Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak korzystnie nie wrocic do pracy po urlopie wychowawczym

Polecane posty

Gość gość

Przed zajściem w ciążę pracowałam przez kilka lat w jednej firmie. Mam umowę na czas nieokreślony. 25 maja konczy mi sie urlop wychowawczy. nie chce wrocic do swojej dotychczasowej pracy. Zamierzam szukac innej. w zwiazku z tym bardzo prosze o odpowiedzi na ponizsze pytania: 1) czy mam obowiazek zawiadamiac wczesniej na pismie swojego pracodawce o tym czy wracam czy nie do pracy? 2) czy 25 maja musze bezwzglednie stawic sie w pracy? 3) czy obowiazuje mnie 3 miesieczny okres wypowiedzenia i musze te 3 miesiace pracowac w firmie? 4) co zrobic, zeby nie musiec przepracowac ani jednego dnia w tej firmie? 5) kiedy najkorzystniejsze byloby zlozenie wypowiedzenia? Czy mogłabym z tą sprawą iść do kierownika w pierwszy dzień niby pracy ? czy muszę już wcześniej Bardzo, bardzo prosze o pomoc. Z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
25 maja musisz koniecznie wstawić się w pracy. W innym przypadku dostaniesz dyscyplinarkę. Daj 25 maja wypowiedzenie. Okres wypowiedzenia to 3 miesiące. W gestii pracodawcy leży czy zwolni Cię z obowiązku wykonywania pracy czy też. Jeśli nie, to na okresie wypowiedzenia będziesz musiała pracować (wyj.stanowi oczywiście l4)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Jak ona się w pracy WSTAWI to dyscyplinarka murowana :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz jeszcze spróbować załatwić rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Pewnie ktoś jest na twoim miejscu i nie miałabyś co robić, więc pracodawca może być zadowolony, że chcesz odejść zamiast siedzieć i brać wypłatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie kłam pewnie chcesz siedzieć w domu i żyć z 500 plus tylko tak napisałaś żeby cię nie zjechali turaj ze będziesz żyła na ich koszt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trochę się spóźniłaś. Mogłaś złożyć wypowiedzenie wcześniej. Oczywiście, że musisz się zgłosić, oczywiście, że musisz powiadomić. byłaś przecież tylko na urlopie. Dziwne, że pracownicy uważają, ze nie mają obowiązków wobec pracodawcy a pracodawcy to musza im dać, podwyższyć, wypłacić, pozwolić ... masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Hahahahaha, spróbuj sobie sama żyć z 500 czy nawet 1000 zł miesięcznie :D Jak to się ma do pensji, która wynosi ok 2000? Wam to już te 500 plus na mózg padło, jakie by nie było pytanie, gdaczecie o 500 plus, aż rzygać się chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10:35 a ty nie masz z kim założyć rodziny bo widac ze ci żal broszkę ściska stąd ta krytyka nieadekwatna do tematu. Ty gdybyś mogła to pewnie byś tak zrobiła. Nie mierz wszystkich swoją miarą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10-35 a jak tobie by się należało 500plus to na pewno byś nie pobierała lub oddawala na domy dziecka czy schroniska juz to widzę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Nie kłam pewnie chcesz siedzieć w domu i żyć z 500 plus tylko tak napisałaś żeby cię nie zjechali turaj ze będziesz żyła na ich koszt " Niestety to niemożliwe, bo nie da się żyć z 500 plus. Wcześniej żyłam z tego że co miesiąc składałam sie na życie na pół z mężem. Miałam oszczędności. Ale te mi się kończą, a mąż na pewno nie będzie mnie utrzymywał. A ty przestań świrować. Widać że niektórzy mają tu obsesję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Dziwne, że pracownicy uważają, ze nie mają obowiązków wobec pracodawcy a pracodawcy to musza im dać, podwyższyć, wypłacić, pozwolić ... masakra " Gdyby chociaż mój pracodawca sam wiedział czego chce to by było dobrze. W mojej firmie na pracodawce u mnie sie składa kilka osób tak naprawde i jest czeski film i nawet nie wiadomo do kogo iśc teraz na rozmowe, bo kto inny był od zgłaszania potrzeby przyjęcia pracownika (celowo pisze był bo ta osoba już tam nie pracuje, sama sie zwolniła z pracy), kto inny jako oficjalny kierownik który tak naprawde g... wie, a przychodzi tylko na kawe, a jeszcze kto inny podpisuje umowy czy wypowiedzenia, a nie ma nawet styczności z pracownikami - prezes tego molocha. Liczyłam na więcej odpowiedzi na temat ale cóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wypowiedzenie powinnaś złożyć już 25lutego i być jeszcze na wychowawczym a teraz to masz duży problem ! L4na 3miesiace raczej nie przejdzie i zrobią ci kontrolę.opcja dogadać się zostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Albo jak masz jeszcze urlop do wykorzystania to weź go na tym wypowiedzeniu żeby tam nie wracać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×