Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

muusia

sierpniowe mamy 2016 cz. III

Polecane posty

Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćXXXV
Gościu moje dziecko ma 10 miesięcy bo jest z końca sierpnia. A co w tym.dziwnego że je kanapki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćXXXV
Co do brawo i papa to mój syn tego nie robi czy mam ż tego powodu iść z nim.do lekarza? Jest opóźniony w rozwoju? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem czy jest opóźniony, ja bym się martwiła jakby takie duże dziecko nie umiało wykonywać takich prostych rzeczy jak brawo, papa, pokazywanie części ciała itp. oho! wróciła muusia ze swoimi błędami :D OGNOR:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćXXXV
Ale moje dziecko pokazuje części ciała czy ja napisałam że nie? Napisałam tylko że nie robi brawo i papa... A ty na tej podstawie uważasz że jest opóźniony. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tego co pamietam to jakas laska juz kilka miesiecy temu pisala tutaj ze jej dziecko robi brawo czy papapa w wieku roku to zaden wyczyn dziewczyny. kazde robi w swoim tempie ale zeby nazwyac swoje dziecko przez to inteligentym to gruba przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosciu jakie chodziki o czym to gadasz teraz sie takich rzeczy nie uzywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Kochane mamusie i inne takie... dziecko wiele moze robic w różnym wieku ale pod warunkiem ze my rodzice im to pokażemy. Jesli 8miesiecznemu dziecku pokażemy ze jest cos takie jak pa pa i będziemy bic brawo po zjedzonym obiadku to raczej oczywiste jest ze samo zacznie to robic. Jesli nie to widocznie nie jest gotowe na takie rzeczy. I nauczy sie jak będzie miało rok a wtedy kazda matka bedzie zachwalać swoje dziecko. Tyle w temacie! Mój syn na dzien dzisiejszy chodzi pewnie. Z pokoju do pokoju. Owszem zdarzają mu sie upadki ale wynika to z tego ze chce dojść do kogoś czy czegos bardzo szybko. Jesli upadnie to na pupe. Nigdy nie upadł na buzie. Nie ma problemu z chodzeniem po nierównych trawnikach np. na placu zabaw. Dzis ma 11mc +tydzień. Wczoraj kupilam mu kolejne buciki bo z pierwszym juz wyrósł. Rozmiar 22. Przy meblach pierwszy raz stanął 13 lutego. Pozniej bylo chodzenie przy nich i potem przy ścianach. Nie "ćwiczyliśmy" z nim chodzenia pod raczki. Nie używaliśmy chodzika. Od 13 czerwca zaczął sie puszczać mebli i robic kilka kroków. Z dnia na dzien coraz więcej. Oczywiście nadal raczkuje. Ale juz coraz mniej i rzadziej. Moze wrzucę cos na yt to kto bedzie chcial to zobaczy. P.s mój nie pokazuje gdzie jest oko itp. bo go tego nie nauczylam. A nie dlatego ze jest mało rozwinięty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćXXXV
Rzsowa dziękuję za te słowa. I właśnie mój pokazuje oko ucho bo to tego uczyłam a brawo i papa nie uczyłam. Teraz zaczynam :) Dziewczyny macie już jakieś plany na roczek? Robicie jakaś imprezę? Jaki rozmiar noszą wasze dzieci? Rozmiar buta 22 to dużo chyba, mój ma 19 ale on niechodki oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki rszowa:) czyli równiutkie 4 m-ce od pierwszego stania do pierwszych kroczków u was, czyli wychodzi na to, że poczekam sobie jeszcze minimum 2 m-ce aż mój szkrab będzie chodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O widze ze forum odzylo. Moja mała jeszcze nie chodzi. Od dawna raczkuje, wspina sie przy meblach i lubi chodzić za rączki. W chodziku w ogole nie chce chodzić więc go nie używamy. Mowi mama, tata, baba, dada, mniam. Ogolnie to ciągle cos po swojemu gada :-) Anka 87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćXXXV
To ciekawe czy u nas też będą 4 miesiące od pierwszego stania do chodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Proszę bardzo. I nie zapominajmy ze dzieci są znakomitymi obserwatorami. Tymkowi jak tylko telefon wpadnie w ręce to przyklada do ucha chodzi po pokoju i gada do niego. Umie tez juz zchodzic tylem z lozka. Ale moze zbyt późno sie nauczył? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jest tak jak Rzosowa pisze ze dziecko robi to czego je nauczymy i wcale nie uznajemy tego za jakis wyczyn . Bo tak tu jest to przez innych gosci odbierane i to im wlasnie prz3szkadza. No trudno to Wasz problfm nie nasz. I mamy prawo byc wpatrzone we wlasne dzieci. Bo w czyje jak nie nasze? Sasiadki? :D I nie widze w tym nic zlego:):) Wrecz przeciwnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciesze sie ze znowu mozemy tu popisac. Piszcie o kazdej nowej umiejetnosci Waszych dzieci i nie zwracajcie na tych przemadrzalych gosci bo im chodzi wlasnie o to by wdawac sie z nimi w dyskusje i chca rowalic nam temat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_12311
Super ze watek odzyl :) moj maly w tamtym tygodniu skonczyk 11 miesiac. Na razie chodzi tylko trzymajac sie mebli. Mowi mama tata baba am. A jak sie uderzy lub upadnie to jest bleee :D Dziewczyny a jak wyglada teraz karmienie Waszyxh maluchow? Na obiadek nadal robicie papki czy osobno juz miesko, ziemniaki itd? Ja do niedawna wszystki gniotlam widelcem i jadl wymieszane ze soba. Teraz kroje na male kawalki i mam wrazenie ze tak mu bardziej smakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćXXXV
Asia mój nigdy nie jadł papek. Pisałam już że je normalne posiłki ż nami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up my

