Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

3 letnie dziecko uposledzone

Polecane posty

Gość Jakie to żenujące
Do kogo Ty chodzisz z dzieckiem że taka diagnozę wysuwają o Twoim dziecku?! Przecież to zrozumiałe że dziecko płacze gdy chcą go zbadać obce osoby! Moja wnuczka też płacze gdy lekarka badała dziecko przed szczepieniem.Uważam ze upośledzone są te baby, a nie Twoje dziecko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13:51 Nie dziwię się, że twoje dziecko jest opóźnione skoro ma taką matkę...Używasz wulgarnych słów w tekście pisanym to jak kloszardowa musi być twoja mowa... Właśnie o to chodzi jak kolosalna jest różnica w rozwoju, daleka droga jest od niemówienia do recytowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie pisałam z 13.51. To ktoś inny a nie ja, autorka tematu, więc mnie nie obrażaj, widocznie sama masz deficyty intelektualne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka, palcem pokazuje tylko w ksiazeczkach obrazki, kosi kosi i papa było ok 1,5 roczku, potem znikło, znów się pojawilo i tak na zmianę. Ja nie twierdzę że wszystko ok, pisałam że są cechy autystyczne, ten np brak pokazywania palcem w oddali , słabe nasladownictwo, kontakt wzrokowy ,wspólne pole uwagi jest, ale nie zawsze i nie tak jak powinno być, ale nie żeby wcale nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja po prostu się dziwię ze to połączyli z uposledzeniem, a autyzm i uposledzenie niekoniecznie muszą iść w parze, zresztą córka jest sprytna, zwinna, ma świetną pamięć, jest przebiegla, potrafi uśmiechem zalatwic co chce, mimo że nie mowi, potrafi sobie poradzic na migi, gestem, a nie ze siedzi i wyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie pokazuje w oddali bo moze ma słaby wzrok? I prosze cie, dla dobra córki zmien poradnie bo tylko krzywdy jej narobią. Ja do 17roku zycia robiłam afery, lałam wszystkich, byłam w szpitalu, teraz jak ręką odjął. Po prostu nie kazde dziecko jest posłuszne, w koncu to nie pies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja koleżanka ma autystyczne dziecko i z tego co wiem chodzi do dziecięcego psychologa (koniecznie musi być dziecięcy) i to on jej powiedział że musi iśc do poradni. Ma orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, młody jest obecnie 2 rok w przedszkolu integracyjnym i z tego co wiem robi spore postępy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie planuje przedszkole integracyjne, nie specjalne, integracyjne zeby mogła być ze zdrowymi dziećmi, bo aż tak głęboko zakurzona nie jest żeby ją separowac, tak nam powiedziala neurolog dziecięca i nawet mówiła o przedszkolu montessori, niestety za daleko nam, 25 km a to oznacza dla mnie 100 km dziennie. Za drogo, za dużo czasu pochłonie, więc będzie przedszkole zwykle integracyjne, mam nadzieję że się dostanie bo pokladam duże nadzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 20.22 od jakiego wieku jej dziecko poszło do przedszkola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka2424
Wszystko wskazuje na to, że jest podejrzenie zaburzeń ze spectrum autyzmu. A autyzm to upośledzenie funkcji społecznych. Upośledzenie nie oznacza tylko upośledzenia umysłowego. Dziecko, które nie mówi w wieku 3 lat, budzi ogromny niepokój. Na pewno ma zaburzenia integracji sensorycznej, dlatego wszystko wącha. To, że lubi się przytulać nie świadczy o tym, że nie autyzmu. Dzieci z autyzmem, same ubierają się, jedzą, mają bardzo dobrą pamięć. Jedne dzieci z autyzmem świetnie układają puzzle, inne ślicznie rysują, śpiewają, są sprawne ruchowo. To nie są dzikie zwierzątka jak to nazwałaś. Ja jako mama córki z autyzmem, na Twoim miejscu, jak najszybciej poszukałabym ośrodka specjalizującego się w diagnozie dzieci ze spectrum autyzmu. Nie ma na co czekać trzeba działać. Zachowanie Twojej córki nie mieści się w normie. Jeżeli nie rozpoczniesz terapii, to z czasem objawy będą się nasilać. Brak mowy zaburza procesy poznawcze u dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 20:51.... od 3 roku zycia chlopiec byl w przedszkolu a w terapii od 2 roku, wiec dobrze funkcjonuje., ale pamietam ze to nie bylo proste bo trzeba miec orzeczenie o potrzebie ksztalcenia specjalnego z poradnii.Generalnie bedac rodziciem takiego dziecka chyba trzeba miec szczescie, moja kolezanka trafila na dobrych specjalistow, i do tego wszystko ma za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzka2424
Do momentu pójścia do szkoły są różne terapie w ramach tzw. wczesnego wspomagania rozwoju w ramach NFZ-u. Nie wszystkich tych ludzi nazwałabym specjalistami , chyba że tylko na papierze. Później jeżeli chodzi do szkoły integracyjnej to tam ma wsparcie specjalistów. Trzeba jednak być bardzo czujnym, jest wielu pseudo specjalistów, którzy na nieszczęściu zrobili majątek, a u dzieci nie zanotowano poprawy. Potrzeba dużo cierpliwości, miłości, zrozumienia i pracy a można wiele osiągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zuzka2424 - nie wyrokuj,diagnoza spectrum autyzmu zajmuje troche wiecej czasu niz napisanie kilku postow... niestety mamy dzieci z autyzmem maja tendencje doszukiwania sie tego zaburzenia u innych dzieci....po drodze jest naprawde wiele innych zaburzen,opoznien i zostawmy to specjalistom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zuzka Koja córka ma wwr, ma logopede i pójdzie do przedszkola integracyjnego bo orzeczenie już zalatwilam . Co jeszcze mogę zalatwic? Wer ma z pedagogiem a logopede 1 w tyg mamy prywatnie bardoo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzka2424
