Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ktg

Polecane posty

Gość gość

Mam pytanie odnośnie ktg, czy każda kobieta ma to badanie w szpitalu przed samym porodem czy lekarz wysyla wcześniej na to badanie do szpitala? W którym tygodniu ciąży się to wykonuje, czy przed cc tez trzeba zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam robić ktg teraz przed każdą wizytą u gin, czyli co 2 tygodnie. Zaczynam właśnie 34 tydzień i dlatego tak często wizyty. Wcześniej nie robiłam. Nie trzeba w szpitalu- w gabinetach też są. Jeśli twój gin nie ma, to w prywatnych gabinetach lub placówkach można zrobić. Ceny różne- ja płacę prywatnie 40 zł, a w innej prywatnej placówce widziałam 80 zł. Więc trzeba poszukać. Przed porodem zawsze podpinają ktg żeby sprawdzić tętno dziecka i poziom skurczów. Przed cesarką też robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas w poradni w 9 mcu (czyli od 36 tc) co tydzień ktg plus potem konsultacja u lekarza. W innej poradni lekarz mnie po 37 tc wysłał dopiero na ktg- zapisywałam się w szpitalu, i zdążyłam jedno przed porodem robić. Ktg na tym etapie jest głównie po to żeby wyłapać problemy z tętnem dziecka, co może świadczyć m.in. o niewydolnym łożysku, złych przepływach itd. Przed porodem robi się również, tzn przed planowanym cc albo w trakcie naturalnego, jeżeli tylko czas na to pozwoli. Przynajmniej takie praktyki były w dwóch szpitalach w których leżałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przy cukrzycy ciazowej jezdzilam od 38 tc co dwa dni na ktg do szpitala. Przy tym schorzeniu lozysko szybciej sie starzeje i pewnie dlatego. W drugiej ciazy nie bylam ani razu, urodzilam 4 dni po terminie. Z tego co mowila polozna na ktg zazwyczaj wysylaja jak jest juz po terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×