Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wróżka Zębuszka

Wróżki Zębuszki jakie u was stawki za ząbek?

Polecane posty

Gość Wróżka Zębuszka

1,2,5, czy może dyszka? Ja już prawie jestem wróżką, a jaka u was stawka za ząbek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy jak wróżka stoi z kasą:-) ja daję po 5zł od ząbka a za trzonowe dyszke:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez zawsze 5zl niezaleznie od zeba, przeciez wrozka zebuszka dawala monety :-) Ale sa i tacy co 100zl daja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
TRagedia na piwo was stać ale dla dziecka za ząbek juz nie :-/ Ja daję po 100 zł i teściowie tez dają 50 zł za każdy ząbek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas wróżka zostawia 5 zł. Za każdego ząbka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja biorę ile klient ma w portfelu plus komóreczka. Ząbki klient może sobie zabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8.49 Zauważyłam pewną zależność, im bardziej ktoś jest biedny tym bardziej usiłuje zrobić wrażenie dając dużo kasy. Najpierw za ząbki, a później zadluzajac się w prowidencie na prezent komunijny, a co! Niech widzą jaka ciocia bogata. A, że później nie ma za co jeść, trudno. Mina innych, bezcenna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak za zabka za świadectwo komunie bierzmowanie a później zd***** ze dzieci materialisci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 latkom już wylatują ząbki, nie wydaje mi się że 100zł to mądry pomysł. Ja daję po 5zl dziecko sobie odkłada bo chcę coś za to kupić ja dokładam resztę wiadomo. A dawanie po 100zł uczy że wszystko przychodzi łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
50zl, chyba ze wyjatkowo uwiera przy wypadaniu to 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9:20 tak sobie tlumacz. Dorosnie dziecko to bedzie mialo fajne wsponnienia ze za zabki kupilo sobie rowerek czy cos w tym stylu. Reszta pieniadze dane dziecku to nie zmarnowane piebiadze. Im ludzie bogatsi tym gorsze zlotowy(czytaj zaluja nawet wlasnym dzieciom). Do grobu kasy nie wezmiesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co za idiotyzmy. Zobaczyli w zagranicznej bajce jakiś motyw i już papugują wszystko jak leci osły. Haloweeny, zajączki i inne d**erele. Mamy wielką światowość szkoda tylko że jak sie wyjdzie na ulice to wieżowców niestety brak tylko stara polska bieda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naoglądali sie świnki Peppy i już szajba odbija. Dawniej ludzie w Polsce nie byli tacy głupi i infantylni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fejsbook to coś co zaczęło ryć berety temu motłochowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Motyw z bajki? Też mi coś. Mam 31 lat i wróżka Zębuszka przynosiła mi pieniążki w dzieciństwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja p*****le to wy jeszcze płacicie dzieciakom za wypadające zęby ? to za piątki w swzkole też będziecie płacić, na starość za jakąkolwiek pomoc też będziecie buliły frajerki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie oczekuje pomocy od dzieci na starość, zdecydowanie wolę dom opieki niż sp**********e dzieciom życia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może wróćmy do tematu, u mnie po dyszce za ząbek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10:17 Ty nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie 5zł lub 2zł lub jakiś mały prezencik typu spinki do włosów, fajna szczoteczka do zębów, kolorowanka, plastelina... nic drogiego ale coś co ucieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomieszkaj sobie 10 dni w takim domu opieki już nawet nie jako osoba stara i schorowana która nie może sama wyjść za swoimi sprawami co młoda i zdrowa to szybko zobaczysz jak to wygląda. Zobaczysz że ideały znikną w obliczu rzeczywistości tam zastanej. Młodemu i zdrowemu łatwo gadać różne farmazony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i pewnie, że dzieci dostają nagrody za dobre stopnie, nie każde ale za sprawdziany są wynagradzane dodatkową dyszką do kieszonkowego. Moi rodzice też tak ze mną postępowali i była to dla mnie dobra zachęta, miałam same 4,5 przez całą podstawówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas albo drobiazg zabawka albo 5-10zł, zależy co akurat mam w portfelu. Jak zabawka to np. petshop, ostatnio tak było, bo akurat kupiłam "bez okazji" i wypadł ząb, więc pod poduszką znalazła. W przedszkolu są za zęby i pieniądze i zabawki a nawet niektórzy dostają świeżaki, więc różnie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozumiem, dlaczego za wypadające zęby coś się należy dziecku? Nagrodą - jeśli już - będzie wyrastający nowy stały ząb. Czy teraz za wszystko trzeba płacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Pomieszkaj sobie 10 dni w takim domu opieki już nawet nie jako osoba stara i schorowana która nie może sama wyjść za swoimi sprawami co młoda i zdrowa to szybko zobaczysz jak to wygląda. Zobaczysz że ideały znikną w obliczu rzeczywistości tam zastanej. Młodemu i zdrowemu łatwo gadać różne farmazony. popoo Gorzej, jak dzieci wyemigrują, to i tak nie wezmą starszej np 80 letniej matki czy schorowanego ojca do siebie do Stanów, czy Kanady czy nawet GB, bo starsza osoba nie będzie chciała przeprowadzki. I tak skończy w domu opieki. Mało teraz takich przypadków? A na siłę nikogo nie zmusisz do przeprowadzki, z reszta starych drzew się nie przesadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście że tak. Nie wszystko przewidzisz, ale niech ktoś mi nie pitoli z lekkością ptaszka tekstów "pójde sobie do domu opieki żeby nie obciążać dzieciaczków" jak nigdy tam jednej domy nie przeżył a co dopiero całe lata. Leżac w szpitalu z dzieckiem jako osoba sprawna gdzie jest X osób stłoczonych w jednym pomieszczeniu gdzie co chwila dziecko płacze ( a w domu opieki staruszki z demencją jęczą) co chwila przychodzi piguła to jednej nocy nie prześpisz normalnie, a gdzie tam aż do śmierci przecież to jest horror

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Babcia Jagna
Co to za zwyczaje?! Wychowałam dwoje dzieci i nikt moim dzieciom nie płacił za wypadające ząbki.Teraz uczą dziadostwa.Mojej wnuczce wypadł ząbek i mi pokazuje teściowa syna.Byłam zdziwiona, kazałam jej wyrzucić i oczekiwać na nowy ząb.Są inne okazje żeby dać kasę dziecku, ale nie za wypadajace zęby przecież

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu nie chodzi o placenie za zeby, ale o magie dziecinstwa, dzieci lubia wierzyc ze swiat jest bajkowy, ze Wrozka, Zajaczek czy Mikolaj istnieje. :/ Moze od razu 3 latkom mowcie ze swiat jest zly i umra, boze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale robić afere z wypadających zębów. No błagam. Wymyślajcie sobie bajki na bardziej estetyczne tematy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś a ty myslisz ze wszystkie domy opieki to umieralnie jak z filmu o matce Teresie z Kalkuty? Albo ze dorosle dzieci rzuca prace, swoje zycie i beda sie opiekowac matka czy ojcem przez x lat, kosztem swojego zycia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×