Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AA kron anti asp

Bezpieczeństwo czy głupota?

Polecane posty

Gość AA kron anti asp

Na czym polega amerykański problem, że ostrzegają się bez przerwy i mają niebezpiecznie? Każdy ma to o czym mówi, czyli ostrzeganie rozpowszechnia dewiacje, czyny agresji itd. Pojęcie wspólnoty jest silniejsze niż w kraju, ale też inny element obcych, którzy przybywają by coś tam. Tworzenie wrogów i podziałów. Od lat próbuje się w USA dzieci nastawiać przeciwko innym ludziom. Rodzaj wyuczonego egoizmu z elementem samobójczym. Ale opiera się to na fałszu, trzeba podkreślić na fałszu. Logiczne zachowanie to unikanie niebezpieczeństwa które jest i czucie bezpieczeństwa. Ułomność polega na tym, że nie można, lub nie chce się odróżnić zagrożenia. Jednak w USA też są elementy bezpieczeństwa, w tym pozorne. NP. siedmiolatek, który urwie guzik od sukienki siedmioletniej koleżanki ma aferę za molestowanie seksualne. W UK nawet molestowanie jest mniej analizowane. Czyli problem wzorów amerykańskich, które po dziesięcioleciach rozpowszechniają się po świecie i weszły do Polski polega na tym, że poczucie komfortu, zaufanie i wartości społeczne przedstawia się jako głupotę. Tymczasem jest to zwykle komfort i zaufanie, czy np. przyjaźń, miłość. Co z tego, że w ZSRR jeden mężczyzna napadał i mordował kobiety wysiadające z pociągu, jeżeli to była rzadkość. Np. taki element, jak wyważanie drzwi, to typowo amerykańskie(i horrory USA), Strzelaniny. MO i SB wiedziało wszystko i nic, bo wtedy samo podejrzenie, że ktoś jest nienormalnym przestępcą było nie dopuszczane. I jeszcze problem amerykańskiego prawa, które wprowadzano w kraju. Będzie zawsze niezgodne, np. tam jest precedens np. miasta. A wprowadzono prowokacje. Początkowo tylko poważne, a teraz mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisz jeszcze raz a później jeszcze, raz może się uda że ktoś zrozumie ten bełkot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×