Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

20 tydzien

Polecane posty

Gość gość

Witajcie. To moja pierwsza ciąża. Jestem w 20 tygodniu. W poniedziałek trochę się przeliczylam i wybrałam się na 6km spacer. Około 22 zaczęłam się źle czuć. Wymiotowalam i miałam biegunkę cała noc i cały wtorek. Wczoraj zaczęłam się czuć tak jakbym wogole nie była w ciąży. Z dnia na dzień. Nie czuje ciągnięcia macicy przy rozciaganiu , nie czuje ruchów a były już lekko wyczuwalne, nawet nie budzę się w nocu do łazienki na siku. Wizytę mam w poniedziałek. A meczy mnie jakieś dziwne uczucie ze coś może być nie tak. Wiem ze juz powinno być lepiej na tym etapie ciazy. Ale z dnia na dzień taka zmiana.. Trochę się boje. Nie chce z każdą sprawa lecieć do gin bo i tak mam wrażenie ze uważa że mieszkam za blisko bo często ja odwiedzam. Tym bardziej ze mieszkam 5 min spacerkiem od szpitala..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko lekarz tu pomoże. innej opcji nie ma jak ginekolog lub szpital.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ruchów nie będziesz czuć jeszcze regularnie bo to za wcześnie. Jak coś czulas wczesniej to mogą być równie dobrze teraz przerwy i to jest normalne bo dziecko jest małe. Co do uczucia ze coś jest nie tak to my kobiety już tak mamy, wbrew pozorom ciąża to stresujacy stan i cały czas ( bądź często ) myśli się czy z maluchem wszystko ok. jak nie chcesz iść do swojej gin to podejdź może na IP jak mieszkasz koło szpitala ? A masz jakas opcje żeby tylko do położnej podejść żeby tętno dziecka detektorem zbadala? Usłyszysz serce, uspokoisz się a na wizytę wtedy mogłabyś iść w poniedziałek. Ale jak masz się zamartwiac cały weekend to może skocz lepiej na IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też bym radziła podejść na izbę przyjęć, zwłaszcza jeśli ruchy odczuwałaś już w miarę regularnie. Nie dlatego że na pewno się dzieje coś złego, ale dlatego że nerwy i stres też szkodzą dziecku. A jak posłuchasz tętna to przynajmniej się uspokoisz. Powiesz że się strułaś albo złapałaś jakiś wirus żołądkowy, boli cię brzuch, ruchów nie wyczuwasz, na pewno cię zbadają, w najgorszym razie ktoś poburczy pod nosem że przychodzisz bez powodu, chociaż ja osobiście isę nie spotkałam z takim podejściem i wszystkie pacjentki były traktowane poważnie. Ba, pani zastępca ordynatora na patologii sama przy wypisie mówila żeby się zgłaszać na IP jeśli coś mnie będzie niepokoiło- nie tylko widoczne objawy, ale jeśli po prostu bedę czuła że potrzeba i miałą wrażenie że coś jest nie tak. Bo sama wie że czasem matki mają przeczucia, a nawet jak nie, to ważne żeby były spokojne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a płec już poznałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatnie usg miałam w połowie grudnia. Płci nie poznałam. Bo nie dało się jeszcze zobaczyć. Później leżałam w szpitalu tydzień bo wymiotowalam kilka razy dziennie. Z resztą tak jest od początku ciąży. W szpitalu dostawałam tylko kroplowki i czopki przeciwwymiotne wiec było ok. Nie robili mi żadnych badań, zadnego usg. Tylko krew badali i tez było wszystko ok. A jak wyszłam to dalej było tak samo z wymiotami. Teraz wszystko ustapilo . Nie czuje nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam podobnie, jestem w 18 tyg. i mam dziwne przeczucie, dodatkowo piersi przestaly bolec, nie wstaje sikac w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jak autorko wszystko ok? Napisz co u ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×