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
A ja w pracy:( Ja swojemu gotuje. Kroje w kostkę warzywa. A mięsko musi być drobno bo chyba nie lubi bo pluje jak znajdzie większy kawałek. Ale schabowego gryzie ladnie i mu smakuje. Kilkakrotnie jadł juz wafelka od lodów. Sam sobie trzymał i w dość szybkim tempie zjadal. Ogólnie boje sie mu dawać takie suche rzeczy bo łatwo o zakrztuszenie. No ale kiedys musza byc poczatki. Nadal pije 2-3 razy dziennie mleko z kaszką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćArnika
właśnie dziewczyny jak u was z karmieniem? bo mój to ciągle na mleku, kaszkach, obiadek i deser i w sumie jak mu dam choć chrupka czy piętkę to tak się rzuca na to, że bierze całe i się dławi, nie wiem czy jeszcze nie czas czy właśnie powinnam mu dawać żeby trenował, ale teraz mam stracha dawać jak się tak dławi:/ poza tym co innego kawałek makaronu czy marchewki zatopiony w jakiejś papce, bo wiadomo, że razem z papka lepiej to połknie, a co innego taki kawałek chlebka czy biszkopta na sucho, no wiecie o co mi chodzi, bez poślizgu żadnego:p boję się, że sobie z tym na sucho nie poradzi i mu się gdzieś przyklei. Poradźcie coś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćArnika
a tak poza tym to też tak macie, że raz wam się wydaje, że to dziecko jest bystre i potrafi dużo, za chwilę, że odstaje pewnie od równieśników? bo ja często mam takie myśli jeśli chodzi o mojego synka, raz patrzę jak się bawi, ogląda z zainteresowaniem książeczki, przekłada w nich strony i pokazuje palcem mrucząc coś do siebie i myślę, że mnie naśladuję jak mu czytam, albo układa wieżę z klocków, oczywiście nie jakąś piekną:p ale raz położyłam klocki jeden na drugim i musiałam wyjść, wracam a on kładzie tak samo klocki, co prawda tylko 3 mu się udało, ale zawsze coś:p i myślę wtedy, że nie jest z nim chyba tak źle, a za chwilę myślę sobie, że i tak pewnie jak zobaczyłabym go z dziećmi w podobnym wieku to widziałabym, że odstaje od nich:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myjecie ząbki swoim pociechom? jeśli tak to tylko wieczorem czy po wszystkich posiłkach? i czego do tego używacie? bo chciałam zacząć, ale nie wiem jak się za to zabrać, pewnie początki będę trudne bo będzie zaciskanie zębów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up my zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up my też obchodzimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up on

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up on a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×