Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Co robicie dziś na obiad?

Polecane posty

Gość gość
U mnie się mieli łopatkę i podsmaża z krojonym boczkiem, wrzuca się do poszatkowanej drobniutko kapusty i gotuje w niewielkiej ilości wody a pod koniec dodajemy makaron i doprawiamy solą pieprzem majerankiem, mąż lubi do tego koperek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiedz mężowi że jak mu nie pasuje to niech on ugotuje, Ty się starasz a ten kręci nosem? Mój też tak robił ale jak jego porcję zaczęły lądować w śmietniku to zaczęło mu smakować:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podstawa na lazany jest dobry makaron. Jak maz mowi, ze nie takie, to niech ci powie z jakich skladnikow maja byc. Ja robie makaron, kiszona kapusta, smazone pieczarki i przesmazona kielbada, albo mieso. Sol i dosc sporo pieprzu, to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My zrobiliśmy dziś grilla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żałosne są baby które robią obiady pod mężów albo jeszcze lepiej robią im oddzielne obiady. Szkoda mi was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kotleciki mielone, podsmażane ziemniaczki, buraczki. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jutro będą pierogi z mięsem i pomidorowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja ostatnio mam smaka na kopytka z pesto - tym zielonym. Oszalałam na tym punkcie :) Kopytka kupuję gotowe np. w Biedrze w opakowaniu tylko do odsmażenia, a pesto w słoiczku Primo Gusto. Najlepsze ever! :) Można dodać kurczaczka jak ktoś lubi mięsko i obiad pierwsza klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie też pomidorowa i pierogi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jarzynowa i wątróbka z cebulką, ziemniakami i surówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lasagne, a jutro gulasz z plackami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie makaron z pomidorami i tunczykiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie bigos:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzis warzywa z patelni z k***eciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierogi ruskie na dwa dni sobie ukleilam a na piątek jakas zupe myslalam jarzynową i spaghetti. Cos szybkiego i prostego bo mi sie nie chce gotować w tygodniu jak my w pracy a mała w przedszkolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej u mnie dzisiaj będą leniwe pierogi oraz zupa pieczarkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podziwiam ze wiele z was robi tu dwudaniowe obiady! Ja bym bawet tyle na raz nie zjadla. I fajne obiady ogolnie robicie. Dzis piatek wiec u mnie byly ziemniaki jajko sadzone i naslanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie rybka z ziemniakami, i kapustką zasmarzaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas kluchy ziemniaczane z twarogiem mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja byłam cały dzień na zakupach dla siebie, synowi dałam na Maca, a mąż niech sobie zrobi kanapkę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość olejek av
ja lazanki robie tak. Oddzielnie gotuje kapustę potem ja studze i wyciskam partiami, Potem kroje cieniutko. Na rozgrzana patelnie wrzucam pokrojony boczek lub slonine smaze, dodaje pokrojona cebulke i tylko ja przesmażam. Dodaje do tego kapustę i dalej trochę smaze, doprawiam sola , pieprzem i maga ( wiem niezdrowa ale ja lubie) Jak kapusta trochę odparuje to dodaje ugotowany makaron. Jeszcze chwilkje przesmażam i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dajesz kapustę świeżą czy kiszoną,?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzisiaj miałam lasagnie :) Ale pyszna mi wyszła, tym razem zrobiłam z ricottą. Makaron kupuję z primo gusto, bardzo dobry z pszenicy durum, do tego dobrej jakości pomidorowy sos, mięsko , mozzarella... Mmmm pychotka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sakiewki mosznowe nadziewane mięsem z siur.oka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś na obiad zrobiłam kaszę kuskus z kurczakiem ;) Po pracy byłam tak zmęczona, że nie chciało mi się gotować wywaru ( nie lubię zalewać kuskusa samą wodą) dlatego zalałam to gorącym bulionem warzywnym z krakusa. Dziewczyny nawet nie wiecie jak mi on ułatwia życie w kryzysowych sytuacjach. Do tego pierś z kurczaka smażona na oliwie z odrobiną curry, marchewką i porem ;) Mam nadzieję, że któraś z Was się zainspiruje moim daniem ;) P.S zazwyczaj tego kurczaka robię z ryżem ale dziś postawiłam na szybkość w przygotowaniu obiadu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś była zupa buraczkowa i pierogi ruskie na jutro będzie jeszcze ta sama zupa i planuję kotlety jajeczne, ziemniaki i puree z marchewki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adek1989
Ja uwielbiam zupy. Jem praktycznie codziennie. Nie zawsze mam czas na przygotowanie bulionu od podstaw, a wiem że nie wszystkie gotowe są zdrowe. Znacie jakieś propozycje, które mają dobry skład?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam dziś gołąbki w sosie pomidorowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie dziś ziemniaki,szaszłyki bo został mi kawałek schabu, boczku i surowej kiełbasy. Doprawie to dodam cebuli, pieczarek i papryki nadzieję na patyki, sałatka z kapusty, wsio. Za to na Święta wydaję obiad. Planuję zrobić żurek, na drugie będą schabowe, nadziewana kaczka, dwa rodzaje sałatek, kopytka z bazylią siekaną, a na deser sernik z makiem, taki pół makowiec, pół sernik. Ogólnie jak na moją rodzinke, to bardzo skromny obiad świąteczny, bo u mojej mamy to zastaw się a postaw się. Muszą być co najmniej cztery rodzaje mięs, ziemniaki, kluski, sałatki do koloru, wyboru, czasem dwie zupy, kilka ciast. Ale ja mówiąc szczerze odchodzę od takich Świąt. Na pewno wszyscy się najedzą, no i będzie smacznie. Schab robię z kością, zawsze ją ładnie wycinam, mięso mocze dobę w kefirze, zostawiam w cieple. To sposób na kruchość i soczystość. Kaczkę luzuje z kości, nadzór sam zmielonym schabem, który mi zostaje, zmieszanym z poszatkowanymi dwoma pęczkami pietruszki, solą, czosnkiem i pieprzem. Schab jest suchy, ale z kaczki się wytapia tłuszczyk, to pasuje. Piekę w 160 st. C 3/3.5 godziny. Potem kroję całą kaczkę w ukosne plastry i podaję na półmisku. Wolę gęś, ale o tej porze roku jest do d... A z mrożonej raz wytopilam 1i pół litra tłuszczu. A u Was co na Święta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzisiaj robię obiad na szybko, makaron z sosem śródziemnomorskim z primo gusto :) Dodałam zioła i sporą ilość parmezanu :) Szybko i smakowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×