Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

natalka19888

obniżone tsh po tabletkach i podwyzszone ft3

Polecane posty

Witam. Mam do Was pytanie. 2 tygodnie temu dostałam wyniki badań krwi w tym tsh gdzie wyszło mi 2,62, norma dla kobiet w ciazy podobno do 2,5.Dostałam tabletki authyrox n 25 i dzisiaj znowu zrobiłam badania krwi i odebralam wyniki. Po 10 dniach brania tych tabletek tsh spadło mi do 1,13. Zrobiłam dodatkowo badanie ft3 i ft4. Ft3 mam podwyzszone do 3,86 norma do 3,71. Ft4 0,91 a norma jest dp 1,48. I tu moje pytanie. Mam tą niedoczynność taczycy? no bo jednak zanim bralam tabletki miałam tsh podwyzszone, ale niby liczy sie najbardziej wynik ft3 i ft4 i teraz już do konca zgłupialam. Prosze o pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na czczo badanie bez tabletki? mozesz miec problem ze sprzezeniem przysadka - tarczyca i stad takie hece. ale jak nie ma objawow nadczynnosci - a przy zbyt duzej dawce lekow mialabys za wysokie ft4.. to wg mnie jest w porzadku i ft3 odpowiedzialne za 300 procesow biochemicznych ladnie rekompensuje tsh... ktore jest hormonem przysadkowym i ktorego wynik obrazuje jego stan sprzed miesiaca. takze po 4-6 tyg lykania tabl. zazwyczaj robi sie badania. przy hashimoto czesto kobiety maja codziennie rozne wyniki tsh, kilka mi znanych osob mialo w jeden dzien np. 1,5 w drugi 2,5 - i to robione w szpitalnych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×