Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Tycie w ciąży

Polecane posty

Gość gość

Mam 173 cm . Przed ciążą ważyłam 66-67 kg. A teraz w piątym miesiącu ważę 72kg . Nie ukrywam mam apetyt i zachcianki .Wczoraj teściowa powiedziała że jak tak dalej będę robić to przytyję do setki i to nie jest zdrowe i mam trzymać jakąś racjonalną dietę jeść chude produkty i że po mnie już widać że mnie rozniosło. Zrobiło mi się okropnie przykro , doprowadziła mnie do płaczu. Czy macie podobnie ? Czy trzymacie w ciąży dietę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Absolutnie nie trzymam diety. Przytyłaś dopiero 5 kg a to jest w normie w 5 miesiącu ciąży. Norma to od 11 do 16 kg u Ciebie bo przed ciąża miałaś wagę w normie. Nie sadze abyś przytula więcej jak 15 kg. Ja jestem w 23 tygodniu ciąży. Przytylam 3,5 kg. Zaczynałam ciążę z waga 60 kg przy 168 cm wzrostu. Mam bardzo maly brzuszek. Taka moja uroda i każdy uważa że to nie jest ok. Moja szwagierka tyla w ciąży zawsze 25 kg i nikt tego nie komentował. Twoja teściowa jest po prostu głupia. Tyjesz idealnie. Moja teściowa czy bym przytyła 30 kg czy 8 nie komentowala by tego w żaden sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale przez pierwsze 3-4 miesiące się nie tyje tak naprawdę... Jesteś w 5 miesiącu - na końcówce czy początku? Od kiedy zaczęłaś tyć? Jak przytyłaś 5 kg w ostatni miesiąc to przez następne dobre 4 miesiące faktycznie może Ci i 20 kg jeszcze dojść, jak będziesz tak jadła. Sama piszesz, że masz apetyt i zachcianki. Podchodzisz do tematu jedzenia w ciąży, że skoro ciąża to można w siebie wkładać wszystko. Wszystko zależy od całości sytuacji, ale teściowa mogła Ci akurat prawdę powiedzieć. Niestety. Sama sobie przeanalizuj swoją dietę, zachcianki zachciankami - w ciąży też powinno się sensownie odżywiać przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i jak widać po Tobie, po całości, to coś jest na rzeczy. W 5 miesiącu w pierwszej ciąży brzuszek dopiero się pojawia tak naprawdę. Dziecko jest malutkie, macica, ilość płynu itd. - to waży niedużo, taka prawda. według tego co napisałaś, przytyłaś 5-6 kg do tej pory. Z czego na dziecko + dodatki do niego poszło z tego może około 1 kg. To masz sama po prostu jakieś 5 kg na plusie. A to już widać. A to dopiero początek tycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W każdym kalkulatorze 5 kg w 5 miesiącu to jest dobra waga. Przesadzacie. Od początku ciąży powiększa sie macica, zwiększa sie ilość krwii w organizmie, powiększają sie piersi. To wszytsko wazy duzo więcej niż 1 kg w 5 miesiącu ciąży. Kobieta przez pierwsze 3 miesiace powinna przytyć od 1 do 2 kg. W drugim trymestrze po 2 kg na miesiąc. Czyli 2 kg w 4,5 i 6 miesiącu. Waga autorki jest jak najbardziej prawidłowa. W tym momencie dziecko wazy juz pol kg, powiększone piersi takze, kobieta ma większą macice , więcej płynów w organizmie i jeszcze wody plodowe. To juz teraz wazy okolo 3-4 kg. No ale cóż, sa mamy które nie maja o tym pojęcia. Niektóre faktycznie Malo tyja na poczatku a pozniej bardzo. Dobrze jest przybierać proporcjonalnie. Autorka powinna w ciąży przytyć jeszcze 8 kg jezeli bedzie tyla w tym tempie. Czyli jest to 13-14 kg a to prawidłowy przyrost wagi w ciąży. Kiedys kazda tyla po 30 kg a teraz kazda chce przytyć 7 kg. To głupota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja wlasnie zaczęłam starania i bede robic wszystko zeby przytyć max 8-10kg. Odżywianie zdrowe, dieta bezglutenowa, do tego cwiczenia na siłowni- do