Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Chciałbym porzucić islam i zostać katolikiem, macie dla mnie jakieś rady?

Polecane posty

Gość gość

Mam na imię Fatih, mam 19 lat i od urodzenia mieszkam w Polsce. Tato z pochodzenia jest kurdyjczykiem, a matka polką. Małżeństwo rodziców zobowiązało wychowanie przyszłego potomstwa, czyli mnie na muzułmanina i do tej pory sprawy wiary mało mnie obchodziły, podobnie w sumie teraz, ale pewne aspekty jednak zaczęły zwracać moją uwagę. Przez moją własną obserwację chrześcijaństwa i islamu, otoczenie, jego przekonanie, tego co dzieje się na świecie, tego jak widzę siebie jako człowieka i inne teologiczne sprawy (których rozpisywać mi się nie chce) doszedłem do wniosku, że islam nie jest tą religią pochodzącą od Boga, przyjąłem Jezusa za swojego zbawiciela i syna Bożego i może dziwnie to zabrzmi od człowieka mało pobożnego, ale czuję jakby sam mnie do siebie zaprosił, przestałem już czuć autorytet Mahometa. Chciałbym to teraz zrobić oficjalnie, ale co powinienem zrobić? Jak zostać katolikiem? Powinienem rodzicom powiedzieć o swojej decyzji przed, czy po? Czy zostanie chrześcijaninem będzie wiązało się ze zmianą imienia, albo nawet nazwiska? Był ktoś może w podobnej sytuacji? Chciałbym zachować dobre kontakty z rodziną z obydwu stron, choć może to być ciężkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po prostu zacznij chodzić do Kościoła na msze. Idź do Księdza pogadaj. Zostaniesz Ochrzczony, a za kilka lat Bierzmowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie musisz zmieniać imienia ani nazwiska na Chrzcie przyjmiesz drugie imię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HKT
zmień imię i nazwisko, obecne jest z bluźnierczej Kitab al Azif/ Quran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klan Ausran
Anna Katharina Emmerich: "Mój Oblubieniec ukazał mi niesłychany nieład i wewnętrzną nieczystość wszystkich rzeczy oraz wszelkie Swoje działania, zmierzające do przywrócenia stanu początkowego" "Pierwsza mowa ojczysta Adama, Sema i Noego jest inna i tylko w poszczególnych jeszcze narzeczach istnieje. Pierwszymi czystymi córkami tej mowy jest mowa Baktrów, Zendów i święta mowa Indów. W tych językach, słowa można znaleźć dokładnie podobne do dolnoniemieckiego mojego rodzinnego miasta. W tym języku napisana też jest książka, którą w dzisiejszym Ktezyfonie, nad rzeką Tygrys leżącym, widzę."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Charles Dexter Ward
Ten allah to inaczej azathoth, nie zradza i nie jest zrodzony, jest najdalszy od posiadana syna, mahomet to inaczej baphomet , nic z tych pojęć nie jest BOŻE, lecz pochodzi z bezeceństw opisanych przez Lovecrafta. Alhazred to prekursor arabskiego Mahometanizmu/Bafometanizmu rodem z bestii nuklearnego chaosu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata1999
Zacznij od czytania Pisma Świętego. Tak jak Koran jest podstawą islamu, tak Biblia podstawą chrześcijaństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×