My zaczęliśmy od integracji sensorycznej i neurologopedy. Do tego cwiczylam z nią w domu ok.godz.dziennie. Dzięki temu ruszyła mowa. Też była na pograniczu autyzmu. Była uparta, nie chciała współpracować Ale małymi kroczkami i miłością sali się wypracować wiele rzeczy. Jest mnóstwo pomocy przy pomocy , których bawiąc się z nią stymulując ja do rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy mogłabyś Zuzka napisać w kilku zdaniach jak cwiczylas orzez godzine? Całe 60 min, czy podzielone np 4 razy po 15? Jakie to były cwicxenia?logopedyczne?sortowanie, czytanie globalne? Możesz podpowiedziec?Ja dopiero zaczelam zapytam z ciekawości jak to wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzka2424
Teraz ma 12 lat chodzi do normalnej szkoły ale ma swojego asystenta, który tak naprawdę pomaga jej na lekcjach. Jest samodzielna, utalentowana muzycznie, ma łatwość przyswajania języków obcych. Otworzyła się na świat, lubi poznawać nowe miejsca, ludzi. Nadal bywa uparta, ale kto z nas nie jest. Niezależnie od diagnozy trzeba dążyć przede wszystkim do rozwoju nowy, to wiele ułatwia. Pracujcie a na pewno wszystko będzie dobrze. Jeżeli masz jakieś pytania to napisz a-aneta@o2.pl Wiem, że może być Ci teraz trudno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napiszę Zuzka ,bo to pocieszajace co mówisz, chciałabym nawet z Tobą porozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zuzka2424 wczoraj x Tak tak jeszcze jej wcisnij kity ze drugim Mozartem jest :D Błagam cie w takie bajki nikt o zdrowych zmysłach nie wierzy :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzka2424
A właśnie zdziwilabys się. .. W szkole u mojej córki jest chłopiec z autyzmem, którego pracę sa wystawiane w galeriach w całej Europie. Tak, jest bardzo utalentowana po mężu, który jest świetnym muzykiem. Wasza niewiedza mnie przeraża i rozsmiesza. Myślicie, że jak dziecko ma autyzm to siedzi w kącie, robi pod siebie i się kiwa. Dzieci z autyzmem bywają o wiele bystrzejsi niż ich rówieśnicy bo niektóre lepiej słyszą, inne lepiej widzą. .. Ich mózgi są inaczej zbudowane, inaczej postrzegają otaczający świat. Autyzm to problemy społeczne a nie upośledzenie umysłowe. Chociaż jak czytam wypowiedzi niektórych tzw.zdrowych ludzi, to gdyby zrobić im test na inteligencję to u sporej grupy na pewno stwierdzono by upośledzenie umysłowe. Ludzie nie wypowiadanie się na tematy wam nieznane, bo tylko osmieszacie się :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogie mamy, najlepiej znacie swoje dziecko i jesli zauwazacie problemy to nie lekcewazcie ich. Zaskakuje mnie, ze zabraniacie diagnozowania dziecka niezgodnie z wasza ocena. Matka opisuje tu sytuacje, ze mala nie wspolpracowala z diagnosta, a ten uznal dziecko za uposledzone. Dla mnie to subiektywna ocena mamy nie chcacej przyjac problemu na klate. Diagnozy nie wykonuje sie w ciagu 10 min na jednej wizycie. Moj synek byl diagnozowany na 3 spotkaniach przez grupe lekarzy. Lacznie obserwacje trwaly ok.6 h. Maly diagnozowany byl w kierunku autyzmu. Jego braki w wieku 2.5lat: brak mowy, bardzo slaby kontakt wzrokowy, brak reakcji na polecenia i imie, nie pokazywal paluszkiem itp. Sama widzialam ze cos jest nie tak i sama parlam do uzysknia pomocy. Orzeczenie zaburzenia pomaga przy wdrozeniu leczenia, wizyt i terapii. Michas nie ma autyzmu ale ma zaburzenia ze spektrum i sensoryczne. Minal ponad rok terapii (roznych, mozliwych glownie dzieki odradzanemu tu wpisaniu zaburzen w papiery), ustapily wszystkie negatywne zachowania. Obecnie walczymy u logopedy o wyrazna mowe bo z tym mamyb.duzy problem( mowi po polsku ale bardzo niewyraznie, obca osoba zadko kiedy go rozumie). Gdybym sluchala mamus tutaj i czekala na naturalny rozwoj malego, prawdopodobnie stracilabym 1.5roku terapii, dzieki ktorym poszedl do przodu. Nawet nie chce wiedziec na jakim poziomie bylaby jego mowa, gdyby nie terapia. opisywane objawy maluszka ze spektrum, to niekoniecznie autym czy uposledzenie ale moze byc milion innych czynnikow zagrazajacych rozwojowi, a mogacych zostac zastopowanymo we wczesnym etapie. Nie lekcewaz obaw jesli je masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj Trzeba było dbac o siebie w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zuzka Jeszcze nie pisałam ,ale się odezwę na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzka2424
do Gość dziś 18.28 Jednak inteligencją to ty nie grzeszysz :-) Nie wypowiadaj się na temat, o którym nie masz zielonego pojęcia... Wróć do książek, poczytaj, może czegoś się dowiesz ... Co ja piszę, najpierw trzeba nauczyć się czytać ze zrozumieniem, może to trochę potrwać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×