teraz ćwiczyłam intensywnie wiec nie zamierzam przestać tylko wyeliminować szkodliwe dla ciężarnych cwiczenia np brzuszki. Mam nadzieje ze dzieki temu zachowań swoją dotychczasowa figurę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak? A co jak bedziesz miec ciążę zagrożona albo skurcze? Tez bedziesz ćwiczyć. Ja od poczatku ciąży jestem na lekach aby nie poronić. W ciąży powinno się jeść wszystko, nawet i gluten, jest potrzebny dla organizmu. Jezeli będziesz unikała niektórych składników to twoja dieta nie bedzie pełnowartościowa i Twoje dziecko moze miec alergie pokarmowe. I nie mowie tak bo jestem wielorybem i tyciem nie wiadomo ile. W pierwszej ciąży przytyłam 10 kg. Teraz jestem w 24 tyg ciąży i przytylam 5 kg. A i odpowiedni przyrost wagi w ciąży to minimum 10 kg. Powinno sie przytyć okolo 10-12 kg ale prawidłowo jest jak ktos pisał wyżej do 16 jezeli waga jest prawidłowa. W pierwszej ciąży nie ćwiczyłam wcale ale dużo spacerowałam i jadłam wszytsko na co tylko miałam ochotę i przytyłam 10 kg. Koleżanka od zawsze wysportowana i w ciąży takze cwiczyla i przytyla 20 kg. Obie doszłyśmy do formy bardzo szybko. Wszytsko zalezy od genów. A i często jak Malo jesz albo Twój organizm czuje ze jest to dla niego za Malo kobieta w ciąży mdleje lub wymiotuje. Często mdłości sa spowodowane zbyt mala ilością jedzenia lub zbyt dlugimi przerwami miedzy posilkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiedzą co ile waży??? Ona napisała, że jest w 5 miesiącu ciąży. Pewnie gdzieś na początku, ale już się liczy, że 5 miesiąc. W 19 tygodniu ciąży maluch waży około 250 gram. To "wszystko w koło" nie waży w sumie 3-4 kg w tym czasie, bez przesady. Sobie poczytaj o tym tyciu w ciąży i co ile waży w jakim czasie. Na koniec ciąży (NA KONIEC) poza wagą dziecka, płynu owodniowego, łożyska, większych piersi itd. sama kobieta powinna mieć około 3,5 kg na plusie, by mieć zapas energetyczny na karmienie - autorka ma już te 3,5 kg dodatkowe teraz, w 5 miesiącu. Poza tym ważne jest to, co ona sama napisała - że ma apetyt i zachcianki. Tzn. że jada sporo i niekoniecznie zdrowo. No niestety, ale z tego będzie taki koniec, że przytyje sporo. A to wcale nie jest dobre dla dziecka i dla niej. A potem będzie płacz po porodzie, że zrzucić nie może. Nie chodzi o to, by nic nie jeść, ćwiczyć i patrzeć tylko na te kg co dochodzą do naszej wagi. Ale to samo "zachcianki i apetyt" mówi sam za siebie. Żadna skrajność nie jest dobra. I tyle. Jak ktoś odżywia się normalnie, jakaś taka zbilansowana dieta i tyje dużo od tego, to się mówi trudno. Genetyka też ma tutaj dużo do powiedzenia. Ale jak ktoś będzie jadał dużo słodyczy i różnych tego typu rzeczy, to to już jest nieco inna sprawa. Po co sobie szkodzić. Nie można jakoś rozsądnie podejść do tematu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fajnie by było, żeby autorka odezwała się jeszcze na koniec ciąży i podsumowała t swoje jedzenie i dalsze tycie. Byle to była autorka i napisała prawdę :P ale najlepiej, żeby przemyślała sprawę teraz i postępowała jak najlepiej dla siebie i dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkie jesteście takie fit w ciąży ? :) szczerze mówiąc po kobietach które spotykam nie widzę tej dbałości o figurę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem w 27 tygodniu ciąży i przytyłam już 12 kg a co będzie za 13 tygodni aż boję się pomyśleć. Mam 172 cm wzrostu i przed ciąży trochę utyłam moze dlatego ale poza tym to apetyt mi dopisuje szczególnie na