Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość virginianka

Krzywa cukrowa... w przychodni czy szpitalu?

Polecane posty

Gość virginianka

Hej :) Jestem w 25 tygodniu ciazy i musze zrobic krzywa cukrowa. Moj lekarz prowadzacy powiedzial mi ze badanie musze zrobic w laboratorium w szpitalu polozniczym. I tu moje pytanie brzmi- czy moge to badanie zrobic w laboratorium w przychodni? ktora mam 500 m od domu... a do szpitala musze jechac do centrum miasta. Co myslicie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miła jak zawsze
myślę, że to bez różnicy;)idz do przychodni i zapytaj:) to pewnie to badanie z piciem glukozy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość virginianka
Tak to to z piciem glukozy :) Kupilam juz sobie glukoze 75 g. Tak chyba zrobie, ze zapytam jutro w przychodni. I tak jeszcze musze krew i mocz zbadac. Dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bez różnicy, chyba że masz skierowanie na nfz, to zależy z kim ma umowę twój gin. Pamiętaj, że nawet jak to będzie blisko domu to i tak nie możesz wychodzić z labo pomiędzy pobraniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie do was ostatno byłam na polowkowym jestem w 21tc i lekarz dał mi skierowanie na krzywa cukrową czy to nie za wcześnie czytałam ze robi się około 25 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kazał ci robić dzisiaj :/ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za 3 tygodnie przyjść z wynikami na wizytę wiec nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
robi się między 24 a 26 tc chyba, że lekarz zaleci inaczej. Ja w pierwszej ciąży miałam cukrzycę stwierdzoną w 6tc, bo glukozę na czczo w pierwszych badaniach miałam aż 111. Jak zwykła glukoza na czczo jest ok to raczej wcześniej się nie robi. Tamtą ciążę straciłam i w następnej kazali mi zrobić krzywą już w 8tc ze względu na moje przejścia (jedna cukrzyca ciążową to bardzo wysokie prawdopodobieństwo cukrzycy w kolejnej ciąży). Robiłam ją w zwykłej przychodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze raz ja, z postu wyżej robi się jakoś między 24 a 28tc, jak jesteś w 25 to jest w sam raz, nie za wcześnie. To jest bardzo ważne badanie i lepiej być świadomym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość virginianka
Badanie robie prywatnie bo jestem tylko tymczasowo w Polsce. Tak wiem, ze trzeba te 2 godziny na tylku siedziec :) Najbardziej sie obawiam glodu! :D dlatego wole isc do przychodni za rogiem zamiast sie tarabanic przez pol miasta do szpitala o pustym zoladku ;( :D Krzywa cukrowa wczesniej niz 24 tydzien lekarz moze zlecic np. jesli np kobieta ma nadwage, lub z usg wychodzi ze dziecko jest duze jak na wiek plodowy co moze wskazywac na cukrzyce ciazowa wlasnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja robiłam w tamtym tygodniu. Po 15 min od pobrania krwi i wypiciu glukozy zaczęłam tracić przytomność. Ale panie mnie zaprowadzily na kozetke i tak lezalam tam 2 godziny. Ciężkie badanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość virginianka
Slyszalam wlasnie, ze niektore kobiety traca przytomnosc.... Ciekawe, dla jednych to badanie to pestka a dla innych katorga. Hmm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się źle czułam po wypiciu tylu kubków glukozy,ale wyniki miałam dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie wypicie czegoś takiego to nie był problem, ale jak czytam jakie niektóre babki mają przeżycia, jak wymiotują, przytomność tracą to się nadziwić nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi lekarz zlecil to badanie jakos 22/23 tc bo mialam ketony w moczu, oczywiscie wyszla juz cukrzyca. Teraz w drugiej ciazy sama skontrolowalam w domu po posilku w 6tc, potem juz skierowanie, obciazenie i dieta z insulina. Wyniki mam rozne w roznych etapach ciazy. Teraz zaczelam 23 tydzien i juz biore insuline regularnie, wyniki od tygodnia coraz gorsze. Z mojego doswiadczenia moge powiedziec ze po 20-21tc juz sie moze zaczac cos dziac, wiec nie trzeba czekac do 24. A sama glukoze gorzej wspominam w 2 ciazy bo to byl poczatek i mialam silne mdlosci wiec bylo srednio ciakawie, troche walczylam zeby zostalo to co wypilam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Badanie robi się między 24 a 28 tc, chyba że są wskazania żeby robić wcześniej. Mi położna zawsze mówiła żebym robiła badania przed samą kolejną wizytą, żeby wyniki mieli możliwie "świeże". Tak że badania robiłam 2 dni przed wizytą. A co do tego gdzie- jeśli to prywatnie, to można zrobić w każdym labolatorium które takie badanie wykonuje, na pewno nie ma przymusu jeżdżenia do konkretnej poradni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość virginianka
No i ja juz po :) Zrobilam w laboratorium w przychodni. Panie powiedzialy, ze to bez roznicy gdzie sie robi. Krzywa na krzywa. Myslalam, ze ta glukoza bedzie ohydniejsza w smaku! wypilam duszkiem wlasciwie bez problemu. Przez pierwsza godzine krecilo mi sie w glowie i bylo mi lekko slabo, ale siedzialam na tylku i czytalam ksiazke, i pozniej przeszlo. Wiem, ze kazda przechodzi to badanie inaczej. Mi sie udalo bezproblemowo! wyniki juz mam, wszystko w normie :) Dzieki za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×