Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

10 miesieczne niemowlę nie chce jesc

Polecane posty

Gość gość

Pomocy ! Moja 10 miesięczna córka nie chce jeść . Od 8 miesiąca dziecko zaczyna kaprysic z jedzeniem. Do 9 miesięcy karmilam ja tylko piersią natomiast od miesiąca dostaje mm + pierś. Dojarmiam ja bo w nocy bardzo często się budziła i był miesiąc w którym przybrała tylko 200g ( stąd mm które zalecił lekarz.) Jesteśmy na etapie ze kaszka jest ble, nie ble, owoc ble jedynie pije sok jakblowy ( z woda) i od czasu do czasu warzywny. Teraz nawet butlę odmawia i cycka, nalepiej nic nie jest. W nocy budzi się 2-3x , raz zje mleko a raz sok bo herbatki nie lubi. .. Konsultowalam to z lekarzem ale on mówi że to normalne, dzieci tak mają ... Ale ze 2 miesiące ??? Waga dziecka to 10 100 g. Może wy mi coś poradzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie karm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak zgłodnieje to samo przyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka do 5 miesiąca jadła mm a potem prawie nic mleka nie chciala to chleb z pasztetem poważnie miała wstręt do mleka do dziś ma jadła już wtedy normalne obiady z nami nie było innego wyjścia a dziś ma 6 lat i waży 25 kg ma 123 cm z czasem zaczęła jeść więcej proszę nie panikowac będzie dobrze to minie i proponuję nie zmuszać bo będzie gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje jak nie chce jeść to się cieszę, więcej z 500+ zostaje dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wazy tyle co rocznego wiec podawania jej 4 posilki co 4 godziny. Wtedy zglodnieje i bedzie jesc ze smakiem. Odstaw sok, do picia tylko wode. Butla mm to posilek- sniadanie i kolacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tym wieku juz powinna jesc zupki, rozgotowane warzywa, ryby, mieso i owoce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, gotuje jej sama. Czasem zje coś sama z rączki, czasem jeden lub 2 widelce i koniec. .. a wiem ze lubi te warzywa i mięso bo kiedyś jadla ze smakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może ząbkuje? albo po prostu "nie ma czasu" bo swiat jest piekny, a siedzenie jest nudne :)mój syn w tym samym wieku- 10mc, mleka pic nie chce, bo go bola dziasla, przed mlekiem obowiazkowo zel i pije rewelacyjnie :) na noc daje mu apap albo ibufen...nocki sa ciezkie :/ czasem bydzi sie 3 razy, czasem 10:/ na tym polu nadal tragedia..:( w dzien jest roznie...raz je wszystko, raz prawie wcale, a czasem ignoruje swoje jedzenie, za to nam z talerza wyjada wszystko :) jednego dnia zje 10 kukurydzianych chrupek na przegryzke:) a kolejnego dnia nawet jednego...taki to po prostu etap :) z glodu nie umrze to Ci moge zagwarantowac:) syna ma 10mcy i wazy 10,5 kg jest super chlopcem, ciekawym swiata, radosnym...nie martw sie na zapas- taki to etap :) Powodzenia Wam zycze:) i mniej zamartwiania bo...wiadomo, mama jak to mama, sie martwi...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za późno zaczęłaś rozszerzać jej dietę, dleczego dopiero w 9 miesiącu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozszerzalam jej dietę od 6 mies. Jadla cudownie do 8 mies. Od dwóch miesięcy nie chce jeść jak kiedyś. Mamy 10 ząbków a pierwszy wyszedł kiedy miała 3 m. Dziękuję śliczne za porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie dawaj w nocy soków,zniszczysz dziecku zęby. A sprawdzalas czy nie ma w buzi plesniawek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zbyt dlugo dziecko bylo na samej piersi i za pozno zaczelas rozszerzac diete. Teraz musisz sie pomordowac i zmuszac. U mnie taka sama sytuacja dopiero zaczela jesc wrecz wolac za jedzeniem jak poszla do przedszkola miala 3-4 lata. Waga urodzeniowa 4120 w 12 miesiacu tylko 8kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To niech nie je zglodnieje to sama będzie chciała jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamadietetyk
Hej, napiszę jako dietetyk, ale też mama :) Lekarz ma rację, takie etapy się zdarzają - szczególnie gdy dziecko nabywa nowe umiejętności, jest bardziej "kumate" i więcej potrafi. 10cio miesięczne dziecko trudno utrzymać w miejscu, ono jest ciekawe świata, a jedzenie jest dla niego "nudne" ;) Musisz przeczekać, być cierpliwa i nie zmuszać! Bo efekt będzie odwrotny. Nie dawałabym też soków, nawet z wodą. Pamietaj, że żołądek dziecka jest malutki, ono się tym sokiem zajada. Proponuję ZERO przekąsek typu bułeczka do ręki, chrupoki kukurydziane czy soczki (ew. warzywne, samemu przygotowywane, ale pamiętaj, że to dla takiego dziecka jest posiłek, a nie dodatek). I zmieniłabym formę podawania jedzenia - jeśli nie lubi łyżeczką i papek, to daj całe kawałki (poczytaj o metodzie BLW). Może różne kolorowe kawałki ugotowanych warzyw bardziej ją zaintersują? Do tego pełnoziarnisty makaron świderki (ten łatwo łapać w rączkę) i ugotowane "paski" mięska z indyka? Jeśli pozwolisz na zabawę, testowaie jedzenia, smakowanie, wcieranie w buzię czy bałaganienie - może okazać się, że to jest na tyle atrakcyjne, że maluch coś zje albo chociaż przekona się do jedzenia. Sugeruj się tym czy jest zdrowa, pogodna, nie chudnie, ew. zrób wyniki badań krwi-jeśli się martwisz. Ważne jest też miejsce dziecka. Musi mieć krzesełko wygodne, komfortowe, ciekawe... Musi lubić swoje miejsce przy stole i uczestniczyć w posiłkach całej rodziny (móc Was obserować). My mamy krzesełko Chicco Polly2Start i świetnie się sprawdza. Takca na odpowiedniej wysokości, wygodne siedzisko, idealne do BLW, które stosujemy :) Uwielbiam w nim to, że mogę zwężać i rozszerzać boki krzesełka. Na początku miała je wąsko, by czuła się komfortowo i bezpiecznie. Teraz już siedzi samodzielnie, więc ma je nieco poszerzone. Bardzo ciekawy pomysł i dobry dla dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luiza28
Może marudzi i nie chce jesc bo zabkuje. Spróbuj posmarowac buzke dologel, powinno pomoc. U nas sprawdzilo sie dwa razy, przy zabkowaniu i przy aftach. To daje duza ulge dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×