Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
jjanda

Problemy z trawieniem

Polecane posty

Może zanim zaczniesz sama się leczyć, idź do lekarza gastrologa, który sprawdzi, co jest przyczyną Twoich problemów z trawieniem. Zamiast niwelować objawy, lepiej poznać źródło dolegliwości i wdrożyć leczenie przyczynowe, które na pewno będzie skuteczniejsze. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierroxx
Oby to się nie okazało refluksem, bo to może być przyczyną problemów z trawieniem.... dla zniwelowania bólu brzucha możesz sobie przed posiłkiem wziąć zawszę 1 tabletkę Cholestil Max i powinno Ci być lepiej - powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jak akurat mam takie problemy to zazwyczaj jakieś ziołowe preparaty kupuje - https://eapteka.pl/uklad-pokarmowy one są na prawdę pomocne, dość szybko działają przynajmniej u mnie i przynoszą ulgę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ramoxx
Faktycznie Cholestil Digest znacznie wspomaga trawienie miałem problemy jak zjadłem coś ciężkiego, tłustego a teraz przed takim jedzeniem biorę jedną tabletkę tego i widzę znaczącą poprawę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joggernaut
A to ten lek ze strony http://cholestilmax.pl/ albo mi się wydaje bo ja czytałem tutaj właśnie na temat problemów z trawieniem skąd się biorą i jak można to leczyć a skoro same tabletki cholestil digest sa skuteczne to chyba warto je miec :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja także miałam częste problemy z trawieniem... Koleżanka poleciła mi abym zaczęła pić dużo wody mineralnej :) Najbardziej mi odpowiada zielona Piwniczanka, ponieważ uwielbiam jej smak :) Dodatkowo zawiera duże ilości wodorowęglanów, które wspomagają trawienie oraz działają przeciwzapalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lepiej na wlasną rekę nie stosowac leków, zawsze problem ma swoja przyczyna i dobrze byloby zrobic najpierw badania a potem faszerować się chemią. W przypadku permanentnych problemow mozna zmienić dietę lub sprobowac np kuracji w sanatorium: https://uzdrowisko-cieplice.pl/pakiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ela
Ja dzień zaczynam od ciepłej wody z cytryną, to między innymi na trawienie ma wpływ; też w ciągu dnia piję wodę mineralną niegazowaną; wyczaiłam też taki płyn, szwedzkie zioła Langsteiner właśnie na trawienie w aptece internetowej wapteka; jest to kompozycja ziół, zielony owoc orzecha włoskiego; nie mam już takich wzdęć jak wcześniej, dużo lepsze samopoczucie i piję je regularnie;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mibuska

ja ma często wzdęcia po tłustym jedzeniu, którego nie zawsze jestem w stanie sobie odmówić, jak zjem to od razu brzuch mam jak balon, wzdyma mnei do tego mam gazy, same nieszczęścia, na początku próbowałam niwelowac problem herbatkami ziołowymi ale nie pomagały, teraz używam tabletek ulgasim, jak pojawia się problem to biorę jedną i zawarty w tabletce symetykon od razu rozbija nagromadzone gazy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morsk9

Ja mam mega wzdęcia po tłustych, smażonych potrawach. Mordęga! Staram sie takich nie jeść, ale np. zbliżają się święta i stoły będą uginać się od jedzenia. Pewnie przyda mi się ulgasim, bo te tabletki pomagają mi w przypadku moich wzdęć.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaśka87

Nie lubię przesadzać z tabletkami i nie lubię ogólnie ich brać, ale w przypadku wzdęć nie ma zmiłuj i zawsze sięgam po ulgasim. Tzn. nie mam tych wzdęć jakoś często, więc też często nie biorę tabletek, ale kiedy muszę to tak.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viola

warto przebadać się gastrologicznie, bo powód może leżeć gdzieś indziej. Na nfz to się możesz nie doczekać więc sugeruję prywatnie i będzie pewność że wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rita

Na pewno warto zmienić dietę na bardzie lekkostrawną i zdrową. Ziółka są dobre. Biorę jeszcze flostrum, bo dobry probiotyk także dziala regulująco na przewód pokarmowy. Oczywiście warto jeść kiszonki i jogurty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deo99
Dnia 3.12.2019 o 18:52, Gość viola napisał:

warto przebadać się gastrologicznie, bo powód może leżeć gdzieś indziej. Na nfz to się możesz nie doczekać więc sugeruję prywatnie i będzie pewność że wszystko ok

a masz kogoś do polecenia prywatnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viola
Dnia 5.12.2019 o 18:52, Gość deo99 napisał:

a masz kogoś do polecenia prywatnie? 

ja akurat korzystam z pakietu medycznego i tam mam wszystkich potrzebnych lekarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deo99
4 godziny temu, Gość viola napisał:

ja akurat korzystam z pakietu medycznego i tam mam wszystkich potrzebnych lekarzy

na czym to polega? z pracy masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viola
Dnia 8.12.2019 o 20:11, Gość deo99 napisał:

na czym to polega? z pracy masz?

są różne oferty, ja kupiłam indywidualnie w Medipakiet, jest kilka opcji cenowych, ale koszt to około kilkudziesieciu złoych. Płacisz raz w miesiącu i korzysasz prywatnie z takich lekarzy, jakich sobie wybierzesz w danym pakiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wizytę u gastroenterologa polecam, bo przyczyn złego samopoczucia może być mnóstwo - zwłaszcza, jeśli naeet po zjedzeniu domowej, delikatnej zupy czujesz się źle .

W wielu przypadkach jednak może pomóc po prostu wypicie herbaty ziołowej:

https://produktybonifraterskie.pl/kategoria-produktu/herbaty-ziolowe/

Zerknijcie sobie na herbatki w tym miejscu, dobrze byłoby zobaczyć jak działa na nas taki napar. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×