Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Interpretacja wyników..

Polecane posty

Gość gość

Witam, jestem kobietą, mam 28 lat. Proszę o interpretację wyników z przeciąga miesiąca.. Jeśli ktoś chce dojść do wyników, proszę przejść na koniec wątku, ponieważ na początku podam kilka informacji, które wydają mi się istotne (nigdy wcześniej nie badałam sobie hormonów). Byłam w swojej 1 ciąży, nie miałam żadnego problemu z zajściem - 1 próba. Poszłam do lekarza i już 8 listopada 2016 r. byłam w szpitalu na wywołaniu poronienia ze względu na wynik USG (ciąża wskzywała na 7-8 tydzień, zarodek zatrzymał się na 5-6 i przestał rozwijać) i po USG dwukrotnie wykonane badanie Beta hCG dzień po dniu (poziom był bardzo wysoki). Wynik badania patomorfologicznego brzmi: Materiał zawiera fragmenty kosmków z cechami rozrostu komórek trofoblastów oraz fragmenty doczesnej. Po odbiorze wyniku, po ok. 3 miesiącach zrobiłam Beta hCG - wynik OK, czyli 0 (ordynator kazał ze względu na te komórki trofoblastu z wypisu). Przyczyny poronienia nie znam do dziś. Miesiączki miałam regularne, występujące co 28 dni, krwawienia w normie, ani skąpe, ani bardzo silne. Po poronieniu okres mam co 30 dni, trwa również 5 dni, jedynie pierwszy po zabiegu trwał chyba z 2 tygodnie, a silne krwawienie trwało ok. 5-6 dni. 3 miesiące po tym wydarzeniu chcieliśmy ponownie próbować z dzidziusiem. Udałam się do ginekologa ale stwierdziłam, że przed wizytą zbadam sobie z ciekawości hormony, bo jak wspominałam, nigdy ich nie sprawdzałam, mimo, iż lekarz mówił, że nie trzeba. 1 dzień cyklu - 06.02.2017 WYNIKI PIERWSZE z dn. 10.02.2017 (piątek) - 5 dzień cyklu Progesteron - 0,117 ng/ml (faza folikularna - norma - 0,2 - 1,5 ng/ml) LH - 8,29 mlU/ml (faza folikularna - norma - 2,4 - 12,6 mlU/ml) FSH - 7,32 mlU/ml (faza folikularna - norma - 3,5 - 12,5 mlU/ml) PRL - 1527 ulU/ml !!!!!! (norma - 105 - 496 ulU/ml) Wyniki konsultowałam z ginekologiem w czwartek, 16.02 - oczywiście prolaktyna to jakaś masakra, wynik strasznie wysoki. Dostałam Bromergon (przez pierwszy tydzień 1/2 tabletki rano i wieczorem, następnie zwiększenie dawki do 1 tabletki rano i wieczorem) oraz Ovarin (1 tabletka dziennie). Do kontroli za 2 miesiące i wtedy również powtórzyć wynik prolaktyny. Dostałam polecenie zbadania TSH, FT3 i FT4 i ewentualną konsultację z endokrynologiem, jeśli coś będzie nie tak. WYNIKI DRUGIE z dn. 17.02.2017 (piątek) - wyniki zrobiłam zanim przyjęłam 1 tabletkę Bromergonu! - 12 dzień cyklu Oprócz wskazanych badań z ciekawości znowu sprawdziłam ponownie PRL (co wprawiło mnie w zdumienie) TSH - 1,73 µlU/ml (norma - 0,270 - 4,20 µlU/ml) FT4 - 10,35 pm ol/l (norma - 12,0 - 22,0 pm ol/l) FT3 - 4,63 pm ol/l (norma - 3,10 - 6,80 pm ol/l) PRL - 686,0 (norma - 105 - 496 ulU/ml) - dlaczego tak spadła mi samoczynnie prolaktyna?! Aż taka zmiana?! Umówiłam wizytę u endokrynologa w najbliższym czasie. Koleżanka poleciła mi zrobić jak najświeższe badania ponownie + dodatkowo zrobić anty-TPO, więc 27.02 w poniedziałek ponownie udałam się do laboratorium. Zbadałam również z ciekawości PRL i progesteron. WYNIKI TRZECIE z dn. 27.02.2017 (poniedziałek) - wyniki zrobione po cyklicznym braniu Bromergonu - 22 dzień cyklu TSH - 7,77 µlU/ml (norma - 0,270 - 4,20 µlU/ml) - dlaczego w ciągu 10 dni tak bardzo podniosło mi się TSH, skoro było w normie?! :(( FT4 - 9,51 pm ol/l (norma - 12,0 - 22,0 pm ol/l) - spadek niewielki od ostatniego badania FT3 - 3,83 pm ol/l (norma - 3,10 - 6,80 pm ol/l) - spadek niewielki od ost. badania, ale dalej norma PRL - 138,9 (norma - 105 - 496 ulU/ml) - widać skutek brania Bromergonu anty-TPO - 151,0 lU/ml (norma - 0 - 34 lU/ml) - wysoki poziom, ale nie mam pojęcia, jak to wygląda np. przy Hashimoto, ale i tak świadczy to o jakichś problemach Progesteron - 19,89 ng/ml (faza lutealna - norma - 1,7 - 27 ng/ml) Dodam, że w ogóle nie odczuwam jakichkolwiek objawów opisanych np. jako niedoczynność tarczycy. Skórę mam ładną, apetyt normalny, dość spory ;) włosy mi nie wypadają, jedynie wagę mam wysoką - 88 kg / 163 cm, jednak od zawsze miałam tendencję do wzmożonego apetytu ;) miesiączkuję regularnie (a przy tak wysokiej prolaktynie, jak za 1 razem w sumie już nie powinnam mieć okresu..) Mam w głowie straszny mętlik. Czy ktoś jest w stanie coś mi podpowiedzieć widząc takie wyniki i wyjaśnić, skąd tak spore zmiany w ciągu tak krótkich przerw między kolejnymi badaniami? Najpierw ta prolaktyna samoczynnie spadła o tyle jednostek, a potem w kolejnym badaniu TSH podniosło się z normy do wyniku ponad normę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×