Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

EllaOne opinie

Polecane posty

Zazylam tabletke i dostalam po niej 2 okresy nie wiem czy zadziałała dowiem się w pon. O 19 45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ellaone

Witam

 

To ja tez napisze swoje spostrzeżenia

Tabletkę zażywałam dwa razy w zyciu, niestety awaryjnie.

ZA pierwszym razem pamiętam mówiłam sobie nigdy wiecej, bo akurat ja znosiłam ja b,źle

ZA drugim razem oczywiście podobnie

No ale....musialam.

Zabezpieczałam sie zawsze wkładką domaciczną i ostatnio tez ale nadszedł na wymiane i ja wyciągnęłam.

 pech chcial ze akurat byłam pierwszy cykl po wyjęciu, dni płodne bo akurat mialam badania ginekologiczne potwierdzone nawet USG więc wiedzialam na sto procent,ale cykle mam regularne wiec i bez tego wiedzialam  ze okres okołowoulacyjny 

Kochalismy sie z partnerem w sam cykl dni płodnych z zabezpieczeniem no  i pękła nam prezerwatywa. BOMBA.. :((

zażyłam tabletke w 30 godzinie-Ellaone 

niestety weekend a zwłaszcza niedziela, garniczyło z cudem znalezienie lekarza, który wypisze recepte ,pomimo ze mieszkam w b.dużym mieście..Nawet Ci z lekarzy,co sie ogłaszaja "na awaryjne wizyty" robia sobie wolne. Ale udało sie 

Ale nie o tym..

Tak więc co do samej tabletki  liczyłam się ze będę przechodzić "jazdę" ale widocznie ja tak mam.i tak reaguje..(?)..

Objawy uboczne: ból głowy , żołądka a po dwóch tygodniach ból okolicy wątroby, nawet chwilowe mdłości po dwóch tyg. w drugiej dobie dreszcze objawy typowo grypowe przez kilka tylko godzin (noc), wdęcie brzucha, ból piersi 

Po 9 dniach zrobiłam dla pewności test  BHCG z krwi (przy okazji dziewczyny..a propos testów aptecznych , u mnie przy pierwszej ciąży gdzie  byłam juz w kilku tygodniowej ciąży- test apteczny-sikany nie wyszedł, wyszedł za to BHCG z krwi, gdzie jeszcze przez tydzien apteczny nie pokazwyłał nic. Taka mała uwaga ."Krew" najbardziej pewna w poczatkach ewentualnej ciązy-jesli chodzi o testy

Tak więc zrobiłam po tej Ellaone pomimo wszystko dla pewniaka test z krwi BHCG -brak ciązy. 

Miesiączkę  dostałam z opóźnieniem 1- dniowym

Szczerze?

Wracam do zabezpieczania sie spiralka , bo tabletka fakt ma swoje zadanie i je u mnie spełniła ale mnie "lekko mówiąc spustoszyła"

 

pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tola

Ja ostatnio wzięłam ellaone. Do wpadki z partnerem doszło 2dc. I mimo że wiem że tu ciąża jest raczej niemożliwa zdecydowałam się na tabletkę, w islam ja ok 30hodz po syosunku. Do dziś czuję się jakaś przerażona ale mija właśnie 5 dzień od jej zarzycia. 

Stres max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola

opisze swoja przygode z ellaone, bo wiem jakie stresujace moga byc sytuacje. sex bez zabezpieczenia w 13 dniu cylku, poza przerywanym - ale to slabe zabezpieczenie. w 30 godzinie tabletka, zadnych objawow poza rozregulowaniem cyklu. brak okresu przez ponad 2 tygodnie. wreszcie przyszedl, wiec tabletka zadzialala i zahamowala albo przesunela owulacje o ponad 2 tygodnie. tyle stresu przezylam ze juz obiecalam sobie nie dopuscic do tego typu sytuacji. ciekawe tylko czy cylk sie unormuje. tabletka mocno miesza w hormonach. nie zycze zadnej tego stresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×