Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zaburzenia mowy

Polecane posty

Gość gość

Mój syn ma 18 miesiecy I nie rozumie co do niego mowie. Nie ma szans na typowe podaj buty czy gdzie piłka. Byliśmy na diagnozie autyzmu ale kazali się więcej bawic i obserwować bo nie ma typowych objawów. Łaknie kontaktu z nami, naśladuje, zaczyna pokazywać palcem. Ale nie umie rzucić do mnie piłki gdy proszę ani podać mi tego co ma w ręce. Co ja mam robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a może jest głuchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie robiliśmy jeszcze badania słuchu ale sporo rozumie i słyszy jak mówimy A czasem jakby nie chciał mi czegoś dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy Twój syn gaworzył? Czy mówi cokolwiek? Stawiam na niedosłuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gaworzy i sylabizuje cały dzień, zaczyna mówić do mnie w swoim języku. Mówi brr na autko, miś mu się zdarzy w książce, pokazuje palcem w książkach i sobie opowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to dziwne bo wie ze zanim zabieraja sie za badanie autyzmu to w pierwszej linii sprawdzaja dziecku sluch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta443
Mnie zachęciły dobre opinie o metodzie Tomatisa, które słyszałam od znajomej, więc z tego typu pomocy skorzystałam ze swoim synem. W Warszawie prowadzi taką terapię na pewno Sensorium i chyba nikt poza nimi. Na Mrówczej w Radości mają jedną z placówek. U nas to problem był natury logopedycznej, chodziło o wadę wymowy i w ogóle problemy z komunikacją. Terapia daje efekty, jest prowadzona profesjonalnie i z takim życzliwym, wyrozumiałym podejściem do dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Zaburzenia mowy mogą być spowodowane problemami ze słuchem. Moje dziecko miało takie problemy. Teraz uczy się w instytut-gluchoniemych.waw.pl w Warszawie. Tam pomagają dzieciom mającym tego typu problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 77

18 miesięcy to dość późno na zaczynanie pokazywania palcem. Mój zaczął mając 22 miesiące i już od prawie pół roku wiedzieliśmy, że to autyzm. Mnie też kazano czekać, obserwować, ale jako matka widziałam, że jest źle i gorzej z każdym kolejnym tygodniem (autyzm bez terapii tylko się pogłębia). Dziecko w wieku twojego musi umieć pokazywać palcem (górna granica to 16 miesięcy, jeżeli dziecko w tym wieku tego nie umie to powinien być alarm), powinien też mówić dużo pojedyńczych słów, ale najpierw są gesty, słowa są potem, nie ma pierwszego, nie będzie drugiego. Czy dziecko reaguje na imię? Ma zaburzenia sensoryczne? Chodzi na palcach? Ma nadwrażliwość na dźwięk lub dotyk? Nie słuchaj, że chłopcy mówią później, bo to brednia. Skonsultuj się z dobrym psychologiem pracującym na co dzień z autystami, naprawdę nie czekaj, "obserwować to sobie można do usr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×