Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Gdyby na jedynaków było 500 plus to

Polecane posty

Gość gość

wtedy nagle dziwnie by ucichły te złośliwe uwagi o 500 plus, jestem o tym przekonana. To już nawet nie są uwagi, to są jakieś żenujące, prymitywne i głupie komentarze. Moim zdaniem na jedno dziecko też powinno być 500 plus, ale jeśli patrzeć na to jak na politykę prorodzinną, to chodzi o zachętę, by jednak mieć więcej niż jedno. Tak, wiem, że obiecywali na każde. Taka jest moja rada do matek jedynaków: zamiast pluć jadem i zatruwać swoje serce żółcią i życie innych swoimi komentarzami, to walczcie o 500 plus na Wasze dzieci, tak jak kiedy walczyły matki I kwartały roczne urlopy i wywalczyły. Ukierunkujcie swoją złość we właściwym kierunku i róbcie coś sensownego, jakieś petycje, marsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wielu ludzi po prostu nie lubi takiego rozleniwiającego socjalizmu i rozdawnictwa. Wystarczy popatrzeć na kraje zachodnie co zrobiło z nimi takie rozdawanie ludziom pieniędzy na prawo i lewo. Lepiej wszystkim mniej zabierać (obiżenie vatu, ulgi) niż rozdawać pieniądze z czyjejś kieszeni (bo na 500 plus składamy się wszyscy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dajcie juz spokój ileż można to wałkować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszyscy -także rodzice dzieci, którzy biorą 500 plus. To nie jest rozdawnictwo, to jest polityka prorodzinna, aby dzieci rodziło się więcej. Co Wy myślicie, że to z dobrego serca? Państwo ma swój interes, żeby więcej dzieci się rodziło, bo ktoś musi pracować na emerytury. Ja tam widzę, że w krajach bardziej cywilizowanych z rozwiniętą polityką prorodzinną jednak jest lepiej. Nie da się ukryć, że żyjemy wśród zawistników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam jedynaka, nie dostaje 500+, nie płacze x tego powodu, nie zazdroszczę, nie komentuje głupio. Moja siostra dostaje na 2 dzieci, w tym na pierwsze, bo ma dochód 2200 zł z alimentami i nie zazdroszczę jej. Jeśli komuś się należy to niech bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli ktoś ma 3 dzieci to 500 plus raczej nie zachęci go do kolejnych bo więcej nie planował/nie ma warunków, trochę minęło się to z powołaniem - co innego gdyby pojawiło się coś na zachętę dla młodych, bezdzietnych na razie par które nie mają wsparcia i warunków żeby mieć dziecko. Po przeliczeniu nadal więcej c***aństwo zabiera niż dostajesz wsparcia (większość beneficjentów to jednak model 2+2, czyli tylko 500/msc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też jestem zdania, że lepiej mniej zabierać niż dawać (mniejszy podatek dla rodzin z dziećmi, 0 VAT na artykuły dziecięce itd). Wtedy cała ta niepracująca patologia musiałaby pójść do pracy aby móc liczyć na wsparcie państwa. A tak siedzą w domku, nic nie robią, a kasa i tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×