Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mam 160 zł na 6 dni pomocne mamusie help

Polecane posty

Gość gość

Pomożecie? Mam 160 zł na jedzenie na 3 osoby na 6 dni, co za to kupić żeby było na śniadanie, obiad, kolację? Dwie osoby dorosłe i pięciolatek. Mąkę, makaron, kasze, ryż mam, nie mam zapasu mięsa ani wędlin, warzywa też się skończyły. Dam radę? Pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie pomogę bo jem tylko kawior z bieługi :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przygotujcie sie na ziemniaki pod wieloma postaciami. Gotowane, pieczone w piekaniku, puree. Sycąca i smaczna jest zupa-krem z pieczonych ziemniaków. Inna opcja to zapiekanki makaronowe. Mięsa potrzeba tam nie wiele, a zamiast tego makaron, cebulka, zapiec z sosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pierdzielę, to żart jakiś? Po pierwsze, masz podstawę - najbardziej sycące rzeczy. Wystarczy dokupić trochę warzyw i ew. mięsa. Po drugiej - trzeba być strasznie nieogarniętym, żeby nie potrafić planować posiłków czy zakupów spożywczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O matko nie rozumiem tego w poniedziałek mąż kupił mi telefon Huawei za 3600 zł.. nie wyobrażam sobie mieć taki dylemat, nie pracujecie czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12.26 - dziękuję! Na pewno wykorzystam twoje rady, wszyscy uwielbiamy zapiekanki :) 12.30 - tak, jestem nieogarnięta z planowania, do tej pory nie musiałam wyliczać, planować - teraz zaczęliśmy budowę domu i wydatki okazały się w tym miesiącu większe niż zakładaliśmy. Człowiek uczy się przez całe życie jak się okazuje. 12.34 - gratuluję świetnego telefonu, mnie mąż nic nie musi kupować bo zarabiam SAMA :D Za własne pieniądze stawiamy dom ja napisałam wyżej, teraz okazuje się, że w tym miesiącu trzeba trochę przyoszczędzić. Tak, wiem, TY nigdy nie musisz oszczędzać bo masz już 3 wille z basenem i wpływy rentierskie. Lepiej Ci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość obżarciuch
Spokojnie dacie rade.... czasami tak bywa. Masz nieco pinad 20 zl na jeden dzień... i tylko za tyle rób codziennie zakupy. Jakoś dotrwacie. Kupuj podstawe....chleb, mleko, maslo. Zobacz bo codziennie są różne promocje to dokupisz coś do tego...masz jakieś domowe przetwory? Wykorzystaj? O albo zadzwoń np do mamy albo tesciowej że robi takie przepyszne gołąbki lub pierogi i czy czasami nie dalaby rady ci zrobić bo wnusia ma strszną ochotę na nie ;) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość obżarciuch----moja mama mnie wyprzedziła, już dzwoniła, że nas zaprasza w niedzielę na obiad :D Więc na pewno dostaniemy jeszcze wałówkę na wynos :P Ale za to muszę ukręcić jakieś szybkie ciasto, żeby mamie zawieźć (ona nie cierpi piec a uwielbia ciasta), dobrze że mam sporo mąki i jajek w zapasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O właśnie, pierogi to jeszcze dobra opcja, zwłaszcza ruskie. Ciasto zrobisz sama, nadzienie tanie bo z ziemniaków. Do tego okrasić cebulką i masz coś innego, sycącego i dobrego. Łatwo też rodzinę ,,zapchać'' pizzą ale na dużym, wyrośniętym cieście z mniejsza ilością składników. Czy chociaż domowe pizzerinki i cebularze. Na dobra sprawę wystarczy mąka, drożdże, jakaś kiełbaska, koncentrat pomidorowy i cebula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12.59----dzięki!!! zapomniałam na śmierć o pizzy!!! Mam pomrożone okrawki dobrych domowych wędlin to będzie jak znalazł, kupię tylko żółty ser bo przeciery pomidorowe mam jeszcze z lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pizza, frytki, pierogi....wbrew pozorom taki ,,biedny'' tydzień może być całkiem przyjemny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mam willi z basenem ale mam dom ,dobrze nam się powodzi i nie wyobrażam sobie takiego zaciśnięcia pasa i widać że u was wcale nie jest tak dobrze, stawiać dom kosztem czegoś, czyli jedzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jak moja kuzynka do pracy nie przynosi jedzenia bo budują chatę . Rozumiem wszystko ale nie jeść aby dom budować?? Lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dokładnie!!Zastaw się a postaw się !!Budują dom a przymierają głodem ,żałosne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Głupio autorce się zrobiło i zmyśliła że budują dom buhaha:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiecie co ?160 zł na 3 osoby to wcale nie jest tak mało na tydzień .Nas jest 6 osób Ja, mąż, dwoje dzieci w wieku 8 i 10 lat oraz teściowie. Jesteśmy na jednej kuchni. Przez 7 dni ja gotuję obiady, kolejne 7 dni moja teściowa.Zbieramy wszystkie rachunki, na życie miesięcznie idzie nam 3.000 zł, bez opłat, a nie odmawiamy sobie niczego!Jednak muszę dodać że ziemniaki, marchewkę, pietruszkę i cebulę mamy od babci ze wsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tanio wychodzą zupy z kaszą albo warzywami strączkowymi, a są pożywne. Wtedy na drugie danie mogą być jakieś naleśniki czy makaron z sosem warzywnym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O Jezu ale się tego domu kosztem jedzenia uczepiłaś :D Po prostu nie przewidzieliśmy pewnych rzeczy w tym miesiącu, 6 dni taniego życia raz na parę lat to tak źle? Przecież lepiej opłaca nam się zacisnąć pasa niż np.likwidować lokaty przed terminem bo wtedy sporo się traci - serio, nie używacie żadnych produktów finansowych tego typu że tego nie wiecie? Pozdrawiam i dziękuję za pomocne odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1.Zupa-krupnik,pomidorowa(max.10zł)10zł zostaje ci na chleb,margarynę i za 5zł ser żółty. 2.Makaron-z mięsem mielonym,cebulką i koncentratem pomidorowym lub przecierem.(9zł) reszta na chleb i coś do chleba *Sałatka jarzynowa(na 2-3dni kolacja) Koszt ok.15zł 3.Makaron z serem,śmietaną i cukrem pudrem na slodko ;) ok.8zł 4.Kopytka,kluski śląskie lub pierogi dla was z cebulą dla dziecka ze śmietaną.ok.5-15zł 5.Placki ziemniaczane 3-4zł dla 3osób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ze spokojem dacie rade, dania jednogarnkowe z naciskiem na te z kaszy i ziemniaków (bardziej sycace niz makaron ktory szybciej przeleci) z warzywami, straczkami i przyprawami (podsmazona cebulka i czosnek niesamowicie dodaje smaku i aromatu kazdej potrawie!), placki ziemniaczane, i tego typu rzeczy ktore polecily osoby wyzej :) nic Wam sie nie stanie jak 6 dni skromniej pojecie, przynajmniej sie nie przejecie jak wiekszosc ludzi jedzac "oczami" :) a dom wazny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×