Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mamy wiecie jaki mniej wiecej jest koszt zalozenia aparatu na dolne zeby?

Polecane posty

Gość gość

Mam isc do ortodonty czy dentysty? Ile czasu minimum trzeba nosic taki aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do ortodonty, czas zalezy od wady, tak samo cena aparatu. Idz na konsultacje a ortodonta Ci wszystko wyceni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do ortodonty. Zakładając że nie masz nic do leczenia i usuwania, ze zdjęciem i wyciskami to ok. 1500- 1700 za jeden łuk, są gabinety które mają taki pakiet od razu, ale są i takie gdzie bywa drożej. Chociaż moja siostra zakładała ostatnio za 1000 zł za łuk, ale oba łuki i dopłacała za samą wizytę, zdjęcia i wyciski. Na promocję trafiła,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy jakiego znajdziemy ortodontę. Ja chodzę tu www.clearaligner.olsztyn.pl i cenowo jest okej w porównaniu do innych gabinetów gdzie trzeba na wstępie wyłożyć grube miliony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żaden szanujący się ortodonta nie założy aparatu tylko na jeden łuk.... leczy się cały zgryz a nie kilka zębów. Koszt łuku to 1500 - 1800 zł. Całkowity koszt leczenie (2-3 lata) czyli wszystkie wizyty kontrolne itp to około 10 tys zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Leczy się cały zgryz=aparat na górny i dolny łuk. Wizyty u ortodonty średnio co miesiąc /100-150 zł. Minimalny czas leczenia aparatem stałym to 2 lata. Potem zabieg zdejmowania zamków. Potem noszenie aparatu "dla utrwalenia efektu"-czas noszenia: prawie tyle samo co czas leczenia. Wiele rzeczy można załatwić protetyką, ale gabinecik woli zarabiać na jeleniach przez kilka lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
leczymy cały zgryz, jeżeli ktoś zaklada Ci tylko jeden łuk, to pomyśl, ze to wiecej szkody niż pożytku, bo po zdjęciu szczęka nie będzie pasowała do zuchwy. Koszt aparatu to już zależy od rodzaju i modelu jaki wybierzesz. Ja osobiście mam przezroczysty (2500zł koszt 1 łuku) dodatkowo kontrolne wizyty i opieka po zdjęciu aparatu. Łącznie ok 10tys mnie kosztuje ta 'impreza'. Ale moja Pani dr to anioł i zdażają mi się różne zniżki, polecam profesjonalistów w tej dziedzinie. Jeżeli trafiasz w miejsce gdzie są podejrzanie niskie ceny lub właśnie zakładanie aparatu na jeden łuk, to zastanów się 3razy. Czasem lepiej dopłacić iśc w droższe miejsce, ale zrobią Ci lepiej i bedziesz może np nosić aparat krócej, czy koniec końców koszta też nie będą tak dramatyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zadzwoń do gabinetu stomatologicznego Ortpoprotex. Polecam dr Joannę Ślusiewicz. Ja sie u niej leczyłam i znając ją na wszystkie pytania ci odpowie i doradzi co i jak. Na pierwszej wizycie ustala plan leczenia, więc nic cie nie zaskoczy. A w razie czego można do niej tez przyjechać między wizytami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
taa 2-3 lata to przy dobrych wiatrach. Ja nosiłam aparat przez 6 lat. Jeden łuk kosztował wtedy jak mnie pamięć nie zawodzi 1400 zl. Było to z 10 lat temu. Jest jedna ważna kwestia. Aparat stały zakłada się na stałe zęby. Nie na mleczaki. Więc jeśli dziecko ma jeszcze mleczne zeby to będzie nosić wyciagany na początek choć wcale nie jest wykluczone, ze ten wyciagany wystarczy i zakładanie stałego nie będzie konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak dzieci to znoszą? Dają sobie jeszcze coś zrobić po pierwszej wizycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Umrzecie z pięknymi zębami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno do ortodonty. A co do reszty, to sprawa indywidualna. :) musisz omówić tę kwestię z ortodontą. Ja zakłdałam aparat w http://ortodontaczestochowa.com.pl/ i wszystko było jak najbardziej ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na pewno tym żeby miał dobre opinie i był otwarty kiedy coś ci przeszkadza i potrzebna jest dodatkowa wizyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no fakt to bardzo ważne żeby był gabinet ortodontyczny otwarty 5 dni w tygodniu albo dłużej. zawsze może się coś przytrafić i konieczna jest interwencja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×