Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość gość

DO osób które nosiły APARAT ortodontyczny . żałujecie??

Polecane posty

Gość gość

Cześć. Pytanie kieruję głównie do osób, które zdecydowały się na taki aparat już w wieku dorosłym, ale te noszące go wcześniej też proszę o odpowiedź. Napiszcie tylko, ile mieliście lat, kiedy nosiliście? A pytam o to, czy żałujecie bo trafiłam na spro informacji o tym, że po zdjęciu zgryz często znów się krzywi i pojawiają się różne inne problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nosze jeszcze wiec nie napisze jak bylo po ale zalozyłam go ze wzgledu na staw s-ż i to bylo jedyne wyjscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam po prostu lekko skrzywione zęby na przodzie dolnej szczęki ( są stłoczone ) i górne jedynki, nie rzuca się to w oczy ale myślę że proste wyglądałyby lepiej. Jednak jak mam wydać kilka tysięcy i nie mieć potem efektów a jeszcze w międzyczasie się nacierpieć to chyba nie warto, dlatego pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nosiłam aparat jak miałam 22 lata ale moja ortodontka zrobiła ksiązkowy błąd załozyła tylko na górny łuk twierdząc że dolny jest niepotrzebny potem po latach wada sie cofneła moze nie w 100 ale tak ok 70% i trzeba było zalicyć powtórkę z rozrywki tym razem miałam dwa łuki efekt koncowy jest mega i lekarz prowadzacy mi powiedział że jezeli bede 2 lata nosic rentiery płytki na noc to wada sie nie cofnie bo dolny trzyma górny a górny trzyma dolny łuk do tej pory nie małam powodu twierdzic ze łga wszystkie terminy i wszystko co mówił nt leczenia spr sie ja uwazam ze było warto szkoda tylko ze wtedy ta wczesniejsza ortodontka nie była tak kompetentna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie znam osoby która żałuje tylko powiem odrazu pierwsze miesiące sa mega nieprzyjemne nim sie zeby rozchulają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bólu i wydatków się nie boję, boję się właśnie tylko tego, że będzie to w dłuższej perspektywie bezskuteczne. czytajac o tym natknełam się też na blog dziewczyny, która pisała o tym, że właśnie jej lekarz mówiło tym, że zęby potrafią wrócić na swoje miejsce, w komentarzach też kilka osób o tym pisało. No i jej ortodontka miała stłoczenie w dolnej szczęce tak jak ja, a zapytana przez tą dziewczynę dlaczego sobie tego ie skoryguje aparatem powiedziała, że skoro to stłoczenie się nie powiększa i nic się nie dzieje to nie chce tego ruszać. I tak się zastanawiam - dlaczego?? dlaczego sama ortodontka woli mieć lekkie sprzywienie niż to sobie skorygować, skoro sama to robi i zna się na tym?? widocznie jest jakiś haczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gość dziś A no widzisz.... raz u Ciebie nie wyszło tak jak miało wyjśc , teraz też nie wiadomo. Życzę oczywiście jak najlepiej, ale twoja pierwsza przygoda świadczy o tym, że zanik efektu jest możliwy :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zanik efektu u mnie był mozliwy bo w zdrowym zgryzie łuki trzymają sie nawzajem a ona wyprostowała mi górę a dól zostawiła następny lekarz spojrzał na prpblem kompleksowo jego przedewszystkim interesowało czy trzymaja sie łuki estetyka była drugoplanowa ale wyszło mega bół i kasa była tego warta TYLKO jezeli nie nosi sie płytek przez 2 lata to na bank efekt sie cofnie mój ortodonta powiedział ze efekt jest trudno osiągnąć ale jeszcze trudniej go utrzymać jak bedzesz nosić płytki na noc efekt sie nie cofnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z jednej strony nie z drugiej tak,bo osunęły mi się dziąsła:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aparat to żadne cierpienie, bez przesady :) Gorzej jak ktoś przed na Hayraxa założonego to i krew się leje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla mnie było cierpienie oprócz łuków gora dól jednoczesnie przez 5,5 miesiaca na samym poczatku nosiłam wkładke w niej miałąm jesc mówić wszystko nosiłam ja od 18 wieczorem do rana w pracy miłam na poczatku ale smiali sie bo sepleniłam a jezenie w tym czyms powodowało ból i znów lekarz dotrzymał terminu powiedział ze osiagniemy efekt jezeli bede nosic 12 h na dobe po5,5 sciagnoł tzn nie kazał juz zakładac pokazał jaki efekt ekstra przyniosła ta płyta wiec u mnie ból był niektóre te niby zwykłe wizyty tez raczej muskaniem piórka nie były ale warto było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ludzie się z Ciebie smiali to chyba miałaś ten aparat w gimbazie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak