Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

moje dziecko ma tylko jednego chrzestnego

Polecane posty

Gość gość

nie mielismy kogo wziasc za ojca chrzestnego a nie chcielismy osoby z przypadku wiec moje dziecko ma tylko matke chrzestna a jak bylo u was?, ciekawi mnie czy duzo jest takich przypadkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze zrobiłaś. My wzieliśmy z przypadku, "bo wypadało" i teraz rodzice chrzestni w ogóle olewaja dziecko (jest już duże, ale zawsze olewali).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znam rodzinę której urodziło się dziecko z downem i nikt nie chciał być jego chrzestnym...wzięli znajomą,ojca chrzestnego dziecko też nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masakra z tym dzieckiem z zespolem downa, szkoda dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a to może być jedna osoba za chrzestnego czy chrzestną, pierwszy raz słyszę, w ogóle winni w kościele odstąpić od chrzestnych,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w prawie koscielnym jest tak ze dziecko ma miec co najmniej jednego chrzestnego czyli moze byc jeden chrzestny, w praktyce duzo ludzi o tym nie wie i biora koniecznie dwoje chrzestnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Akurat wczoraj chrzciłam swoje dziecko, pytałam księdza, czy może być tylko chrzestna, a ten stwierdził że nie...czyli wprowadził mnie w błąd? :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn za chrzestnego ma dziadka bo też nie było kogo wziąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może być jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to w moich okolicach , ściana wschodnia to ciemnota, u nas to muszą być obydwoje chrzestni i to jeszcze młodzi, dziadkowie to już całkiem obraza majestatu by była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje urodziło sie z wada serca, chrzcilismy je na oddziale intensywnej terapii, tuż przed operacja, bez zapalania świec i z jednym chrzestnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawo kanoniczne mówi, że „Przyjmujący chrzest powinien mieć, jeśli to możliwe, chrzestnego. Należy wybrać jednego tylko chrzestnego lub chrzestną, albo dwoje chrzestnych”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no zaraz, powinien mieć jeśli to możliwe, także nie ma przymusu, a dlaczego księża o tym nie mówią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chrzestny obecnie i tak nie spełniają swojej roli, każdy czuje się jedynie zobowiązany by dawać większe prezenty i tyle z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedna z moich córek też ma tylko chrzestną. Chrzestnym miał być mój brat, a że nie ma bierzmowania to nie mógł. Nie chcieliśmy brać byle kogo więc jest chrzestna, a brat był "świadkiem " chrztu. Ale mówimy o nim chrzestny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie słyszałam o świadku chrztu, na czym polega ta funkcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fajnie jest
Moja koleżanka wzięła dwóch facetów za chrzestnych dziecka.Jeden był chrzestnym, a drugi był świadkiem chrztu.Nie mieli nikogo z rodziny i dlatego wzięli dwóch mężczyzn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam . My też mamy ten problem mamy tylko chrzestna a chrzestnego nie mamy i ksiądz idzie w zaparte i mówię nam że musi być dwóch chrzestnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Martyna678 napisał:

Witam . My też mamy ten problem mamy tylko chrzestna a chrzestnego nie mamy i ksiądz idzie w zaparte i mówię nam że musi być dwóch chrzestnych

Niedługo  będzie szedł w zaparte że masz mu co miesiąc połowę pensji przynosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×