Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AyayayaEA

Czy oplaca sie wyjechac do pracy W CZECHACH?

Polecane posty

Gość gość
Witam! Mieszkam w Czechach 1.5 roku i uważam, że praca w Czechach jest bardziej opłacalna niż w Polsce. Wszystko zależy oczywiście od umiejętności, ale można znaleźć pracę bez szkoły. Zarobki są trochę większe, w przełożeniu na koszty utrzymania (da się coś odłożyć). Nie są to jednak pieniądze, które można zarobić na zachodzie. Z drugiej strony bariera językowa jest mała i problem porozumiewania się jest dużo mniejszy niż w krajach zachodnich. Według mnie zdecydowanie lepiej jest pracować z Czechem będąc traktowanym jak Słowianin niż z Niemcem, który pracuje z "Polaczkami".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do "Niepewna duszyczka". Zależy gdzie, tzn. w jakiej fabryce... I zależy gdzie mieszkasz - tzn. czy w miarę blisko granicy i możesz sobie pozwolić na codzienny dojazd do pracy do Czech. Agencje i ubytownie - zarówno polskie jak i czeskie - zdecydowanie odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich jesli chodzi o czechy jak nie oszuka cie agencja pracy to się opłaca lepiej niż w Niemczech bo choć by dlatego że dostaje się bonusy i darmowe mieszkanie pracowałem 10 m w libercu i przez agęcię pepolkapital ktura nas prostowała na wszystkim przy pęsi 2700 to 600zł idzie na jedzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak ktoś jedzie do czech to pamietajcie że czesi płacą za miesiąc poprzedzający czyli po przepracowaniu pierwszego miesiąca pesja jest na koniec drugiego a jeśli o dzieci to po przepracowaniu 6 miesięcy na dziecko jest 40000kc jedno razowo ale jeśli prace podejmnie się np wrzeseń to dopiero liczy się 6m odz stycznia nowego roku bo okres rozliczeniowy jest czerwiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Gość z 2018.03.08 Nie do końca jest prawdą to co piszesz - fizyczne opóźnienie wypłaty o 1 m-c ma miejsce w przypadku zatrudnienia przez np. Wydymax ; oni de facto płacą dopiero w ostatnim dniu roboczym następnego m-ca, inne agentury podobnie (między 25 a 30 nast.m-ca), jedyny chyba DP Work płaci bodajże "już" 20-go. Natomiast bezpośredni pracodawcy realizują wypłaty na czeskie konta bankowe pomiędzy zazwyczaj 7 a 13-tym dniem nast. m-ca (konkretny termin zależy od układu zbiorowego w danej firmie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszedzie sie oplaca jechać do roboty tylko nie w naszym zasranym kraju ,no chyba ze jest sie poslem:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOya
Tak, na 1 { słownie: jeden } m-c. Umowy są tak skonstruowane, że po 30 dniach jesteś do wywalenia i tak najczęściej jest, bez podania przyczyny. Agencja zarobiła i nic po was. Uwaga na obiecane premie za dni dodatkowej pracy. Tą kasę zgarnia agencja a wy będziecie tylko wytrzeszczać "gały" w te ich fiszki. Co ciekawe, durne poloczki nawet nie protestują. Przerabiałem to dwukrotnie. Teraz i 11 lat temu wstecz. Sprawdziłem i jest bz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie, że się opłaca. Mój kumpel pracuje od kilku miesięcy i bardzo sobie chwali...ostatnio jak był w Polsce to zamówił sobie czeskie prawo jazdy z deluxa. W szczegóły nie wnikałem ale był bardzo zadowolony z jego jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BILLI

Na moim przykładzie. 

Jestem osobą młodą i mężczyzną. Znalazłem ofertę pracy w Czechach przez agencje. Zadzwoniłem, popytałem i po wszystkim podpisałem umowę. Nie jest źle. Mam tu na myśli niskie stawki za żywność, alkohol, narkotyki etc. 

Mając zapewnione zakwaterowanie jestem w stanie co miesiąc odkładać sobie na przyszłość 1.500-2.500zł. 

Nie wiem jak sytuacja wygląda na przykładzie Polski, ale tutaj tak to wygląda z mojej perspektywy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niepewny Gość

Mam podobnie. Chcę uciec do Czech, ale samemu trochę słabo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czechy.Zwrot podatku.15tyś

Konkretnie. Czy to prawda że przy zarobkach 18 tyś koron zwrot podatku wynosi ok 10tyś zł nie odliczajac dziecka i ile jest z dzieckiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Niedzielny

może komuś się przyda jeżeli by chciał przelać kasę między Polską a Czechami https://fxcity.pl/przelewy/przelewy-czechy-polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×