podśmiewali się a teraz po czasie dowiedziałam się że było im tak wesoło że trzy osoby z sekcji w trakcie roku załozyły aparat poniosłam oświaty kaganek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja żałuje:( . Nosiłam aparat na górę i dół, po zdjęciu nosiłam rentiery, efekty się nie cofnęły. To zupełnie o co innego chodzi. Po wyprostowaniu zębów łuki poszły do przodu i mam wywalone do przodu zęby. I to jest najgorsze. Poza tym ciężko mi mówić czasem i zęby się osłabiły. Teraz jestem w kropce bo boje zakładać drugi raz aparatu gdyż zęby są osłabione. Poza tym trzeba byłoby zdrowy ząb wyrwać. A nie wiem czy są jakieś inne metody. Poza tym w moim wieku to już chyba nie ma sensu. Ale wciąż mnie trafia tyle kasy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie efekt trwały, góra i dół. Miałam uśmiech jak królik Bugs, to głupio wyglądało i śmiesznie. W wieku 16 lat miałam założony, góra i dół, 4 lata się męczyłam, ale było warto, mam już prawie 30 i ładne, równe zęby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie żałuję. Miałam spory kompleks, jeśli chodzi o uzębienie, po założeniu aparatu wszystko jest ok. Zakładałam w http://ortodontix.pl/ i jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też mnie to czeka, więc chętnie się dowiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w życiu :) To była najlepsza decyzja, jaką mogłam podjąć! Wciąż noszę aparat, taki niewidoczny aparat lingwalny http://aparat-lingwalny.pl/, ale wkrótce go zdejmę :) Zęby są naprawdę coraz ładniejsze i zmieniły mi się też rysy twarzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Never! Teraz mam piękny uśmiech :) Życie moje się odmieniło. Wielki ukłon dla mojej ortodontki dr Joanny Ślusiewicz za profesjonalizm i rzetelność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pierwszy miesiąc jest dość nieprzyjemny, bo wiadomo trzeba się przyzwyczaić, ale trzeba to jakość znieść. Też polecam gabinet Ortoprotex z czystym sumieniem za fachowość i szczerość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja absolutnie nie żałuję tej decyzji - teraz moje zęby wyglądają znacznie lepiej. :) warto się zastanowić nad taką opcją. Sama nosiłam aparat, który założyli mi w http://ortodontaczestochowa.com.pl/, to był świetny pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dzieki pomocy Pani Ewy z www.ortodonta-katowice.eu mam proste i ładne zeby . i choć poczatki były trudne nie załuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam lat 19 i niedługo ściągam aparat. Co tu dużo mówić, czuje się milion razy pewniej niż kiedyś, już nie mogę się doczekać aż go zdejmą. Moje zęby nie były aż takie krzywe, jedynie mocno wysunięte do przodu. Teraz jest idealnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gość dziś Ale czy miałaś wyrywane zęby aby łuk się cofnął? Mam taki problem z wysuniętymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie żałuję ani trochę. Uważam, że założenie tego aparatu było bardzo dobrym pomysłem. :) teraz moje zęby wyglądają super. Zakładałam aparat w http://ortodontaczestochowa.com.pl/ i jestem z niego zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gulenka
Nie znam osoby, która by żałowała że nosiła aparat ortodontyczny. Jedyna niedogodność, to fakt, że aparat jest widoczny. Słyszałam niedawno, że i to się zmienia. W klinice https://declinic.pl można mieć zrobiony aparat niewidoczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mojemu znajomemu ortodonta nie mógł sobie poradzić i teraz to dopiero ma krzywy zgryz. teraz sie zastanawia nad ponownym założenie aparatu tylko teraz zrobiło się ro bardziej skomplikowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi

Nie znam osoby, która by żałowała że nosiła aparat ortodontyczny. Jedyna niedogodność, to fakt, że aparat jest widoczny. Jednak moja znajoma założyła sobie już aparat niewidoczny. Skorzystała z usług Dentamax i jest zadowolona. Wszystko idzie do przodu 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ortodonta

Jak trafisz na dobrego ortodontę, który ortodonte co doradzi i szybko pomoże w nagłych przypadkach to nie ma czego żałować. Z Łodzi mogę polecić bardzo dobra ortodontkę dr Ślusiewicz z gabinetu stomatologicznego Ortoprotex. Kobitka jest znana z tego, że na samym początku ustala leczenie i tego trzyma się podczas wizyt i co najważniejsze gabinet jest codziennie cały otwarty , więc nie ma problemu jak się coś poluzuje czy uwiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×