Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ulka262

ANEMIA U NIEMOWLAKA

Polecane posty

Mamy ktore zmagaly sie z anemia u niemowlat - jak dlugo wychodzilyscie na prosta? Mam wczesniaka, wczoraj skonczyl 4m-ce. Od 2 m-cy 2x dziennie ma zelazo. Na dzien dzisiejszy plytki krwi sie odbudowaly, reszta masakra, delikatnie na plus ale baaardzo daleko od normy :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój ma 10 miesięcy. Nie jest wcześniakiem ale też ma niski poziom żelaza. Podaję raz dziennie żelazo od dwóch tygodni. Mamy też problem z niedowagą. A ile waży Twój synek i czy ma apetyt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My chodziliśmy do hematologa do 9 miesiąca życia. Młoda miała anemie od urodzenia gdyż mieliśmy konflikt grup głównych krwi. Dostawala żelazo ,Wit B, kwas foliowy i jescze jakaś witaminę ale nie pamiętam. Wyszliśmy z tego do 9 miesiąca właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj w tej chwili ma 5kg. Ale jak sie urodzil mial 2. Wg pediatry przybiera prawidlowo. No i z jedzeniem nie ma problemu. No ale my na razie tylko na piersi. Ale tez stale wymiotuje, czesto tez po tych lekach. Moze dlatego tak kiepsko to sie posuwa, juz sama nie wiem :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc 15:12 dzieki za pocieszenie :-( Czyli musze uzbroic sie w cierpliwosc ehhh. No moj tez ma jedno to czyste zelazo a drugie to wlasnie zelazo z witaminami i kwasem foliowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do pani z konfliktu grup krwi. Na czym to polega? Mąż ma 0rh+, a ja B rh-. Nikt nam nie wsponinal że problem może być w tym temacie. Mama 10 miesięcznika z niedowagą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas jest inny konflikt. Są konflikty +/-, a u nas jest grup głównych. Ja mam 0+ a mąż też +, chyba AB+. Jak dziecko odziedziczy krew po ojcu A+, B+ lub AB+ to przez to że ja mam 0+ mogą wytworzyć się jakieś tam przeciwciala już po porodzie i konsekwenxja jest nasilona zoltaczka ( dziecko naswietlane od 2 godziny życia przez ok 9 dni) plus anemia. Anemia jest do ogarniecia, trzeba tylko przyjmować żelazo i witaminy, potem jak dziecko podrośnie i je inne rzeczy niz mleko to pomaga rozszerzanie diety ( mięso, brokuły etc ). Tego konfliktu się nie leczy , nie podaje przeciwciał , albo wystąpi albo nie , to loteria. Po 4 latach urodziłam kolejne dziecko i było ok. Opcje są 2: albo dziecko odziedziczylo po mnie 0+ albo po prostu przexiwciala się nie wytworzyly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cos jest na rzeczy z tym konfliktem grup. Ze mna na sali po porodzie lezala dziewczyna ktorej syn mial zoltaczke. Problem byl taki, ze mimo naswietlen to byla coraz ostrzejsza. Potem zrobili dziecku grupe krwi i sprawa sie wyjasnila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koło dwóch- trzech miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U wcześniaków anemia to norma. Mój miał. Brał żelazo witaminy karmiłam go dobrze i minęło nie pamiętam kiedy po kilku miesiącach chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miła jak zawsze
Spokojnie:) to normalne u wcześniaka:) sama mam takiego cudownego i zdrowego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny za wsparcie. Troche sie zalamalam jak odebralam wyniki. Ubzduralam sobie, ze po 2 m-cach to bedziemy w okolicy normy. Ale skoro dla malucha potrzeba czasu to bedziemy dalej walczyc :-) Sama mialam anemie po porodzie (odkl lozyska) i po jednym opakowaniu zelaza morfologia byla ok dlatego ubzduralam sobie ze z synem tez pojdzie tak szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kochana nie ma na co bać, małe dzieci często mają anemię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie w rodzinie synek siostry miał anemię. Lekarz przepisał dicofer, jest to suplement uzupełniający niedobory żelaza. Jest bezpieczny dla dziecka, także śmiało idź do apteki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×