Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Sukienka komunijna

Polecane posty

Gość gość

Witajcie, przeglądałam właśnie w internecie sukienki komunijne i powiem szczerze że Dziewczynki ze zdjęć wyglądają jak małe panny młode, jak uważacie do komunii dziecko powinno mieć raczej tradycyjną albę czy jednak taką piękną zjawiskową suknie? Jakie jest wasze zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powinno miec albe ale z kosciola wszyscy robia rewie mody wiec jesli nie chcesz zeby corka czula sie gorsza to raczej sukienka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie wszystkie dziewczynki mają alby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przeciez alba to tez suknia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas wszystkie dzieci były w albach, ale tak się złożyło po prostu, bo nie kupowaliśmy identycznych ubranek... Po prostu rodzice zdecydowali się na alby i każdy we własnym zakresie kupował. Ja akurat zamawiałam z internetu ze sklepu https://www.sukienkikomunijne.emmimariage.pl/, mają tam też sukienki. Solidnie wykonane, ładnie odszyte i moim zdaniem w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żadna. Nie dość, że ceny kosmiczne, to sukienki brzydkie. Poza tym - mimo że mnie stać - musiałabym na głowę upaść, żeby tyle zapłacić za sukienkę komunijną. Nie jesteśmy farbowanymi katolikami - skromność przede wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas w parafii jest nowe rozwiązanie: jednakowe skromne sukienki dla dziewczynek, a dla chłopców krótkie szatki do spodni. Podoba mi się to, bo te alby u nas były naprawdę paskudne i nietwarzowe. I jeszcze ten niechlujny złoty hafcik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mnie się podobają obie propozycje z https://www.sukienkikomunijne.emmimariage.pl/. Wg mnie są bardzo ładne, nie uważam też, aby były drogie. Skromność skromnością - tę powinno się mieć w sercu, a nie "na sobie" :) Religii nie trzeba manifestować w ten sposób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dla mnie te sukienki bardziej dla panny młodej lub małej druhny. Sukienka powinna być prosta bez kół itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas kasę za projekt zgarnia proboszcz. Narysował jakieś ohydztwa dla dzieci i narzuca wszystkim. (Parafia św.Brygidy w Gdańsku). Tymczasem w tej kwestii powinna być wolność wyboru. W każdym razie ludzie się na tę parafię wypięli, dzieci idą gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam sklep zoyafashion.pl, sklep oferuje wiele sukienek wizytowych, eleganckich, także sukienki komunijne, co ważne w przystępnych cenach. Sukienki doskonałe na wesela, bale, śluby, dla druhenek, na urodziny. Stacjonarny sklep znajduje się w Rivierze w Gdyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żadna z tych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wszystkie sukienki komunijne sa przesadzone, niektóre są śliczne proste. Natomiast sukinki czy alby narzucane przez parafię są po prostu brzudkie. Te ala pelerynki, złote naszycia. W sukienkach mojej córki były olbrzymie szerokie szarfy wiązane z tyłu na kokardę. Wyglądało to brzydko i kojarzyło sie z fartuchami dla służących. W dadatku szyte hurtowe wcale nie były dopasowane dla dzieci, zdarzały się za krótkie lub za luźne. Wcale mi się to nie podobało, nie było tanie i ktośna tym zarobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Faktycznie piękne te sukienki w tym sklepie https://www.sukienkikomunijne.emmimariage.pl/ z tego co widzę mają też takie eleganckie sukieneczki na różne okazje, ja mam zamiar córkę przebrać po komunii w taką kreację, myślicie że na koniec maja mi jeszcze przyjdzie? Komunię mamy 27 V, muszę do nich po długim weekendzie zadzwonić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miciowa

My ...enkę komunijną dla córki i dodatki do komunijnego stroju zamawialiśmy w internetowym sklepie EMMI MARIAGE, mają prześliczne ...enki, ale i alby, tak że dla każdego coś miłego 🙂 Zdecydowanie polecam ten sklep, super jakość kreacji, a ceny korzystne 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość xxx

Ja kupiłam synowi na olx albę za 40 zł w przyzwoitym stanie. Przynajmniej nie martwiłam się, że zniszczy. Później jeszcze córka w niej szła. Nie warto wyskakiwać z kwotą 150-200 zł na 1,5 godziny mszę i biały tydzień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

...enkę. Alby są okropne, nie posłałabym dziecka do komuni w takiej szmacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

...enkę. Alby są okropne, nie posłałabym dziecka do komuni w takiej szmacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nsnsn
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

...enkę. Alby są okropne, nie posłałabym dziecka do komuni w takiej szmacie

Chciałam ci przypomnieć dziffko ze Jezus na codzien chodził w gorszych „...ch”. Ale ty Biblię widziałaś tylko na odległość a do komunii wysyłasz bękarta żeby trochę pieniędzy po rodzinie zebrać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 minut temu, Gość Nsnsn napisał:

Chciałam ci przypomnieć dziffko ze Jezus na codzien chodził w gorszych „...ch”. Ale ty Biblię widziałaś tylko na odległość a do komunii wysyłasz bękarta żeby trochę pieniędzy po rodzinie zebrać 

Odezwala sie katoliczka milosierna która dzieci od bękartów wyzywa hahahah 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papaj69

dziecko to dziecko trzeba je kohac<3<3<3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Stylizacje komunijne wcale nie muszą być "jak na wesele". Można znaleźć skromniejsze modele, tutaj na przykład popatrz  https://myprincess.pl/kategoria/...enki-komunijne . Do tego ładny wianuszek, buciki, rajstopki i nie trzeba nic więcej. Skromna stylizacja nie oznacza brzydka - dla mnie to wręcz oznaka elegancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matkofobia
Dnia 16.02.2022 o 18:18, Fanaberia33 napisał:

Stylizacje komunijne wcale nie muszą być "jak na wesele". Można znaleźć skromniejsze modele, tutaj na przykład 

Dokładnie tak, zgadzam się - też teraz szyjemy córce u krawcowej coś na wzór alby, tylko ozdobionej różnymi delikatnymi wstawkami z koronką czy kryształkami. 

Dnia 16.02.2022 o 18:18, Fanaberia33 napisał:

Do tego ładny wianuszek, buciki, rajstopki i nie trzeba nic więcej. Skromna stylizacja nie oznacza brzydka - dla mnie to wręcz oznaka elegancji.

Tak samo uzupełniamy dodatkami - torebka/woreczek z podobnego materiału, bolerko z długim rękawem na wypadek zimna (suknia ma krótki rękaw), buty, wianek. 

Edytowano przez matkofobia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×