Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Odkładanie macierzynstwa na pozniej

Polecane posty

Gość gość

Dużo znacie takich kobiet? Bo ja szczerze mówiąc ani jednej, no chyba, że to na później, to jest Odkładanie macierzyństwa z wieku 22 lata na 30 lat. To tak, moje niemal wszystkie koleżanki tak miały, za młodu studia, potem praca a potem dzieci tak w przedziale 30-37 lat. Ciążę zniósł dobrze, dzieciaki zdrowe, mężowie nadal ci sami, domki, mieszkania, praca, wakacje w Chorwacji czy na działce - prowadzą normalne życie. Jak na ironię, akurat jedna z moich dawnych koleżanek która jeszcze w liceum marzyła o mężu i dzieciach do dziś jest sama a jest już koło 40ki. To jak jest z tym Odkładaniem? Bo tyle się o tym mówi, że najpierw kariera potem dziecko, ale właśnie jakoś tego nie widzę. Chyba, że kariera to skończenie liceum a potem studiów w wieku 25 lat. Ale będąc na dziennych studiach, nikt przy zdrowych zmysłach nie zdecyduje się świadomie na dziecko. A może to gdzieś w stanach są takie biznes woman, gdzie najpierw korporacje, awanse, podróże do Paryża i Hongkongu, trzy mieszkania, pięć samochodów, a potem dziecko? Nie wiem. Tutaj u nas osobiście się z czyms takim nie spotkałam. Dziwi mnie takie podejście. Zna ktoś takie przypadki, co to kobieta odkładala i odkładala to macierzynstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie odkładalam. Po studiach popracowalam niecały rok (a pracowałam juz na studiach na cześć etatu wiec to nie tak ze byłam swiezakiem) i zaszłam w ciążę. Tak mi się podoba i tak chciałam i nic nikomu do tego. Nie zależy mi zbytnio na jakiejś specjalnej karierze i zawsze stawiałam ją na drugim miejscu. Tak że nie każdy odwleka 30tki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Wyjazdy do Hongkongu" autoreczko przedawkowalas kolorowe pisemka i durne seriale. Za dużo M jak Miłość i Żon Hollywood a za mało realizmu. Ale tak to jest jak ktoś głupi. To są jednostki te kobiety z wielką kariera, nie to forum i nie te klimaty. Naiwniaczko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9:48 Tak to jest, jak się czyta i nie rozumie tego, co się przeczytało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autoreczko? Kochana, ten kasliwy ton zachowaj dla kogoś innego, bo ja sobie tego wyraźnie nie życzę. To ma być dyskusja na poziomie, a nie jatka rozdmuchana przez jakiegoś trolla. I wyluzuj, bo widzę, żeś wysoce sfrustrowana jednostka, jad aż się sączy z twojej klawiatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje znajome raczej dosyć wcześnie urodziły dzieci tj. W okolicach 23,24 lat. Ja mam 29 lat i roczną córkę i uważam, że akurat w moim przypadku było to idealne rozwiązanie. Na spokojnie ukończyłam studia, poimprezowałam, poznałam odpowiedniego partnera, wybudowaliśmy dom, wzielam slub, znalazlam stała satysfakcjonujaca prace i zaszlam w ciaze ;) w wieku 22 lat macierzynstwo byloby dla mnie bardzo trudne a teraz jest cudownie no i co ważne jestem spokojna o finanse. Dziecko zaprowadzam do zlobka i wracam na czesc etatu do pracy, za rok na caly etat. Za kilka lat planuje kolejne dziecko. Mam znajoma ktora twierdzila najpierw kariera pozniej dziecko i uwazam ze ciezko nazwac prace e przedszkolu kariera ale to jej sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i o to chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×