze szybkie odpieluchowanie szczegolnie nocne to dla jednej pani powod do dumy, haha, no gratuluje:) ja tam poczekam az moje dziecko bedzie gotowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn tez sikal do 4 lat zaczol wolac z nicy na noc.bylam u lekarzy kazali czekać tak jak piszesz ze musi zacząć wytwarzać sie hormon który odpowiada za to ze mocz zaczyna na noc gestniec i dziecko potrafi sie przebudzić i zawolac.tez wysikiwalam przed spaniem i dwa razy w nocy a potrafił się zesikać.przeszlo wyrósł teraz ma 15 lat i madry wysoki szczuply wysportowany chlopak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas był ten sam problem, dopiero jakeiś 2-3 mce po piątych urodzinach odstawienie pieluch, i to właściwie z dnia na dzień (czy raczej- z nocy na noc). Jedna i druga pediatra uspokajały że do 5 lat to jest normalne, dodatkowo tłumaczyli to problemami z przerośniętym trzecim migdałkiem, ponoć ma to związek. Nawet nikt nie dawał skierowań na żadne badania skoro do tej pory wyniki moczu były ok i dzieko żadnych infekcji nie miało. Ale ile się nasłuchałam od otoczenia... owszem, prawie wszystkie dzieci które znam odstawiały pieluchy na noc prawie równo z dziennymi, najwyżej jak miały 3- 3,5 roku. Ale też walczyłam, a później uznałam że wstawanie do 4-5 latka kilka razy w nocy żeby go wysikać, i pranie non stop jego pościeli nie ma najmniejszego związku z samodzielnością czy rozwojem dziecka, po prostu leje tak samo mimowolnie, wysadzony przeze mnie, jak w łóżku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas ten sam problem. W dzien przestal nosic pieluche po drugich urodzinach ale tak naprawde nauczyl sie dopiero jak miał 3,5 roku. W nocy do tej pory musze go budzic do lazienki a ma 4, 5 roku. Jest pod opieka nefrologa i urologa, wyniki badan ok. Każą czekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Syn pierś 9 mscy, z butelki w dzień nigdy nie korzystał, butelka w nocy 18 mscy, pampersy 20 mscy w dzień a w nocy 30 mscy, smoczka nigdy nie używał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. Temat miał być na luzie. Nie napisałam w pierwszym poście że jakakolwiek choroba czy kaszel z katarem to od razu zakładam pieluchomajtki dady na noc.Częściej pije przy chorobie i cześciej sika. Ogólnie mała nie sika w nocy ale jak kaszle to zawsze sie posika troche-po co mam prać skoro moge dać pieluchomajtki i wywalić do prania. Od pójścia do przedszkola choruje na przeziebienia z raz miesiacu-tfutfu bez antybiotyku ale kaszel jest wiec zamiast nocnych awantur(budzi sie jak ma mokro na łóżku) zmiany pościeli i usypiania ponownego wole jej dać pieluchomajtki i miec spokój. Z resztą 3-4 letnie dzieci mają pawo zmoczyc łóżko w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×