słodycze, chyba muszę się zacząć ograniczać. Pozdrawiam wszystkie ciężarówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem dopiero na etapie starań ale siłownia i sport to od lat moja pasja, wiec nie wyobrażam sobie nagle wszystkiego zaprzestać. No chyba ze ciaza byłaby zagrożona ale jesli wszystko bedzie ok nie bede sie ograniczać. Co do glutenu mam swoje zdanie. Acha i porcje jem takie ze niejedna osoba wytrzeszcza oczy jak widzi ilośc znajdująca sie na moim talerzu. Gdybym ograniczała kalorie to nie zrobilabym nawet porządnej rozgrzewki, bo nie miałabym na to siły. Niewykluczone ze przytyje, choc wolałabym tego uniknąć i bede robic wszystko zeby jednak ciaza mnie nie uziemiła na kanapie, a jak bedzie w praktyce to czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przez całą ciążę przytylam 9 kg , waga przed ciążą 57 , wzrost 160 , jedyne z czym sie hamowalam to słodkie i smażone a tak to jadłam normalnie , bez żadnych ćwiczeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w końcówce 5 miesiąca. Przytylam już 6,5 kg. Czy dużo jem? Niedużo. Zero słodyczy. Okazało się jednak, że mam niedoczynność tarczycy. Staram się jak mogę, ale pomału wkurza mnie ten temat. Koleżanka jadła sporo więcej niż ja, słodycze itd, a przytyla 10 kg przez całą ciążę. Ja unikam slodyczy, jem warztwa, owoce, ciemne makarony, ryż, pieczywo tylko na śniadanie i mam już 6,5-kg. Brzuch też mam spory. I ciągle komentarze: a jak tam waga, a nie przytyj za dużo, są denerwujące. Mam się jeszcze glodzić? Też miałam uprawiać sport w ciąży, dopóki nie okazało się, że trzy miesiące musiałam leżeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie wpienia strasznie to cisniecie kobiet w ciazy albo ze przytyly za duzo albo ze za malo. Ja przytylam 18 kg i jak mowilam o tym znajomym ktorzy komentowali ze tak dobrze wygladam i ze w ogole chyba nie przytylam to robili wielkie oczy. W 6 miesiecy po porodzie mialam -5 kg do wagi sprzed ciazy....nie dajcie sie zwariowac kobiety, nie zryjcie jak swinie ale tez nie odwalajcie jakiejs dietetycznej maniany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo teraz wszedzie pisza o tych celebrytkach ktore cala ciaze cwicza, trzymaja diete, a tydzien po porodzie zasuwaja na silowni....laski przechwalaja sie w necie jak malo przytyly a prawda jest taka ze to ze gruba swinia przytyla tylko 4 kg nie jest zadnym osiagnieciem. Znam cala mase kobiet ktore w ciazy przytyly 20 kg, a teraz wygladaja o niebo lepiej niz przed. Znam tez takie ktore sie spuszczaly nad tym ze tylko 5 kg im przybylo a flaki z nich straszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w 19 tyg. Rozpoczynalam 52 kg przy 173 cm, obecnie 59 kg. Nie bede sie glodzila w ciazy. Nie przejmujcie sie gadaniem ludzi. Im zawsze wszystko nie pasuje. Za szczupla, za gruba, za mloda na dziecko, za stara. Najwazniejsze jest zdrowe wasze i dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja cala ciaze sie pilnowalam i normalnie cwiczylam, chodzilam na spacery itd bo to niby ulatwia porod. Smarowalam sie od poczatku 3 razy dziennie specjalnymi balsamami, oliwka. I taki chuj. Przytylam 10 kg, porod trwal 20 godzin (watpie zeby trwal dluzej jakbym nie cwiczyla), wywalilo mi rozstepy na udach i cyckach. Wygladam gorzej niz moja kumpela, ktora w tym samym czasie jadla to co chciala, przytyla 20 kg, nie uprawiala sportu i smarowala sie jedynie Bambino (a ma zero rozstepow...). I gdzie tu sprawiedliwosc :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×