Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julka1995

spóźniający się okres

Polecane posty

Witam. Zawsze miałam regularne miesiączki - co do dnia. Od kiedy zaczęłam sypiać z chłopakiem okres spóźnia się co miesiąc. Zwykle ok 5 dni. Tym razem spóźnia się już 10 dzień. Prawdopodobieństwo ciąży jest nie wielkie - przynajmniej tak mi się wydaje - ponieważ uprawialiśmy seks kilka dni po terminie okresu i zawsze robimy to z zabezpieczeniem. Dbamy o bezpieczeństwo i zwracamy uwagę na drobiazgi alby wykluczyć możliwość wpadki. Oboje uważamy, że na dzidziusia jeszcze zdecydowanie za wcześnie. Jednak bez zbliżenia przed się nie obyło. Uprawialiśmy peeting. Jest znikoma szansa na to że chłopak miał na palcach śladowe ilości nasienia. Podobno w ten sposób można zajść w ciążę, jednak umówmy się, dosyć ciężko by było. Okres powinnam mieć 25.03 a początkiem marca miałam kamicę nerkową - może to jakoś wpływa na spóźnianie się miesiączki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze, tez zaczelam miec opoznienia miesiaczki po rozpoczeciu wspolzycia. Powodem był stres :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale miesiąc w miesiąc się spóźniał? czytałam też o wydłużeniu się cyklu ale nie mam pojęcia czy tak też właśnie się stało w moim przypadku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawie miesiac w miesiac. Ogolnie przyjeta norma jest 28 dni, ale wiekszosc kobiet i tak ma dluzsze. U mnie pozniej wyszły problemy ALE to u mnie, nie kazda jest taka sama. Natomiast wydluzony cykl jest normalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiele czynników może na to wpłynąć. Np. to że stresujesz się czy nie będzie wpadki. Czasem po prostu z wiekiem pojawiają się różne zaburzenia hormonalne wpływające na regularność cyklu. U mnie nagle okresy zaczęły się wydłużać do 40 dni - jak się okazało to przez torbiele pojawiające się w jajnikach do których mam skłonność. Zbadaj się porządnie u ginekologa, zrób badania krwi (zobaczysz jakie ci zleci, bo może np. hormonów tarczycy, prolaktynę itp.) to zobaczysz czy to po prostu stres cię rozregulował, czy masz jakiś problem zdrowotny - możliwe że niegroźny, ale taki który przydałoby się podleczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uwierz mi na słowo, nie tak łatwo spłodzic dziecko jak sie wydaje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem ciąża nie jest możliwa. powinnas być spokojna. okres może się spoźniać z wielu przyczyn. może po prostu Ci się reguluje? ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×