Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Angele

Sucha łuszcząca skóra twarzy !

Polecane posty

mam taki problem , moja skóra jest wiecznie sucha , a zwłaszcza po nałożeniu podkładu widać jaką mam złuszczoną skórę. Zrezygnowała bym z podkładu lecz niestety mam również nierówny koloryt , moje policzki są czerwone i nie wyglądam wtedy za dobrze. Codziennie wieczorem robię piling na nią albo myję ją żelem do twarzy do tego nakładam na noc 2 warstwy kremu bambino (tego dla dzieci) albo smaruję olejkiem i nie pomaga niestety. Macie może jakieś swoje sposoby na taką przypadłość albo jakis dobry podkład możecie polecić ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przestań tę skórę masakrować!!! Jak się non stop łuszczy to znaczy, że ma kompletnie zniszczoną barierę hyrdolipidową i jest masakrycznie odwodniona. Piling, najlepiej enzymatyczny, robi się przy takiej skórze raz w tygodniu maks, a lepiej postawić na łagodne kwasy do użytku codziennego. Do mycia łagodne płyny micelarne (Sylveco, Garnier różowy), ewentualnie delikatne żele (ZIaja ulga, Fitomed) czy olejki myjące (Biochemia urody). Bambino do śmieci - baza to olej mineralny i dalej też nic dobrego w składzie. Postaw na Sylveco, Fitomed chociażby. Plus łagodne kwasy - taka cera aż się prosi o kwasy PHA -nawilżą, leciutko będą złuszczać, złagodzą zaczerwienienia. Znajdziesz gotowe produkty np. na Zrób sobie krem, na Biochemii Urody, E-naturalne. Samodzielne zrobienie toniku to też nic trudnego. Możesz też spróbować kremów z mocznikiem 5-10%, ma takie choćby Rossman w serii ISana med. Olejki mogą być jako uzupełnienie powyższej pielęgnacji: kropla dodawana do kremu czy serum, albo jako warstwa okluzyjna na koniec. Olej konopny może się np. dobrze sprawdzić. Serum odbuduwujące z Biochemii Urody też będzie dobrym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie za czesto robisz peeling. Tez kiedyś nie byłam świadoma co i jak powinnam robić, a najgorzej jak trafisz na internetowych doradców lub blogerow którzy wprowadzają ludzi w błąd, a nie mają pojęcia o prawidłowej pielęgnacji. Wybierz się do dobrego kosmetologa, który obejrzy Twoją skóre i doradzi co masz robić. Ja mojąkosmetolog znalazłam dzięki stronie www.dobrakosmetyczka.pl Nie wiem skąd jestes, ale jezeli z Poznania to polecam salon Beauty Premium na os. Tysiąclecia - indywidualne podejście i trafne diagnozy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikoo
Mi pomógł krem z serii eloderm Bardzo dobrze nawilżył i zregenerował naskórek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup w aptece albo panthenol na oparzenia albo cos lekkiego z bepanthenem, to szybko regeneruje skore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×